Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: amazon.com

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart amazon.com

arkadaslar am azon.com dan gecen hafta fotograf makınası aldım bu haftada n97 almak ıcın sıparıs verdım fakat sıparısım ıptal edıldı ve hesabım silindi yeniden bır hesap actım o na da aynısını yaptılar benım harııcımde bı cok arkadasında basına aynı sorun geldı sonra musterı hızmetlerinı aradım bana shıppıng adresı ıle bıllıng adresın farklı onları duzel t dedıler onlarıda duzel ttım hatta us bankı arayıp ıkısınıde aynı yaptım ama genede olmuyor acaba nereyı gozden kacırıyorum yardımcı olursanız sevınırım
    Amerika sefaretine değil dikkat amerika sefaletine

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla aynı sorun bizim basımızada geldi.biz ABD'de yasayan bir arkadas vasıtası ile amazon'dan 2 tane nokia n97 siparisi verdik.fakat arkadasta bize aynı sorundan bahsetti.amazon tarafından telefon paralarının hesabından alınmadıgını ve telefonların yola cıkmadıgını söyledi.yani bir bakıma siparis onaylanmamıs oluyor.hatta oda aramıs amazonu.bir daha siparis verdi simdi yine benzer bir sorun var.yani 2 kere siparis vermesine ragmen hala yola cıkmadı ürünler amazondan kaynaklanan bir problem galiba.ve sadece bu nokia n97 ile ilgili gibi geldi bana...
    Konu hakan_fb tarafından (25-08-2009 Saat 10:18 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar o zaman uye olurken amerikadayim felan adres bilgilerine ulke bilgilerine bence Turkiye sectiginiz icin olmadı ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bizim nokia n97 siparisleri ile ilgili problemi arkadas cözmüs sorun galiba onun bankası ile ilgili bir durummus.amazondan kaynaklanmıyormus yani.telefonların yola cıktıgını söyledi umarım sizde en kısa sürede sorunu cözersiniz...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bende amazon dan alışveriş yapcam n97 ile fotograf makinesi alcam nekadar sürede gelior beni bilgilendirebilir misiniz ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

merhaba,

bende fotograf makinesi siparisi verdim. adres bilgileri amerika, kart bilgileri TR den oldugundan dolayi bana da yollamadilar ve hesabim iptal oldu. ama sorunu bana mail ile ilettiler. bende istedikleri sey banka hesap gecmisi gibi birsey. fax olarak yolla, durumu anlat hesabini yeniden acip siparisini yollayalim dediler. dun yolladim faxi hala haber bekliyoruz. bu tur onlemlerin alinmasi beni cok memnun etti ne yalan soyleyim. sorun tamamen TR deki bankaniz ile alakali arkadaslar. guvenlik...

umarim bizden istediklerini alirlar ve siparisi yollarlar.

bu arada kargo isini ne yaptiniz? kargo olduda geldi e bizde calisiyoruz o saatte ne olacak? bu konuda beni aydinlatabilecek birisi var mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cevaplar için teşekküler kusura bakmayın hemen cevap yazmak mumkun olmuyor affınıza sıgınıyorum ilk olarak valla musteri hizmetlerindeki kadınla sevgili olduk nerdeyse her aksam arayıp 15 dakka muhabbet edıyom şimdi yine aradım bu seferliğine hesabımı acacağını soledı ve actı sonra dedı bankanı ara bıllıng adresınle shipping adresini aynı yap ve telefonla mail adresinide eklettir dedi yaptım yeniden sipariş verdim sanırım bu sefer oldu ama daha shipping yapılmadı bu arada fotograf makinesi alan arkadaşa tavsiyem alırken ürünü sağlayan firmaya çok dikkat et bende factorydepot dan aldım farketmeden defolu cıktı 2 haftadır onla ugrasıyom aslında defoda denmez kucuk bı sıyrık ıste ne biliyim sonra billing information ı fax ceken arkadaşa da dikkatli ol onuda araştırdım bendende aynı şeyi istemişlerdi bu istedikleri fazla özel ve önemli bilgiler içeriyormus ve konustuğum görevli firmanın bunun istemesinin yasal olmadığını ve tehlikeli olabileceğini ve göndermemem gerektiğini söyledi yine sorunuz olursa cevaplarım
    Amerika sefaretine değil dikkat amerika sefaletine

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı halazkar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekküler kusura bakmayın hemen cevap yazmak mumkun olmuyor affınıza sıgınıyorum ilk olarak valla musteri hizmetlerindeki kadınla sevgili olduk nerdeyse her aksam arayıp 15 dakka muhabbet edıyom şimdi yine aradım bu seferliğine hesabımı acacağını soledı ve actı sonra dedı bankanı ara bıllıng adresınle shipping adresini aynı yap ve telefonla mail adresinide eklettir dedi yaptım yeniden sipariş verdim sanırım bu sefer oldu ama daha shipping yapılmadı bu arada fotograf makinesi alan arkadaşa tavsiyem alırken ürünü sağlayan firmaya çok dikkat et bende factorydepot dan aldım farketmeden defolu cıktı 2 haftadır onla ugrasıyom aslında defoda denmez kucuk bı sıyrık ıste ne biliyim sonra billing information ı fax ceken arkadaşa da dikkatli ol onuda araştırdım bendende aynı şeyi istemişlerdi bu istedikleri fazla özel ve önemli bilgiler içeriyormus ve konustuğum görevli firmanın bunun istemesinin yasal olmadığını ve tehlikeli olabileceğini ve göndermemem gerektiğini söyledi yine sorunuz olursa cevaplarım
    merhaba,

ben faxi cektim ancak halen ses seda yok. istedikleri sey;

bıllıng adresınle shipping adresini aynı yap ve telefonla mail adresinide eklettir

sanirim bu. ben bunu nasil halledebilirim? alisveris yapacagim kart TR Is bankasi karti. e kargoya verdigim adres ise Amerikada ki adres bilgilerim. ben kart bilgilerine dair istedikleri seyi yolladim. halen ne mail var, ne hesap acildi... 2 gun oldu olacak... nedir sence sorun?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bizim icin ABD'de yasayan bir arkadas 2 tane N97 icin amazon'dan siparis vermisti kendisi bankasi ile ilgili sorunu hallettikten 2-3 gun sonra urunler geldi.bugun bize teslim etti urunleri.yani artik N97'lere kavustuk herkes insallah siparislerine biran once kavusur...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@son mesaj,

bankasi ile sorunu hallettikten sonra derken? lutfen banka ile sorunu nasil halledebilecegime dair bana net bir bilgi verebilir misiniz arkadaslar?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende şiparişleri verdim salı günü geliyor bakalım hayırlısı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı jacker_demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende şiparişleri verdim salı günü geliyor bakalım hayırlısı

dikkat edinde kapınıızın onune bırakıp gıtmesınler...arkadaslarım ıstemıstı bırseyler netten,adamlar kapının onune bırakmıs gıtmısler yaw.ınasn bır haber verırdı
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çalıştığım yerin store her gün açık sabah 8 den akşam 9 kadar adresi orayı verdik galiba bişi olmaz
    açık olduğu için içeri bırakırlar inşallah ups bi dağıtıyor bu arada

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı jacker_demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çalıştığım yerin store her gün açık sabah 8 den akşam 9 kadar adresi orayı verdik galiba bişi olmaz
    açık olduğu için içeri bırakırlar inşallah ups bi dağıtıyor bu arada

bizim ewdede 24 saat birileri bulunuyordu ama adamlar zıle basma geregı duymamıslar...posta kutusunun onune bırakıp gıtmısler
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amazonda mi bunu yapmislar?
    yok canim ihtimal vermem ben oyle seye...

ebay da duydum ama amazon da olmamasi gerek.
    ups deki eleman ile gorustum ben, evde olmazsam ne olacagini sordum
    bana bir sonraki gun gelirim dedi.

burdaki amerikali biriyle konustum
    gelirler evde sen yoksan kart birakirlar sen ararsin konusursun adamlarla, gidersin sen alirsin dedi

o kadar para verip aliyoruz, benim imzam olmadan bana urunu verdigini nasil garanti edecek?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı tazebeyin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amazonda mi bunu yapmislar?
    yok canim ihtimal vermem ben oyle seye...

ebay da duydum ama amazon da olmamasi gerek.
    ups deki eleman ile gorustum ben, evde olmazsam ne olacagini sordum
    bana bir sonraki gun gelirim dedi.

burdaki amerikali biriyle konustum
    gelirler evde sen yoksan kart birakirlar sen ararsin konusursun adamlarla, gidersin sen alirsin dedi

o kadar para verip aliyoruz, benim imzam olmadan bana urunu verdigini nasil garanti edecek?

ebuy da oldu bu olay zati...allahtan posta kutusu ewın ıcındeydı oraya bırakmıslardı yani..
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amazonda 4 tane hesap açtım 4 ü de kapandı. sürekli shipping ve billing adreslerine laf atıyolar. sadece n97 deil ben bir kere bi yaşadımmı arkası dier adreslere de geldi ve verdiğim bilgilerden eminim. amazonun saçmalığı... müşteri hizmetleri de rezil arayıp iptal etmek istiyorum diyosun. göremiorum hesabınızı iptal edemem diyo. ben bütün alışverişlerimi TigerDirect.com - Computers, Computer Parts, Computer Components, Netbooks & Electronics dan yaptım.

kargoyla da ilgili verdiğim adres çalıştıım yer ve illlaki benm imzam gerekmio her halikarda bırakıyolardı...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@yagmur1805,

sanssizmissin arkadasim. bende 2 gun icerisinde sorunsuz bir sekilde hallolmustu. cikan sorunu halletmek icin sadece yapmaniz gereken turkiyede ki bankanizi arayin ve amerikada adres bilgilerinizi ekleyin hesabiniza. hesap ismi, telefon numarasi ve adres olmak uzere. sonra musteri hizmetlerini arayin ve durumu hallettiginizi soyleyin. tabi ki kredi karti bilgilerinizi ekledikten sonra fax yollamaniz gerekiyor. fax dan baska birsey kabul edilmiyor. 3 gun icerisinde hersey hazir olur biraz kurcalarsaniz mutlaka halledersiniz

gorusmek uzre...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecen sene cok memnundum amazon dan bi cok siparis verdim hepside adresime sorunsuz ulastirilmisti.bu sene bci kac arkadasimdan daha da duydum amazondaki sorunu..
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaslar ben 2 yildir amazon u kullaniyorum hemde turk bankalarinin kredi kartindan ve su ana kadar hic bi sorun cikmadi amazon amerika ici bi sitedir ebaydaki gibi international deildir 5 eyalette eyalet vergisi alinio .aldiginiz firma ve gonderim sekli onemlidir eger usps le normal posta olarak gelirse kapiyi calmazlar posta kutusuna birakilir eger first class yada kargoyla gelirse imzaniz olmadan kapi onune filan koyamazlar.bazi siteler amerikan bankalari disinda ki kartlara urun vermiyorlar ama faks yada e amille id ve kredi kartini gonderirseniz siparisinizi kabul ediyorlar.amazonda usa adresi ve telefon numarasi girmeniz gerekli turkiyede ki adresi girmenize gerek yok calistiginiz adresi vermeniz yeterli vede kredi akrtinizda yeterli limit olmali bu arada yapikredi bankasi yurt disi harcamalarina 3 taksit verio bence n97 alacaginiza htc hero yada baska modele yonelseniz daa ii genede sizin karariniz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar N 97 den memnunmusunuz. tavsiye edermisiniz. N900 nasıl veya samsung Iomnia

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks