Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ev kiralamak, emlak siteleri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question ev kiralamak, emlak siteleri

arkadaşlar kalacağımız otel başta aylık 280$ isterken artık 350$ istiyor. daha gitmeden zam yapıldı. ve bir suitte 4 kişi kalacaktık. şimdi attıkları mailde odaların tek yataklı olduğunu, yatağın yetmeyebileceğini söylediler

bu durumda kiralık ev aramaya başladım. emlak sitelerinde ortalama 700-900 dolara iki yatak odalı döşenmiş evler var.
    fakat sistemi bilmiyorum.

2 yatak odalı demek 2 kişi için mi demek?
    yoksa 4 kişi gidip yataklarda 2şer kişi yatabilir miyiz? fotograflarda yataklar büyük hep.
    depozito genelde 300 dolar civarı. bu tek kişi için mi?
    fiyata faturalar dahil mi oluyor yoksa biz mi ödüyoruz?

dediğim tip ilanlara bir örnek: http://www.rent.com/rentals/missouri...urce=115782224

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı gerçekten bene merak içerisindeyim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı haluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kalacağımız otel başta aylık 280$ isterken artık 350$ istiyor. daha gitmeden zam yapıldı. ve bir suitte 4 kişi kalacaktık. şimdi attıkları mailde odaların tek yataklı olduğunu, yatağın yetmeyebileceğini söylediler

[/URL]
    bunu nasıl yapabiliyorlar ki? Hiç etik değil. Anlaşmada bununla ilgili madde var mı? Ben de tam bilmiyorum ama bu yapılan çok büyük ayıp bence.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Senin gider gitmez tek başına ev kiralaman pek mümkün değil.Çünkü referans ve banka kredi puanı gib şeyler isteniyor.Sizin adınıza belki işvereniniz kiralayabilir.Maksimum 4 ay kalacağınızı düşünürsek ev kiralama işi pek mümkün değil.

Ev kiralama sistemiyle ilgili ayrıca bir çok evde kiranın içinde elektrik suyu falan da dahil oluyor.Ayrıca evde 1 yatak olsa bile sen istediğin gibi kalırsın.Çünkü ev artık senin sorumluluğunda.İstediğini davet et.O yönden ev avantajlı ama dediğim gibi wat öğrencisinin kendi başına ev kiralaması çok zor.
    ""Let the game begin""

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin gider gitmez tek başına ev kiralaman pek mümkün değil.Çünkü referans ve banka kredi puanı gib şeyler isteniyor.Sizin adınıza belki işvereniniz kiralayabilir.Maksimum 4 ay kalacağınızı düşünürsek ev kiralama işi pek mümkün değil.

Ev kiralama sistemiyle ilgili ayrıca bir çok evde kiranın içinde elektrik suyu falan da dahil oluyor.Ayrıca evde 1 yatak olsa bile sen istediğin gibi kalırsın.Çünkü ev artık senin sorumluluğunda.İstediğini davet et.O yönden ev avantajlı ama dediğim gibi wat öğrencisinin kendi başına ev kiralaması çok zor.
    benim gittiğim yerde(pcb) ev kiralamak için referans ve banka kredi puanı istemediler. ama şöyle bir gerçek var, ilk olarak gidiceğin biyerde öyle birşey yapman çok zor, ancak biraz süre geçince mesela 1 ay kadar ondan sonra ev kiralıyabilrsin. çünkü o 1 ay sersemlik süresidir, yeni çevre yeni yerler falan filan. türkiyede bile il değiştirdiğinde bir sersemler insan ki sen ülke, kıta değiştiriyosun.

amedeus bu arada şöyle bir olay var; 1 insan başına düşen metrekare miktarı var. eğer bu 5 metrekareyse(sayıyı kafadan attım), 15 metrekare evde 4 kişi kalınca ev sahibi şutluyabilir.
    Konu orcns tarafından (04-04-2012 Saat 07:18 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

maine boothbay harbor da konut işi en uygun nasıl oluyor bilgisi olan varsa cevabını bekliyorum şimdiden saoln

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Craiglist.com
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizde 4 kişi olarak ufak çaplı bir eve çıkmayı düşünüyoruz.Aynı tip ilanları bende gördüm ilgimi çekti.Gerçekten nasıl yapılabilir bu kiralama sitelerinden nasıl faydalanırız bu konuda ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

apartments.com ilanlara tıklayın sağ alt tarafta ne kadarlığına kiraya verildiği yazıyo. ona dikkt edin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ev kiralamak külfetli olabilir, özellikle yalnız gidenler için imkansız bir seçenek. ancak hostelde kalmak yerine bir evin odasını kiralamak istiyorum. Lake George için. Kilise, yardım kuruluşlarından tanıştığım insanlardan yardım alabileceğimi, halk kütüphanelerinde asılan ilanlara bakmam gerektiğini biliyorum.
    Oda kiralama seçeneği ve hostel. hangisi daha rahat olur? Lake George için özellikle soruyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

rezidans tarzı evleri sezonluk kiralamanız mümkün.normal aparman dairelerini ve ya müstakilleri kiralamazlar.rezidans tarzı yerlerde bir çok daire olduğundan 3 ya da 4 aylık kiralıyorlar.Normalde ev kiralarken amerikada yaşayan birinn ve ev kiralamak için kredisi olan daha önce negatif bir geri dönüş aşınmamış birisnin kiralaması gerekiyor bu sizin patronunuz ya da oradaki bir türkten ufak meblağ karşılında rica edebilirsiniz güvenebilirseniz tabi.ancak rezidans tarzı dediğim yerlede sezonluk oldugundan sızınde kıralamanız yeterlıdır. İlk basta sözleşme yapıp ev kirası kadar ya da yarısı kadar depozito ödüyorsunuz 3 aylık kiralarsanız depozitoyu da 4 üncü aya saydırabiliyorsunuz.Benim bildikleri açıkcası bu kadar dostum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

fiyatları ne mesela..örneğin ben 350 400 dolarla gidicem 2 kişi olsakda evi tutsak bile ödenemezki.Bide 2 hafta para alamıcaz işyerinden zaten...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

mesela en basıt ornek gecen sene benım san dıego da kaldıgım yerın fıyatları. Apartments for Rent in San Diego Avalon San Diego Apartments

7-10 kısı kalıyorduk fakat o kadar kalmak yasak biz 3 kısı kalıyor gıbı gosterıp gırıslere cıkıslara dıkkat edyıorduk mesela. sızde bır kac kısı bulup boyle bır ev tutabılırsınız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)