Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: paycheck ne demek nasıl alınıyo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart paycheck ne demek nasıl alınıyo

paycheck ne demek

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben maaş diye biliyorum. şirkete göre 2 haftada bir ya da ayda bir olarak veriliyor mesela.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

paycheck maas odemendir. Orada nakit olarak odeme yapmak yasak ve herkese cek seklinde odeme yapilir. Maas cekine de paycheck deniyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hepsini çekmek zorunda değiliz dimi para biriktirmek için her maaştan sonra bir miktar para bırakırsak?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

ordayken hangi bankalardan çekebiliyoruz?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

paycheck i her banka kabul eder. Bir bankada hesap acitin gittiginiz anda , para yatirir gibi hesabiniza ceki yatirin. Cekte yazan miktar direk hesabiniza aktarilir. Hesabinizda biriktirebilirsiniz. Ayrica bankamatikten bile yatirabilirsiniz hesabiniza.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

gitmeden önce burdan citibanktan hesap açtırsak orda daha mı kolay olur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gittiğiniz yerde citibank varmı? Usa bankasında açtırın bir hesap direk çekinizi yatırın ona, ihtiyaç duymazsanız çek olarak da saklayabilirsiniz birkaç ay
    son paycheck inizi saklayın nisan ayında vergi iadesi almak için
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

citibank in hicbir katkisi yok arkadaslar. Sakin burada actirmayin hesap. Ordaki bankada actirmaniz lazim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar bu son paycheck i saklayın demişsiniz son paycheck teki parayı çekemiyormuyuz bir anlatabilirmisiniz onu ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı afcnd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gittiğiniz yerde citibank varmı? Usa bankasında açtırın bir hesap direk çekinizi yatırın ona, ihtiyaç duymazsanız çek olarak da saklayabilirsiniz birkaç ay
    son paycheck inizi saklayın nisan ayında vergi iadesi almak için

Arkadaşlar konuya tam hakim değil ben bu kısmı biraz detaylı anlatmak istedim,paycheck alt tarafında check olan yani bildiğiniz çek olan bi belgedir.üst kısmında bilgiler yazar,vergi ve kazanç detayları ayrıca kesintiler(kira,depozito vs.) vardır.Alt kısmı koparıp direk bankaya gidip pasaportunuzla birlikte vize sayfanızı göstererek hesap açmadan direk checki bozdurabilirsiniz.Yada hesabınız varsa bu paychekin check kısmını bankamatikten yada gişeden hesabınıza yatırabilirsiniz.Ayrıca en kolayı ve güveniliri direct deposit denilen işlemdir.Bankaya yada işyerine bununla ilgili belge doldurusanız paychekiniz size sadece bilgilendirme amaçlı gelir para direk hesabınıza yatar.Bu parayı anında kullanabilirsiniz.paychekinizin chek kısmının belirli bi geçerlilik tarihi vardır 180 gün olur genelde.Bu süreyi aşarsa çek geçersiz olur.Bu yüzden amerikadayken bunları bozdurun.Üstteki bilgi sayfasını atmayın vergi iadesi için lazım olur eğer w2 formunuz yoksa bu belge kullanılır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar konuya tam hakim değil ben bu kısmı biraz detaylı anlatmak istedim,paycheck alt tarafında check olan yani bildiğiniz çek olan bi belgedir.üst kısmında bilgiler yazar,vergi ve kazanç detayları ayrıca kesintiler(kira,depozito vs.) vardır.Alt kısmı koparıp direk bankaya gidip pasaportunuzla birlikte vize sayfanızı göstererek hesap açmadan direk checki bozdurabilirsiniz.Yada hesabınız varsa bu paychekin check kısmını bankamatikten yada gişeden hesabınıza yatırabilirsiniz.Ayrıca en kolayı ve güveniliri direct deposit denilen işlemdir.Bankaya yada işyerine bununla ilgili belge doldurusanız paychekiniz size sadece bilgilendirme amaçlı gelir para direk hesabınıza yatar.Bu parayı anında kullanabilirsiniz.paychekinizin chek kısmının belirli bi geçerlilik tarihi vardır 180 gün olur genelde.Bu süreyi aşarsa çek geçersiz olur.Bu yüzden amerikadayken bunları bozdurun.Üstteki bilgi sayfasını atmayın vergi iadesi için lazım olur eğer w2 formunuz yoksa bu belge kullanılır.
    Çok saol valla uğur aydınlattın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)