Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gidilecek yerin yerlileriyle eve çıkmak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Gidilecek yerin yerlileriyle eve çıkmak

Aborjin veyahut Kızılderili gibi yerliler değil elbet, sürekli orada ikamet eden Amerikalılarla eve çıkmak nasıl olurdu? Güven açısından, maddiyat açısından büyük fark yaratır mı? Henüz gitmeden internet üzerinden roommate bulabileceğimiz bir kaynak var mı? Edindiğim bilgiler ışığında gideceğimiz yerdeki kiliselere ve yardım kuruluşlarına gidip onlardan yardım istemek en mantık seçenek olarak geldi, ayrıca kütüphanelere asılan ilanlar da bu konuda yardımcı olabilirmiş.

Ben Lake George 'a gideceğim, WAT yapmamın esas amacı dilimi geliştirmek olduğundan ingilizce konuşabileceğim kişilerle kalmak istiyorum, Lake George da Türk çok, belki bir çok bakımdan iyi ancak İngilizce açısından handikap. Vereceğiniz bilgilere amadeyim. Saygılar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben hiç gitmedim daha önce ama...bana göre oranın yerlileriyle eve çıkman seni oluşacak herhangi bi problem ve anlaşmazlık durumunda zor durumda bırakır...oraya gittikten sonra yerli olmayan yabancılarla(diğer ülkelerden gelen watçılar mesela) eve çıkman (ingilizceyi düşünüyosan) daha iyi olur senin açından....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı al_lobo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hiç gitmedim daha önce ama...bana göre oranın yerlileriyle eve çıkman seni oluşacak herhangi bi problem ve anlaşmazlık durumunda zor durumda bırakır...oraya gittikten sonra yerli olmayan yabancılarla(diğer ülkelerden gelen watçılar mesela) eve çıkman (ingilizceyi düşünüyosan) daha iyi olur senin açından....
    haklısın aslında bir anlaşmazlık olduğunda yine yabancı bir wat öğrencisiyle kalmak avantaj olabilir, şartlar eşittir sonuçta. Ancak Amerikalılarla birlikte kalırsan ve iyi niyetliyse kaldığın kişiler işler dahada kolaylaşacaktır, oranın edebini üslubunu daha iyi bildiklerinden dolayı. Bu yüzden kilise ve yardım kuruluşlarına gidip orada tanıştığım insanlardan konaklama konusunda yardım isteyeceğim. Yinede kimin iyi niyetli olduğu bilinmez lakin hangi din olursa olsun Tanrıyı daha fazla önemseyen bir insanda şansım daha yüksek olur diye düşünüyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

inşallah pişman olmazsın ozamn kardeşim...Allah seninle olsun

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Pişman olacağını zannetmiyorum.Karşı komşum 5 genc amerikalıydı cok gece gecirdim onlarda hatta benim ev villa olmasaydı onların yanına gececektim.Kira bakımından kısmen biraz daha tuzlu olabilir o da haftalık en fazla 20-30 dolar fark eder sana.

Gençseler hele rahat olurlar takıl kafana göre dil konusunda da cok yardımcı olur diğer WAT cılar size dil konusunda pek katkıda bulunmazlar söyliyeyim çoğu tarzanca konuşuyor zaten.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pişman olacağını zannetmiyorum.Karşı komşum 5 genc amerikalıydı cok gece gecirdim onlarda hatta benim ev villa olmasaydı onların yanına gececektim.Kira bakımından kısmen biraz daha tuzlu olabilir o da haftalık en fazla 20-30 dolar fark eder sana.

Gençseler hele rahat olurlar takıl kafana göre dil konusunda da cok yardımcı olur diğer WAT cılar size dil konusunda pek katkıda bulunmazlar söyliyeyim çoğu tarzanca konuşuyor zaten.
    Heh, beklediğim cevap buydu. Peki hocam kaynaşma konusunda ve güven konusunda nelere dikkat edebilirim?

Tecrübe Puanı
    23

Dediğim gibi hocam aynı yaştaysanız çok rahat oluyorlar zaten kaynaşma konusunda hiç sıkıntı yaşamazsın zaten her gece fix bira içilir haftada 1 de parti olur.sohbet iyidir yani.Para konusunda cok güvenmeni tasvip etmem benim tanıdıklarımda o konuda da sıkıntı yoktu ama hepsi bir olmaz sonucta onlarda senin gibi sağda solda saatlik calışan adamlar oluyor.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Dediğim gibi hocam aynı yaştaysanız çok rahat oluyorlar zaten kaynaşma konusunda hiç sıkıntı yaşamazsın zaten her gece fix bira içilir haftada 1 de parti olur.sohbet iyidir yani.Para konusunda cok güvenmeni tasvip etmem benim tanıdıklarımda o konuda da sıkıntı yoktu ama hepsi bir olmaz sonucta onlarda senin gibi sağda solda saatlik calışan adamlar oluyor.
    anladım, ilk bir hafta bir motelde kaldıktan sonra umarım evlerine çıkılabilecek Amerikalılarla tanışırım, kötü niyetli olmasınlar kafi. Olursa da çekerim pıçaa. Türkçe naralar falan atarım, bir kaç kişi koşar herhalde :O

Şimdi bu heriflerle muhabbete girsen, samimiyet kursan gay mı bu adam demezler değil mi. İş arkadaşlarım dışında nasıl tanışabilirim kafa adamlarla, kilise,kütüphane falan doğru bir tercih mi?

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı mubayka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım, ilk bir hafta bir motelde kaldıktan sonra umarım evlerine çıkılabilecek Amerikalılarla tanışırım, kötü niyetli olmasınlar kafi. Olursa da çekerim pıçaa. Türkçe naralar falan atarım, bir kaç kişi koşar herhalde :O

Şimdi bu heriflerle muhabbete girsen, samimiyet kursan gay mı bu adam demezler değil mi. İş arkadaşlarım dışında nasıl tanışabilirim kafa adamlarla, kilise,kütüphane falan doğru bir tercih mi?
    Yok hocam fazla vücut temeasına girmedğin sürece kolayına Gay damgası yemezsin.Onlar uzman zaten bir Gay i 2 milden tanırlar Senin yabancı olduğunu bildikleri için garip hareket bile yapsan sindiriyorlar sıkıntı olmuyor.

Tanışma konusu biraz şansa biraz da senin sosyalliğine bağlı şöyle diyeyim bir evin önünden geciyorsun ve içerden sesler geliyor parti benzeri birşey sakın kaçırma kapı önünde birileri varsa -ki kesin olur- git konuş direk nasıl gidiyor ben buradan geldim etrafa bakıyorum tarzı aklına ne gelirse.Erkeklerse kız muhabbeti yapacaklardır kesin bizi arkadaşın varsa diğer ülkelerden tanıştırsana falan tarzı

Diğer türlü de her ortamda karşılaşabilirsin güler yüzlü olduğun sürece illa ki bir şekilde girersin muhabbete.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Yok hocam fazla vücut temeasına girmedğin sürece kolayına Gay damgası yemezsin.Onlar uzman zaten bir Gay i 2 milden tanırlar Senin yabancı olduğunu bildikleri için garip hareket bile yapsan sindiriyorlar sıkıntı olmuyor.

Tanışma konusu biraz şansa biraz da senin sosyalliğine bağlı şöyle diyeyim bir evin önünden geciyorsun ve içerden sesler geliyor parti benzeri birşey sakın kaçırma kapı önünde birileri varsa -ki kesin olur- git konuş direk nasıl gidiyor ben buradan geldim etrafa bakıyorum tarzı aklına ne gelirse.Erkeklerse kız muhabbeti yapacaklardır kesin bizi arkadaşın varsa diğer ülkelerden tanıştırsana falan tarzı

Diğer türlü de her ortamda karşılaşabilirsin güler yüzlü olduğun sürece illa ki bir şekilde girersin muhabbete.
    Sen çözmüşsün bu olayı. Dediklerini aynen yapacağım, bunların dışında aklına birşey gelirse sakın ha esirgeme

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)