Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Air France Uçak Kazası

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Air France Uçak Kazası

Haberlere göre Brezilya- Fransa seferini yapan uçak havalandıktan kısa bir süre sonra radardan kaybolmuş. Uçağın nerede olduğu bilinmiyor. İnşallah üzücü bir olay yaşanmamıştır diyesim geliyor ama veriler uçağın düştüğü yönünde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bende başlık açayımmı açmayayımmı diye düşünüyodum çnkü insanlar artık aldı biletleri gidiyor moralleri bozulmasın kimsenin derken baktım açılmış bile..yapıcak bişey yok .umarım sadece elektronik bir sorundur ve kötü birşey yaşanmamıştır
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Fransız Air France uçağı 12 mürettabat ve 216 yolcusuyla birlikte Atlantik üzerinde radardan çıktı.

Fransa Havayolları'na (Air France) ait, 216 yolcusu ve 12 mürettebatı bulunan Airbus uçağı Brezilya açıklarında radardan kayboldu. 4 saattir haber alınamayan uçak Atlas Okyanusu'nda Fernando de Noronha Adası çevresinde aranıyor.

Fransa'nın başkenti Paris'teki havacılık kaynakları, Rio de Janeiro ile Paris arasında sefer yapan uçağın, Brezilya açıklarında radar ekranlarından kaybolduğunu kaydetti.

Fransız havayolları Air France, Brezilya açıklarında Atlas Okyanusu üzerinde kaybolduğu açıklanan uçaktan haber alınamadığını teyit etti.

Brezilya Hava Kuvvetleri de uçağın Atlantik'te kaybolduğunu doğruladı.

Air France'a ait, 228 yolcu taşıyan 330-200 model Airbus uçağının, yerel saatle 11.10'da (TSİ 12.10) Paris'te olmasının beklendiği bildirildi.

Paris'teki Roissy Havaalanı yetkilileri, uçağın saatlerce önce radar ekranlarından kaybolduğunu ve Roissy'deki endişenin çok fazla olduğunu kaydetti.

Havaalanı kaynakları, vericilerde bir arıza olabileceğini belirtirken, yine de bu tip uçaklarda bu arızalara pek rastlanmadığına dikkat çekti.

Yetkililer, sabah saatlerinden itibaren bir kriz masası oluşturulduğunu belirtildi. Radardan kaybolan uçak Rio de Janeiro-Paris seferini yapıyordu.

Uçakta bulunan yolcu listesinin saat 16:00'da açıklanacağı bildirildi.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

büyük ihtimal düştü o uçak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

umarım sadece haberleşme cihazlarında bi problem yaşanmıştır ve kimseye birşey olmamıştır =(

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Allah kazadan korusun çok üzücü ve tabii ki de istenmeyen bir durum
    Hemen insanın aklına kendi uçağı düşer de herkes ölür mü diye geliyor ama yine de;Ölüm güzel şey
    Budur perde altından haber
    Hiç güzel olmasaydı
    Ölür müydü peygamber?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

air france ın yaptıgı son acıklamaya gore uçak son olarak güçlü türbülanstayız diye mesaj göndermiş ve bunun sonucunda, elektrık aksaklıgından dolayı dustugune kanaat getırilıyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya dedik ki bu sne yazı USA da gcirelim domuz gribinden tut da seri ucak kazalarna kadar gelmeyn kalmadı.. neyse herhangi can kaybı yoktur die umut edelim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

radardan kaybolmuş demekki LOST taki gibi Oceanic uçağı gibi olmuş olmasın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    radardan kaybolmuş demekki LOST taki gibi Oceanic uçağı gibi olmuş olmasın
    hacı losttaki ada avusturalya yolu üzerinde...
    gerçi belli olmaz John Locke orkideye gidip adayı brezilya tarafına taşımış olablir dimi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation

nasıl ya bu tarif ettiğiniz uçağın modeli falan direk benim aldığım bilette yazana uyuyor. allah bilir benim bineceğim uçak düşmüştür.

Airbus Industrie A320-100/200

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı xcraft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl ya bu tarif ettiğiniz uçağın modeli falan direk benim aldığım bilette yazana uyuyor. allah bilir benim bineceğim uçak düşmüştür.

Airbus Industrie A320-100/200

Dusen ucak seninkinden nerdeyse iki kat daha buyuk xcraft.. Airfrance'in filosu buyuktur merak etme...

Umarim herhangi bir sorun olmamistir...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya dedik ki bu sne yazı USA da gcirelim domuz gribinden tut da seri ucak kazalarna kadar gelmeyn kalmadı.. neyse herhangi can kaybı yoktur die umut edelim
    abi ne yaptınız yaaa...domuz gribi dediniz giden arkadaşlar sölüyorlar "HİÇBİR SORUN YOK!!!"şimdi de bu uçak olayına mı taktınız...bu kadar pesimist olmayın arkadaşlar...olaylar okadar da büyütülecek bir şey diil...herkese iyi tatiller şimdiden...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bir şeyler yazasım var bu başlığa ama ne yazacağımı bilmiyorum..Gerçekten Work and Travel'a başvurduğumdan beri düzenli olarak uçan araçlar düşüyor..Sürekli felaket haberleri gelip duruyor..İyice korkmaya başladım desem yalan olmaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Post Fransız yolcu uçağı kayboldu

Brezilya açıklarında kaybolduğu açıklanan, Fransız havayolu şirketi Air France'a ait, 216 yolcu ve 12 mürettebatı olan Airbus uçağının, yerel saatle 11.10'da (TSİ 12.10) Fransa'nın başkenti Paris'te olmasının beklendiği bildirildi.
    Paris'teki Roissy Havaalanı yetkilileri, uçağın saatlerce önce radar ekranlarından kaybolduğunu ve Roissy'deki endişenin çok fazla olduğunu kaydetti.

Havaalanı kaynakları, vericilerde bir arıza olabileceğini belirtirken, yine de bu tip uçaklarda bu arızalara pek rastlanmadığına dikkati çekti.

Radardan kaybolan uçak Rio de Janeiro-Paris seferini yapıyordu.

UÇAK, ELEKTRİK SİSTEMİNDE ARIZA OLDUĞUNA DAİR MESAJ GÖNDERMİŞ

Brezilya açıklarında kaybolduğu bildirilen uçağın elektrik sisteminde arıza olduğuna dair mesaj gönderdiği bildirildi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, uçak söz konusu arıza mesajını TSİ 05.14'te gönderdi.

Bu arada, Air France'ın iletişim direktörü François Brousse, uçağa yıldırım çarpmasından kuşkulandıklarını söyledi.

UÇAK, BREZİLYA'NIN NATAL KENTİNE 300 KİLOMETRE UZAKLIKTA RADARDAN ÇIKMIŞ

Brezilya açıklarında kaybolan Fransız havayolu şirketi Air France'a ait yolcu uçağının Brezilya'nın sahil kenti Natal'ın 300 kilometre kuzeydoğusunda radardan çıktığı bildirildi.

Brezilya Hava Kuvvetleri sözcüsü, Fernando de Noronha takımadaları civarı olan bölgede aramaların bu sabah başlatıldığını söyledi. Uçağın radardan çıktığı bildirilen bölgenin Rio de Janeiro kentinin 1500 mil kuzeydoğusunda yer aldığı belirtiliyor.

Bu arada Fransız Hava Yolları sözcüsü Brigitte Barrand, 447 sefer sayılı Airbus A330 uçağında 216'sı yolcu 12'si mürettebat toplam 228 kişinin bulunduğunu açıkladı.

Brezilya hükümetinden bir yetkili de Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, uçağın kalkıştan 3.5 saat sonra TSİ 04.30 gibi kaybolduğunu ifade etti.

Hükümet yetkilisinin açıklamasına göre, uçakla bağlantı Fransa'dan ziyade Brezilya'ya daha yakınken kaybedildi. Uçuş planına göre, uçak Paris'teki Charles de Gaulle havaalanına bugün 12.15'te ulaşması bekleniyordu.

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin olaydan büyük üzüntü duyduğu, bazı bakanlarını durumu yakından izlemeleri için Charles de Gaulle'e gönderdiği kaydedildi.

Rio'daki havaalanında da kriz masası kurulduğu bildirildi.

UÇAKTA TÜRK YOLCU OLMADIĞI BİLDİRİLDİ

Paris Charles de Gaulle Havalimanı'ndaki THY yetkilileri, Rio de Janeiro-Paris seferini yaparken kaybolan Air France (Fransa Havayolları) uçağında Türk yolcu bulunmadığını bildirdi.

YILDIRIM ÇARPMASI İHTİMALİNDEN SÖZ EDİLİYOR

Brezilya açıklarında kaybolduğu bildirilen, Fransız hava yolu şirketi Air France'a ait 215 yolcu taşıyan Airbus uçağa yıldırım çarptığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Air France'ın iletişim direktörü François Brousse, ''uçağa yıldırım çarptığı ihtimali üzerinde ciddi bir şekilde durduklarını'' açıkladı.

Hava yolu yetkililerinin verdiği bilgiye göre, uçak güçlü bir türbülanstan geçerken TSİ 05.14'te elektrik sisteminde arıza oludğuna dair otomatik bir mesaj gönderdi. Uçağın TSİ 12.15'te Fransa'nın başkenti Paris'te olması gerekiyordu.

UÇAKTAKİ YOLCULAR

Air France, uçakta 126 erkek, 82 kadın, biri bebek 8 çocuk olmak üzere 216 yolcu ve 12 uçuş görevlisi olduğunu, ayrıca yolcuların çoğunun Brezilya vatandaşı olduğunu açıkladı.

PARİS HAVAALANINDA UÇAKTAKİ YOLUCULARIN YAKINLARINA PSİKOLOJİK YARDIM VERİLİYOR

Brezilya açıklarında kaybolduğu bildirilen France Air havayolu şirketine ait Airbus uçağındaki yolcuları karşılamak için gelen yakınlarına Roissy havaalanında psikolojik yardım veriliyor.

Yolcuların yakınları, havaalanındaki özel bir salona alınırken, basın mensuplarının görüntü almak için bu salona girmesine izin verilmiyor.

Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, akşam saatlerinde havaalanına gelerek, yolcuların yakınlarıyla görüşecek ve kurulan kriz masasındaki yetkililerden bilgi alacak.

BREZİLYA HAVA KUVVETLERİ: "UÇAK ATLAS OKYANUSU ÜZERİNDE KAYBOLDU. ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR"

Brezilya Hava Kuvvetleri, uçağın Atlas Okyanusu üzerinde kaybolduğunu ve Fernando de Noronha adası yakınlarında uçağı arama çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

Hava Kuvvetleri sözcüsü, bu sabah uçakla sürekli kurulan telsiz bağlantısının kesilmesinin ardından arama kurtarma çalışmalarına başlandığını kaydetti.

FAS ULAŞTIRMA BAKANI: ''UÇAK TARAFIMIZDAN TESPİT EDİLMEDİ''

Fas Ulaştırma Bakanı Kerim Hellab, Brezilya'dan kalktıktan sonra radar ekranlarından kaybolduğu açıklanan Air France uçağının Fas hava kontrol merkezi tarafından tespit edilmediğini açıkladı.

Bakan Hellab, ''Fas Hava Kontrol Merkezi uçağı saptayamamıştır'' açıklamasında bulundu.

Uçağın ekranlardan kaybolduğu saatte Fas yakınında olmadığını belirten Hellab, uçağın Fas kontrol kuleleriyle temasının olmadığını ve Fas açıklarındaki Kanarya Adaları hava sahasına girmediğini ifade etti.

FRANSIZ BAKAN: "BU SAATE KADAR DEPOSUNDAKİ YAKITLA UÇAĞIN HAVADA KALMASINA İMKAN YOK"

Brezilya açıklarında kaybolduğu açıklanan, Fransız havayolu şirketi Air France'a ait, 216 yolcu taşıyan Airbus uçağıyla ilgili umutlar giderek azalıyor.

Fransa Çevre Bakanı Jean-Louis Borloo, bu saate kadar deposundaki yakıtla uçağın havada kalmasına imkan olmadığını söyledi.

France info radyo kanılana konuşan Fransız bakan, "Maalesef bu saate kadar deposundaki yakıtla uçağın havada kalmasına imkan yok. Şu andan itibaren en trajik senaryo için hazırlıklarımızı yapmamız gerekiyor" dedi.

A330'LAR 1998'DEN BERİ KULLANIMDA

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinden Paris'e giderken kaybolan Fransız uçağının da modeli olan Airbus A330 tipi uçaklar, 1998'de uçuşlara başladı.

Hava Güvenliği Şebekesine göre iki motorlu ve uzun mesafeli A330'lar, ilk kez 1994'ta test uçuşlarını yaptı.

Havacılıkta orta kapasiteli yolcu jetleri olarak adlandırılan A330'lardan dünyada halen 341 uçak kullanımda. Uzunluğu 58,8 metre olan uçağın standart olanı 253 yolcu taşıyor, iki sınıflı konfigürasyonu ise 293 yolcu taşıyabiliyor.

A330'ların maksimum menzili 12 bin 500 kilometre. Menzilin uzunluğu sayesinde bu uçaklar Paris'ten Singapur'a, Los Angeles'tan Paris'e ve Dubai'den Londra'ya uçabiliyor.

Airbus A330'u Türk Hava Yolları, Fransız Hava Yolları, KLM, Northwest Airlines, Jet Airways ve Çin Hava Yollarının da aralarında bulunduğu dünyanın önemli hava yolları şirketleri kullanıyor.

FRANSA ARAMA ÇALIŞMALARINA YARDIMCI OLMAK İÇİN ASKERİ UÇAK GÖNDERDİ

Fransa, Brezilya açıklarında kaybolduğu bildirilen Airbus uçağını aramak üzere bölgeye bir askeri uçak gönderdi.

Fransa'nın Senegal'in Dakar kentindeki askeri üssünde bulunan bir askeri uçağı, kayıp uçağı tespit için yapılan çalışmalara katılmak üzere gönderdiği açıklandı.

Bugün Air France alıcaktım vazgeçip Delta aldım.
    Don't Give up

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayinstayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airbus A330'u Türk Hava Yolları, Fransız Hava Yolları, KLM, Northwest Airlines, Jet Airways ve Çin Hava Yollarının da aralarında bulunduğu dünyanın önemli hava yolları şirketleri kullanıyor.
    bakın arkadaşlar yani air france diil KLM,THY,... biçok firma aynı model uçağı kullanıyormuş...öle paniklemeyin airbus'tan kaynaklanan bi hata diildir bence...yada hepiniz panikleyin ne bilim yawww...

ama umarım en az kayıpla atlatılır bu olay...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Airbus A330'u elbetteki dünyada birçok havayolu firması kullanıyor. Üretimden kaynaklanan bir hata olmadığı sürece, eğer uçaktan kaynaklanan bir arıza ile bu olay gerçekleşmişse tüm sorumluluk havayolu firmasına aittir. Çünkü uçakların periyodik bakımları vs. havayolu firmasına aittir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya olacakla öleceğe çare yok . klm delta airfrance british thy ..olucaksa olur arkadaşlar allah herkesi kazadan saklasın sağlıklı gidip gelmeler nasip etsin ..eğer bu uçak düştüysede kazada yakını olan herkese allah sabır versin.denicek birşey yok.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yarın bileti air france tam alıyorum her havayolunda oluyor bu tur kazalar
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@anton
    Nereye , ne kadara alacaksin ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Umarım bir mucize gerçekleşir de en az kayıpla atlatılır bu kaza.
    Bir şey merak ediyorum ben yarın airfrance den bilet alacağım, rezervasyonumu da yaptirdim diğer havayolu şirketlerine göre çok ucuz geldi sebebi nedir acaba bilen var mi? örneğin istanbul-atlanta-istanbul paris aktarmalı 570€ . aynı bilet britishairways de 810€ idi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @anton
    Nereye , ne kadara alacaksin ?
    newyorka rezervasyon yaptırdım ancak yarın newark olcak sekılde degıstırıcem 570 euro ya sen almadınmı bıletını?
    Better late than never

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kowat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım bir mucize gerçekleşir de en az kayıpla atlatılır bu kaza.
    Bir şey merak ediyorum ben yarın airfrance den bilet alacağım, rezervasyonumu da yaptirdim diğer havayolu şirketlerine göre çok ucuz geldi sebebi nedir acaba bilen var mi? örneğin istanbul-atlanta-istanbul paris aktarmalı 570€ . aynı bilet britishairways de 810€ idi.
    air france fiyat politikası nedenıyle tamamıyle gecen yıllardada en ucucz bıletlerı bulabılıyordun air france tan brıtısh airways bu senen zarar acıkladı su pozısyonda pek rekabet edıcek gucte degıller...
    Better late than never

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu ucakta olsaydım eğer annem kalp krizinden gitmişti... gerçektende şu work and trvel işine girdiğimden beri sürekli haberleri kapatmak zorunda kalıorum annemler görmesin diye domuz gribi yüzünden her aksam haberler bitene kadar şebeklik yapıorum evde.. umarım ucaktakiler iyidir..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Usa

ozan kararını gitmek yönünde mi verdin?
    chemical engineering&maths&physıcs....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı physics85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozan kararını gitmek yönünde mi verdin?
    aynen kardeşim dedim wtf what happened happened
    Better late than never

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hadi hayırlı olsun.İnşallah Her işimiz rast gider....
    chemical engineering&maths&physıcs....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı physics85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun.İnşallah Her işimiz rast gider....
    saol umarım dedıgın gıbı olur...
    Better late than never

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar uçakta bitanede türk yolcu varmış
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar bu tarz olaylar çok nadir de olsa malesef yaşanabiliyor. Üzücü bir durum fakat ölüm gerçek.

Her nefis mutlaka ölümü tadacaktır. Vakit geldiği anda saniye dolduğu anda birşeyler birşeylere bahane oluyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)