Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 136 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bavul ve çantada taşınabilecek olanlar..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bavul ve çantada taşınabilecek olanlar..

Kabul ediyorum bu konu 40 kez tartışıldı konuşuldu fakat ben durumu idrak edebilmiş değilim.Bavul ve yanımıza aldığımız çantaya tam olarak neleri alabiliyoruz ve ne şekilde alabiliyoruz anlayamadım.Örneğin uçağın bagajına vereceğimiz bavula nutella,sucuk,peynir vs gibi yiyecekler koyabiliyomuyuz veya bir poşet geçirince mi koyma hakkımız oluyor? jöle,diş macunu,deodorant gene bavula koyabiliyormuyuz?

yanımıza aldığımız küçük çantaya yiyecek,içecek koyabiliyor muyuz uçakta yemek için?yoksa yine bunun içinde bir presedür var mı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Bavul Hazırlarken

Bavullarınızı hazırlarken, `Uçağa binmeden önce teslim ettiğiniz` ve `Kabinde yanınıza aldığınız` diye ikiye ayırdığımız "bagaj" içeriğiniz önemlidir.

Teslim edilen bagajlarda;

* Çıkış yaptığınız ülkenin genel güvenlik kurallarına ek olarak A.B.D ve Kanada havaalanları güvenlik kuralları gereği bavullarınızda yiyecek-içecek bulundurmanız yasaktır.
    * Her türlü sıvı sayılan likit malzemenizi de şeffaf fermuarlı poşet (Zip Bag) içerisinde yerleştirmeniz gerekmektedir.(Kolonya, makyaj malzemesi, diş macunu, krem vb.)
    * Tırnak makası ve cımbız da dahil her türlü kesici delici ve batabilen eşyanız bu bagajlarınızda olmalıdır, el bagajlarınızda kabul edilmez.
    * Çıkış yaptığınız ülke havaalanı ve havayoluna göre değişkenlik gösteren yolcu başına izin verilen bavul ağırlık limitlerini bilmeniz sizi olası birçok angaryadan kurtaracaktır. Ağırlık limitini aşan bavullarınız nedeniyle, ek ücret ödemek ve/veya ağır olan bavulunuzu açarak diğer bavullara paylaştırmak vb. sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Bu nedenle biletinizi aldığınız havayolu şirketininin "Bagaj Kuralları" nı yolculuk öncesi acenta veya firma resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Örnek link (THY için):

http://www.thy.com/tr-TR/corporate/n....aspx?aid=1169

* Bavulunuza herhangi bir gerekçe ile güvenlik cihazlarının algılayamayacağı, sakıncasız olduğu halde şüphe uyandırabileceğini düşündüğünüz; Ağır metal iş makinası parçaları, elektronik aksam içeren cihaz vb. düzenekler, şekil olarak tuhaf ve yabancı karşılanabilecek süs eşyalarını yerleştirirken bavulun üst ve kolay ulaşılacak kısımlarını tercih etmeniz, bavulunuzun açılıp incelenmesi durumunda sizi zora sokmayacaktır.
    * A.B.D de elektrik akımı 110W olarak kullanıldığından laptop vb. elektoniklerinizi şarj edebilmek için uygun adaptörü yanınızda bulundurmanızda da fayda var.

El (Kabin) bagajlarında;

* Sıvı bulundurmanız kesinlikle yasaktır. (İçme suyu da dahil)
    * Likit malzemeleriniz (Saç jölesi,diş macunu,fondöten vb.) 80ml. yi geçmeyecek büyüklükte olmali ve el bagajınıza yine fermuarlı şeffaf poşet içerisinde yerleştirilmelidir.
    * (bkz.Zip bag)
    * Seyahatinizde dil problemi yaşamamak adına yanınıza Türkiye`de rahatlıkla bulabileceğiniz, turistik amaçlarla hazırlanan ve günlük konuşma kalıplarından oluşan cep kitabı/elektronik sözlük almanızda yarar var.

Dip Not: Şeffaf Fermuarlı poşet hakikaten önemlidir! Unuttuğunuz takdirde, 80ml. geçmeyen malzemelerinizin çöpe gitmesini önlemek için bulunduğunuz güvenlik noktasından zip bag almak üzere ayrılabilir, yapışkanlı poşet içerisinde satılanlarından ve havaalanlarında rahatça bulabilceğiniz aylık bir dergi satın alabilir, onun poşetini kullanabilirsiniz. Tecrübe edilmiştir fakat iki husus dikkate alınmalıdır.

1. Uçağa son anda giriş yapmıyor ve bu işlem için yeterli vakte sahip iseniz,
    2. Görevli memurun bu yöntemi kabul etmeme insiyatifini de unutmuyor iseniz

Alıntı:radyoturkum (farkettim biraz alakasız bir siteden alıntı yaptım ) ama kefilim ben bunlar doğru....
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

sanırım detay olarak istediklerini karşılıyor...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hala net bişi yok şimdi arama havaalanı girişinde yapılmıyo mu ayrıca elbagajına bisküvi ve sandviç koyamazmıyım domates peynir ekmek falan şuna bi açıklık getirin lütfen
    Katılıyorum arkadaşa.açıklık getirilse çok iyi olur.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar Elektronik eşyada, çantada problem yok, yanında herhangi gıda, sıvı ve jel madde olmayacak...
    İlaç vs kimyasal olmayacak...
    bunları uçak içine almıyolar ama bagajda götürebiliyosunuzbenım bıldıgım kadarıyla..
    Laptop falan elektronikler okey, yalnız çalıştırmanı isterler,

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

gecen sene bagajda yerkalmadığı için yanıma diş macunu, fırcası, ve bı kaç gıda maddesı aldım havalanında hepsı cope gıttı dıs fırcasına bıle ızın vermedıler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

peki ilac goturemiyomuyuz? el cantasinda yani?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene bagajda yerkalmadığı için yanıma diş macunu, fırcası, ve bı kaç gıda maddesı aldım havalanında hepsı cope gıttı dıs fırcasına bıle ızın vermedıler
    Zaten benim anlamamı güçleştiren bu olay biri diyoki başka bir başlıkta yanınıza mutlaka poğaça,sandviç vs şeyler alın yolda acıkırsınız bir başkası diyorki ben yanımda aldım hepsi çöpe gitti.
    biri diyorki ben amerikadayken 1 tepsi poğaça yaptım 20 saatlik yolculuğum boyunca yetti.. o zaman o adam nasıl soktu bu gıda maddelerini.gına came

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lasthero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten benim anlamamı güçleştiren bu olay biri diyoki başka bir başlıkta yanınıza mutlaka poğaça,sandviç vs şeyler alın yolda acıkırsınız bir başkası diyorki ben yanımda aldım hepsi çöpe gitti.
    biri diyorki ben amerikadayken 1 tepsi poğaça yaptım 20 saatlik yolculuğum boyunca yetti.. o zaman o adam nasıl soktu bu gıda maddelerini.gına came
    dostum demekkı 2 farklı görüş var ve sen hangisi daha mantıklıysa onu dene

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

el çantamıza bisküvi falan alsak ona da bişi demezler sanırım ben anlamadım hala..ben alcam yanıma eğer çöpe atarlarsa nimeti çöpe attıkları için günahı onların olur:P
    şaka bi yana geçen sene gidenler ne yaptılar..yol çok uzun uçakta yicek bişiler verilcek ama havaalanında beklememiz falan olcak bisküvi gibi şeyler götürsek olmazmı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Zip pag i gitmeden nerelerden bulabiliriz ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

alkol olayında valize koyczz da kaç lt çıkarabiliorz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Şimdi öncelikle 1. soru yanımıza bisküvi fln alabiliyor muyuz?
    2. soru yzımıza böyle sandviç (peynirli domatesli) alabiliyor muyuz? Ya da poğaça tarzı açlığı bastıracak şeyler...
    3. soru diş macunlarını fırçalarını ne yapacağız, zip bag ya da naylon poşetlerle paketleyince hiçbişe yapmıyolar mı? Yoksa paketlesen de paketlemesen de hertürlü çöpe mi gidecek bunlar?

Galiba herkesin merak ettiği sorular bunlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence el çantasına kuru olarak bisküvi tarzı şeyler alın.atılırsa atılır artık.bu arada bu zip bag denen şeyi tesadüf eseri bir mayo mağazasında buldum..dikdörtgen ağzı fermuarlı şefaf bir naylon çanta.ıslak mayoları koymak için hediye ediyorlar.ben bi kaç tane aldım onlardan.el çantamdaki yiyecek ve su yu onun içine koyup el çantamın içine öyle koycam.yine de çöpe giderse yapacak bir şey yok artık..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Suda problem çıkarıyolar galiba.
    Radyasyon filan olabilir diye mazeretleri var. Ama belki orda sana içirir, sonra suyu da içeri alabilir. Ama suyu içmen de ikna edici olmayabilir görevliler için.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şöyle herkes örnek bir bavul yazsa sırasıyla
    özellikle daha önceden gidenlerden
    sonra herkes kafasına göre bir şeyler yapar ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anlamadık ki şimdi bisküvi var mı yok mu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu bisküvü meselesi çözülemedi gitti

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yahu ben anlamıorum..hep aynı kurallar uygulanıyorsa nası oluyoda gidenlerden böle farklı tecrübeler çıkıo ortaya ??

bnm sorumda sıvı şeyleri valizdede mi zip bage koycaz ?? ben normal koyabilioruz die biliorum ya :S hem nerden bulcam hakkaten ben onu..
    "Blessed are the hearts that can bend,they shall never be broken.."

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadas belkı yeri değil ama gercekten merak ediyorum sımdı su ve kuru gıdalar almayı soruyo bazı arkadaslarımız benim merak ettiğimde acaba ucakta su verilmiyo mu, ucretlımı?? burdan silivriye giderken bile istedıınde su veriyolar orda nası olmaz ki ??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla suyu sanmamda yemeğin ücretli olduu durumlar var..

ben biraz önce DA nın sitesinden inceleme yaptım..sıvı el bagajında taşıncaksa gr. sınırı var ve zip bage konmak zorunda..el bagajınada çabuk tüketilebilecek yemek konabiliomus..öle yazıo..ama ben şimdi alitali ile aktarma yapacaım onun kurallarınada bakmam lazım tabi..dimi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Tabii ki bakmalısın, yoksa afallarsın valla. Yalnız herşey iyi güzel de zip bag i nerden bulcaz ya ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya walla amerıkada bi akrabamla konustum çok abartmassan valizini
    kimse açmaz birşey olmaz dedi.dünde bi akraba kanadadan geldi
    kadın şans işi diyor...bazen kadın pastırma ile dahi geçebildiğini
    bazen kurabiye bile geçirtmediklerini soyluor.ben thy ile konustum
    kadın el bagajında kurabiye olmasına herhangi bir engel olmadıgını belirtti..
    sadece dediginiz gibi sıvı da çok hassaslar.
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ee peki benim 2 uçuşum alitalia diğeri DA..da nın sınırı 23 kilo alitalianınki 20..ben şimdi 20 mi götürcem en fazla :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@bk88

Maalesef öyle.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bk88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ee peki benim 2 uçuşum alitalia diğeri DA..da nın sınırı 23 kilo alitalianınki 20..ben şimdi 20 mi götürcem en fazla :S
    durumu zorlamak istersen yanına 23kg al, alitaliaya binerken 3 kilosunu üstüne giyersin
    bizim hoca vardı, erasmusla giderken 2 kot, 5 tshirt ve 2 kaban üstüste giyip gitmiş. derdi elimden gelse 2çiftte ayakkabı giyerdim
    gittim; gezdim; gordum....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abicim onu bunu bilmem. Ben şimdi el bagajıma bisküvimi koyacam. öteki bagaja da ton balıgı barbunya pilaki ve kaşarı koyacam. yola cıkacam. bakalım nolcak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı profosör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    durumu zorlamak istersen yanına 23kg al, alitaliaya binerken 3 kilosunu üstüne giyersin
    bizim hoca vardı, erasmusla giderken 2 kot, 5 tshirt ve 2 kaban üstüste giyip gitmiş. derdi elimden gelse 2çiftte ayakkabı giyerdim
    heeh yaratici valla neden olmas1n bende bavula y1y1cek koyucm kat1 b1 y1yeceg1n problem olucan1 zannetm1yorum yan1 koku ve ak1nt1 yapmiyorsa.s1rt cantama da bisküvidr kektr pogcadr o tarz seyleri koymayi dusunuorm.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bilgisi olanların acil yardımına ihtiyacım var..benm öncede sölediğim gibi gidiş ve dönüşüm alitalia..amerika içindeki uçusum da ile..şimdi alitalianın sitesinde bagaja bakarken baggage allowance die ayrı bi pencerede gösteriyo
    http://www.alitalia.com/EN_EN/your_t..._exemption.htm

burda uluslarlarası-kıtalararası sadece 20 kg.yazıo
    usa falanda 2 suitcases 20kg. dio..

şimdi ben hangisine giriyorum ??

birde da nın sitesini inceledim oda usa içi uçuşlarda tek valiz hakkı veriomus..ben onamı tabi tutulcam acaba...öleyse yandım..dönüş yolunda olucam sonucta bu gidişle giderken tek 20 bana yetmez ki dönerken napımm bi yardım edin bana ya..ben bu sitelerde yazanlardan bişi çıkaramadım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar sizce kurduum mantık yanlışmı ? yoksa şirketin sölediği genel kıstaslar gibi 2 valizmi olcak..alitalia havaalanı numarasını arıorum ama açmıolar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)