Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cashier..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Cashier..

Merhaba arkadaşlar aranızda daha önceden wat yapmış olanlardan cashier/kasiyerlik yapmış olanlarınız var mı acaba? Varsa eger tecrübelerinizi ve genellikle sık kullanılan kalıplar varsa onları bizlerle paylaşmanızı rica ederbilir miyimm (:

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Farklı bir kalıbı yok register ın nasıl kullanıldığını öğretecekler sana ondan sonrası kolay.Belli bir süre sonra otomatiğe bağlıyorsun zaten.Türkiyede marketlerdeyken iyi incele derim keza bir fark yok.Ayrıca ilk gidişinse paralar sıkıntı yaratabilir özellikle bozuk paralar onlara iyi çalış

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşekkürler cav bozuk paralara çalıştım sayılır zaten bizde nasıl 1 tl ise onlarda 1$ bizdeki 10 kuruş onlarda 1 cent işte duydugum kadarıyla onun dışında müsterilerle ne gibi diyaloglar olabilr diye merak ediyorum da çünkü benim iş sözleşmesinde pozisyon için advance üstü yazıyordu, ben int. oldugumu söylememe ragmen bana işi teklif etti CIEE vardır bi bildiği diye düşündüm kaçırmak istemedim açıkçası oraya gittiğimde patronla sorun yaşamaktan korkuyorum biraz. Register dediğin kasa şifre olayı fln mı hani bizim bu marketlerde olanlar gibi?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler cav bozuk paralara çalıştım sayılır zaten bizde nasıl 1 tl ise onlarda 1$ bizdeki 10 kuruş onlarda 1 cent işte duydugum kadarıyla onun dışında müsterilerle ne gibi diyaloglar olabilr diye merak ediyorum da çünkü benim iş sözleşmesinde pozisyon için advance üstü yazıyordu, ben int. oldugumu söylememe ragmen bana işi teklif etti CIEE vardır bi bildiği diye düşündüm kaçırmak istemedim açıkçası oraya gittiğimde patronla sorun yaşamaktan korkuyorum biraz. Register dediğin kasa şifre olayı fln mı hani bizim bu marketlerde olanlar gibi?
    Hayır 1 cent bizdeki 1 kuruş oluyor piyasalarda gürünmeyen ama güzel hatırlattın foruma bununla ilgili bir konu acayım hemen

Register denen şey yazar kasa oluyor kullanışında birşey yok diyelim alınan ürünü barkottan okuttun 3.50 dolar tuttu benim çalıştığım yerde ek olarak vergi hesaplama tuşu vardı ona basıp toplam fiyatı 3.87 olarak cıkardın adama söylüyorsun three fifty diye atıyorum adam 5 dolar verdi 5 i kasaya girip onaya bastığın gibi fişle yani receipt le para üstü yazıyor kasada 1.13 dolar diye adama ceviriyorsun o kadar.Kağıt paraların hepsi aynı renk olduğu için kasaya koyarken 5 likleri 10 lukları falan üst üste koymamaya dikkat etmelisin.

Diyaloglar değişir nerede calışacaksın sen ? Sadece kasa başındaysan fiyatı söyleyip have a good one ı yapıştırır yollarsın

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

shore foods diye bir yerde çalışacagım grocery store şeklinde ifade edilmiş job offerda. şu şekilde yazıyor:
    Shore Foods is a family owned and operated seasonal grocery store located in the popular resort community of Bethany Beach, Delaware...The employer, her husband and two sons work at the store during the summer months. Shore Foods carry beach supplies as well as groceries.

Description of position: Responsible for ringing up items, handling money, making change, daily interaction with customers. Will
    also do front end stocking and will need to be comfortable reading and checking customer Drivers License's
    for purchases that require buyer to be certain age (for example: cigarettes and alcohol)

Specific qualifications required: Advanced English, customer service skills, understanding of american currency (making change).
    FEMALE ONLY.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sezonluk manavcı olacaksın belirle yerlerde veya store'larda çok birşey bilmene gerek yok kilo hesabı yapabilmen gerekli.Pek diyalog yaşayacagın çeşitliliği olan bir grocery olacagını düşünmüyorum.Parayı al çileği ver,parayı al muzu ver,parayı al elmayı ver olur tahminimce.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

greengrocery demiyoki grocery store diyo bakkal diye çeviriyo translate ama market fln diye düşündüm bn nitekim beach supplies de varmış :S bilemedim tam olarak ama manav da olsa olur yani en azından meyve sebzenin pahalı oldugunu duymuştm enazndan indirimli fln kendime alırım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aslında haklısın dediğin gibi olabilir,büfe tarzı.Benimde new jersey'de mobile grocery 'de ama benim ki gezici araç ile manav tarzında.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu tip bir iş yeri olabilir,sağda dikkat edersen cips standında Dont forget snacks for the BEACH yazıyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

içini tahmin edemiyorum malesef ama dışı böyle biyer..

buarada cipsleri gördüğüme çok fena sevindim enazndan onlara hasret kalmıcam çok yiyen biri değilim ama varlıkları hoşuma gitmedi de deil

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Delaware eyaletinde bildiğim kadarıyla vergi yok,bu seninle ilgili bir konu olmaz ama bilgin olsun.Bu arada o haritadan baktıgında öyle görünüyor ama göründüğü gibi soluk rengsiz değil,daha canlı bu google earth çok itici gösteriyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)