Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arkadaşlar yardımcı olurmusunuz!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart arkadaşlar yardımcı olurmusunuz!!

ben ve bi arkadaşım bu sene wat programına katılacağız.. sizinde bildiğiniz gibi bol bol araştırma yapmak lazım...ben oraya kredi çekip gideceğim ve döndüğümde harcadığım parayı tekrardan kazanmış dönmek istiyorum..fakat aynı zamandada dilimin gelişimine katkıda bulunacak bir iş arıyorum..alaska hariç bana hayatın ucuz ama güzel olduğu ve 2. işin daha rahat olduğu yerler hakkında bilgi verirseniz sevinirim..yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Exclamation

Alıntı ABDULLAHTAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ve bi arkadaşım bu sene wat programına katılacağız.. sizinde bildiğiniz gibi bol bol araştırma yapmak lazım...ben oraya kredi çekip gideceğim ve döndüğümde harcadığım parayı tekrardan kazanmış dönmek istiyorum..fakat aynı zamandada dilimin gelişimine katkıda bulunacak bir iş arıyorum..alaska hariç bana hayatın ucuz ama güzel olduğu ve 2. işin daha rahat olduğu yerler hakkında bilgi verirseniz sevinirim..yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    merhaba
    oncelikle ingilizceni muhakkak gelistireceksin ama az ama cok
    ikinci isin oldugu yeride soyleriz tabi
    ama bana hem cektigin kredyi karsilicak hem orda senin yemene gezmene barinmana yetecek parayi biriktirmen alaska disinda zor geliyor..kaldiki bu sene alaskacilarda dert yaniyo..bence kredi cekme derim..
    ama tabi illede gidicem diyosan yine yardim ederiz seve seve
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence de kredi çekme olayı çok riskli.

Ama hiç param yok ama gene de gitmek istiyorum diyorsan en garanti yer Alaska gibi gözüküyor.

Tabi diğer yerlere göre az da olsa Alaska'da da masraflarını çıkaramama ihtimali var.Ama risk almaya değer bence.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bence kredi çekme bir çok şirkette böyle diyor.yemekti kalmaktı derken paran zor çıkar hem oraya kadar gitmişken gezmeyecek misin parayı çıkartan kaç kişi var acaba???

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bencede kredi cekme orda odeyecegin vergiyi düsün overtime alamama ihtimalini düsün 2. iş bulamadıgını düsün düsünde düsün
    cok dikkat etmek lazım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eğer durumun sıkışıksa borçla harçla gitme (yani kredi çekme). çünkü parayı çıkaramama ihtimalin yüksek. haftada 40 saat çalışarak kazanacağı para ancak oradaki yaşam masraflarını karşılar. artanıyla da biraz alışveriş veya gezi yapılır. Sadece fazla mesai veya ikinci iş yaparsan paranı çıkarabilirsin ve kredi borcunu ödeyebilirsin. Onun için de tabiri caizse 3 ay köpek gibi çalışman lazım. Alışveriş yapmıyacan ve gezmeyecen. Eee ne anladım ben o wat'tan.

hesabını şu şekilde yapabilirsin:
    40 saat/hafta x 7.50 USD= 300 USD
    300 USD - 70 USD kira = 230 USD
    Her gün 10 USD yemek= Haftada 70 USD
    230 USD - 70 USD yemek= 160 USD
    Haftalık net kar= 160 USD
    3 ay (12 hafta) x 160 USD= 1920 USD Sezonluk net gelir

haa diyeceksin ki millet nasıl kazanıyo? ben de diyecem ki çalışana iş var. ama garantisi yok. eğer şansına, fazla mesai veya ek iş olanağın olmazsa bu parada da kalabilirsin.

bu yüzden bence de kredi çekerek gitme. eğer ille gidecem dersen de alaskaya git. ama önce iyi araştır, daha önce gitmiş olanlarla konuş. hangi bölgede daha fazla balık çıkar vesaire diye. eğer iyi bir sezon geçirip 5000-6000 USD seviyelerine çıkarsan türkiye'ye dönmeden önce bi USA gezisi yapabilirsin.

wat biraz da risk alma programıdır. çünkü şirketlerin söylediğinin aksine hiç bi şey garanti değil. gittiğinde hiç hesapta olmayan sorunlar çıkabilir. bu sorunların üstesinden tek başına gelmen gerekebilir. o yüzden gitmeye karar verirsen fazla borca girmeden git ki işler kötü giderse geri geldiğinde yüzün olsun.
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kredi cekeceksen alaska en saglamı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence alaska hıcte mantıklı degil. benim gidecegim şirket yuksek ucretli işler sunuyor. saatlik ucretler 15$'a kadar cıkıyor. bu sekılde cok ıyı para kazanılır ve bence program ucretınıde bırıktırebılırsınız. ayrıca bu sırketın Amerıka'da ofıslerıde var New York ve Boston'da. bunlar partner sırketlerın ofıslerı degil. orda bızlerle ılgılenen turkler olacak. havaalanında karsılıyorlar ve New York'ta bır gecede konaklama hedıye edıyorlar. arkadaslar ıyı arastırın oyle karar verın.

www.reklamyasak.com.tr bu siteyi inceleyin!!!
    Konu break tarafından (14-11-2008 Saat 09:21 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Allah gonlune gore versin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerikada hayatın ucuz olduğu bir yeri hiçkimse gösteremez abdullah. amerikada heryer aynı heryer.alaskada bilgisayar 1000 dolarsa new york tada bilgisayar olsun olsun 1050 dolar olur. alaskanın tek faydası hayatın kısıtlı olması. oraya gidersen parayı harcayacak fazla bir alternatifin olmaz. birikim bence en iyi alaskada yapılır. amaç farklı ise para biriktirmek değilse amerika içine git bence. bu arada 15 dolara nasıl bir iş varmış çok merak ettim ya ben 2 yıldır yurt dışına çıkıyorum sayılı kişilerin 15 dolar gibi bir saat ücreti aldığını duyuyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla ic kesimler de ozellikle ulusal parklarda calisirsan da cok rahat para biriktirirsin ve ic kesimler oldukca ucuz bi arkadas bi hesaplama yapmi 1900 dolar civari kar cikarmis. bi kere ic kesimlerde cok daha ucuza konaklama var biz 40 dolara kaldik haftalik bu artik 480 dolar eder. arti marketten aldigimiz yemekleri yiyerek gunluk ortalama 3- 4 dolar harcanabilir bu da gunde 6-7 dolar daha koymak demek bu da 3 ayda 540 - 630 dolar dah demektir. yani ic kesimlerde diger yerlerden ortalama 1000- 1500 dolar daha az harcayabilirsiniz.. bu size kalmis. heleki ulusal parklardaki otellerde calisirsaniz cok iyi para biriktirir hem abd de gezer hem de krediyi odersiniz. ama isleri iyi arastirip daha onceki senelerde ne kadar saat calistirdiklarina dikkat edin.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ABDULLAHTAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gordugun gb kimse kredi cekmen de yana degil..gel sen kredi cekme
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla arkadaşlar kredi çekmek tabikide çok riskli fakat benim oraya asıl gitme amacım dil öğrenmek.. buralarda verilen eğitimle afedersiniz ama ''kalas'' gibi konuşmaktan başka birşey elde edemeyiz..bu yüzden de mecbur gitmeliyim...başka çaremde kalmıyor açıkcası...işte sağolun sizin gibi arkadaşlarımız bize yorumlarını aktarıyor bizlerde düşüne düşüne en doğruya ulaşmaya çalışıyoruz... amerikaya gitmek zaten başlı başına risk bence hayatta risk almadan ilerleyemiyor ki insan..

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Ben de gecen sene annemin babamın amerikaya tamamen muhalefet olmasından oturu kredi cekerek gitmeyi dusunmus ve bankalarla birebir gorusmus bi insanım
    Kredi cekmek sonuncu alternatifin olsun bence ama hiç bişe yapamadın baktın olmuyo cek kredini git..amerikada da harcama paranı getir geri..öğrendiğin dil de yanına kar kalsın.
    Kredinin ve ebeveynlerimin işe yaramayacagını anladıgım anda kendime bi iş buldum ve bütün wat paramı biriktirdim. Sadece ucak biletimi annem aldı, onu da gelince kurusu kurusuna odedim..
    sen de bi iş bulup calısmayı deneyebilirsin..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten esas amacım da o.. gittiğim yerin işinden ziyade 2. iş imkanları..çalışma sorun deil ama önemli olan bulmak...benimde başımda seninkine yakın bi bela olduğu için kendi başıma bişeyler yapmam lazım o da tek çare kredi gibi görünüyor..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bence de arkadasim bence burda calismayi bi dene olmazsa kredi bile ceksen bence dedigim gibi dogru tercih yaparsan kesinlikler kredi parasini cikarirsin orda. hatta ustune az da olsa bi para kalir sana onu da artik ne yapacagin sana kalir.. her zaman sans insana gulmez biraz da sansimizi biz zorlamalayiz. bu saatte bu felsefe

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu durumla ilgili çok atasözü var ama dediğin gibi bu saatte pek felsefe yapılmıo işin şakası bi yana değerlendirmen için tşk ederim orayıda araştıracam..araştır araştır kafayı yedim zaten

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yanlis anlama illa bir isi onermiyorum benim onerdigim ic kesimlerdeki eyaletler bi de sakin buyuk sehirlere gitme.. bolece zaten eleye eleye fazla bi alternatifin kalmicak onlari da sectigin de pisman olmazsin amacin ingilizcyse her yerde onu gerceklestirirsn. bi bak ic kesimlerdeki otellere onlarin yeme icme ve konaklamalari diger islere gore daha avantajli oluyo bazen ucretsiz konaklama saglayan yerler bulunabiliyor..bol sans...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence çek abicim orda tamamını kazanamazsan da gelince iş bulur çalışır kalanını ödersin.

Ama iç eyaletler ve Alaska dışında biryere gitmemeye çalış.

Sonuçta zengin bir insan değilsen bu senin Amerika'yı görmek için tek şansın hayatın boyunca.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

1)Alaska 'da dil öğrenmek zordur .
    2)Alaska 'ya gidersen uçak bileti için extra ödiceksin şöyle düşün Seattle 'a kadar gidiceksin Social Security Num. alıcaksın , sonra Alaska 'daki herhangi bi yere kadar bi daha uçak bileti alıcaksın 3 ay sorada dönüceksin .
    3)Alaska 'ya gidersen 2 yere git ; ya Kodiak ya da Naknek .
    4)3 ay sonra geri odemeli kredi anlaşması olan bi şirketle git .
    5)Alaskaya herşey shipping ile geldiği için yaşam standartları gerçekten yüksek .
    Başka merak ettiğin soru olursa yazarsın
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim arkadaşlar alaskaya pek taraftar değilim ama iç kesimleri çok kişiden duydum.. vede senin de dediğin gibi biz şimdi gidemezsek bi daha nerde gidecez işte ölçe biçe bi doğru yol bulacaz inşallah...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam,
    bende cogunluktan yana bu is icin kredi cekme gibi bi risk alma derim. benden sonra gelen arkadaslarima goz gore gore elemana ihtiyacimiz yok deyip yolladilar, wat'in kendisi sans isiyken kredi ile bu sansi daha da zorlamak pek dogru gelmio bana. ama bence bu is icin arastirman gereken bir diger konuysa nasil daha ucuza oraya gidebilecegin olmali. Erken karar verip ucak bileti alman ilk adim sayilir 200-300 belki daha fazla fark oluyo cunku. Birde gormussundur, self placement secenekleri digerlerine gore cok daha ucuz ( bi yerde 450 oldugunu gordum dumura ugradim) Kendi isini bulman kolay demiyorum ama imkansiz deil, hele ki tanidik falan varsa.
    Bi digeri campusa i dusunmezmisin? daha ucuza gidip daha az para kazanirsin ama yemek ve kalacak yer masrafi dusunmek zorunda kalmazsin. ve de ne olacagini bilmen acisindan daha garanti gibi gelio.
    Dil ogrenme acisindan da ne kadar ingilizce bildigin bence cok onemli. Cunku eger az biliosan ve amerika'ya bi gidiyim nasil olsa gelisir dersen, 3 ayda zor diebilirim, kimse sana ogretmenlik yapmio ve yabancilara bizim onlara turkiyede baktigimiz gibi bakmiolar. bilmiorum diger arkadaslar ne dusunur ama isine gore gunde kurdugun cumle besi bile gecmeyebilir. benim oyleydi food service'deydim. Ama eger guveniosan kendine ve ,o turkiyede pek yapamadigimiz, speaking yonunun eksik oldugunu dusunuosan emin ol cok isine yarayacaktir oraya gitmen.
    Son olarak ben columbus, ohiodaydim. Calisana is de vardi kalacak yerde cok ucuzdu. Sana kolay gelsin. gonlune gore olur insallah hersey

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

new york ta bir arkadas kredi cekmisti..sirf para kazanabilmek ici orda vizesini uzatti ve 6 ay kalicak..cunki cektigi krediyi cikarmak zorunda..bana kalisrsa asla cekmeyin
    S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

:S valla arkadaşlar işte böyle örneklerle birşeyler bulacaz artık..bize ilerdeki hayatımızda konuşma (speaking) gerekecek ve bunuda mecbur pratik yaparak sağlayacağız..bi şekilde gitmek gerek ama bişeyleri yaparkende dibe vurmamak lazım:S thran ve dier kardeşlerim iyi dilekleriniz için tşk ederim..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)