Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polonya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Polonya

merhaba ben master yapıyorum ve 3 ay staj ıcın polonya torun sehrine gidecegim.Adanada yasıyorum ve polonyaya vıze nasıl alaırım neler gerekıyor.Ve schengen vızesı polonyaya gecerlı degılse ordayken baska ulkelerede gıtmek ıstıyorum yanı almanya,italya,hollanda gıbı buralar ıcınde ayrı bir vizemi almak zorundayım.Hepsını burdan alırsam daha rahat olurmu...Bukonuda bılgısı olan lutfen acıl paylassın benımle...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Merhaba,

ben geçen yıl bir yıl kaldım polonya gdansk ta ve toruna da gittim, küçük ama şirin bir yerdir ben çok sevmiştim. bu yıl shengen veriyor mu emin değilim ama geçen yıl vermiyordu onu polonya konsolosluktan öğrenebilirsin. eğer alabiliyorsan yeşil pasaport almanı tavsiye ederim o zaman vize almana gerek kalmıycak ve diğer avrupa ülkelerine de gidebilceksin. eğer alamıyorsan yani ailen de memur yoksa o zaman davetiye ile shengen alabilirsin. bence burdan alsan çok daha iyi olur, çünkü orda 2 kere warsaw a gitmen gerekcek ve sitresli bi evre olcak. sana tavsiyem http://forum.gencbeyinleriz.org/ adresindeki yazıları iyi bi okuman, her konuda açıklayıcı cevapları oraya ben şahsen yazdım. kolay gelsin. bu arada istanbul 4 günde ankara bir günde verir vizeyi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mesaj ıcın tesekkurler,schengen vizesine dahıl olmus 27 aralık 2007 den beri polonya.Peki Adanadan ucakla Torun'a nasıl gıdebilirim??Yanı Adana-Istanbul sonra ıstanbul-warsova ve ordan nasıl torun'a gecebılırım.Yada senın bıldıgın sekılde.Bırde bu schengen vızesını polonya konsoloslugundan aldıktan sonra ordayken baska ulkeye gıtmek ıstesem schengen vızesı dahıl olan baka konsolosluga gıtmeden gıdebılırmıyım???Konsolosluktan randevu alınması gerekıyormu??30.000 euro saglık sgortası nedır nerden alınır...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı giray74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesaj ıcın tesekkurler,schengen vizesine dahıl olmus 27 aralık 2007 den beri polonya.Peki Adanadan ucakla Torun'a nasıl gıdebilirim??Yanı Adana-Istanbul sonra ıstanbul-warsova ve ordan nasıl torun'a gecebılırım.Yada senın bıldıgın sekılde.Bırde bu schengen vızesını polonya konsoloslugundan aldıktan sonra ordayken baska ulkeye gıtmek ıstesem schengen vızesı dahıl olan baka konsolosluga gıtmeden gıdebılırmıyım???Konsolosluktan randevu alınması gerekıyormu??30.000 euro saglık sgortası nedır nerden alınır...

istanbul-warsaw yapıp ordan trenle toruna geçebilirsin, çok uzak değil 2 ya da 2,5 saat olmalı trenle ve epey ucuza gelir uçakla gitmektense. warsaw havaalanının hemen önünden otobüsler kalkıyor tren garına. tam önünde bırakıyor.havaalanında paranı bozdurma sadece bikaç günlük yetecek kadar az bozdurabilirsin.

shengen vizesiyle bikaç ülke dışında diğer avrupa ülkelerine gidebilirsin, tekrar almana gerek yok.

sağlık sigortanı mutlaka yaptır. internetten sağlık sigortası yapan şirketleri araştır eğer 6 aylığına gidiyorsun 6 aylık yaptır. firmaya göre değişiyor. 50- 150 ytl arasında. bikaç numara al netten ve ara sor ne kadara yaptıklarını ve geçerliliğini öğren ona göre yaptır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks