Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: fukuşima nükleer santrali patlaması

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart fukuşima nükleer santrali patlaması

Arkadslr meraba,
    herkesin kafasını karıştırmak istemem ama,Japonya'da meydana gelen nükleer santral patlamaları sonrası oluşan radroaktif bulutların yeni adresi ABD deniliyor. Bu durumdan benm gibi endişe duyan var mı?
    sonuçta biz risk alıp sağlığımzı tehlikeye atıp gitsek bile, amerikada yaz döneminin pek canlı geçeceğini düşünmüyorum, özellikle benm gibi turistlerin çok olduğu yerlere gidenler için.
    bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.. ben baya endişe yaptım da

bu arada yalnızca,yaz döneminin canlı geçmeyeceğinden endişelendiğim sonucu çıkmasın, bizzat radyasyon tehlikesi korkutuyor beni.
    Konu daydreamer913 tarafından (19-03-2011 Saat 10:54 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aslına bakarsan bende endişeleniyorum, los angelesta çalışcam sonuçta batı kıyısı.. ama tabi hava ve deniz akımlarını da göz önünde bulundurmak lazım dümdüz gelecek değil ya..ayrıca eğer büyük bi sızıntı olmuşsa türkiye ye de gelecektir, o yüzden endişeliyim ama sadece los angeles ta olacağım için değil, genel olarak..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar endişeleriniz normalde batı kıyısında olan arkadaşlar belki az çok bi etki altında olabilir ama o kadar da endişelenmeyin.Doğu kıyısında olanların bence hiç bir riski yok.Sonuçta mesafe çooook uzak.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Başlığı açan arkadaşa teşekkür ediyorum bu duyarlılığı için. Ben de bunu düşündüm arkadaşlar. Benim çalışacağım yer genellikle yerli turist aldığı için çok sorun olmaz diye düşündüm. New Jersey'nin de doğu yakasında olması kendim ve diğer insanlar için biraz da olsa iç rahatlatıcı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben sırf bu radyoaktif tehlikelerden dolayı san diego ya pedicap e gitmekten vazgeçtim. uzmanlar açıklaması ise insan sağlığını tehdit edecek düzeyin milyarlarca kat altında olduğu. bu bana 2012 filmindeki uzmanların halkı yatıştırıp kendileri arka plandan kaçma planları yaptığı sahneyi hatırlattı. bu uzmanların açıklamalarına çok güvenemiyorum ve bu yüzden orta amerika veya doğu tarafına bir yere gideceğim. herkesin düşüncesi kendine ben böyle düşünüyorum. bu arada başığı açan arkadaşa çok ediyorum. duyarlılığından dolayı....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu durum gerçekten sıkıntı yaratabilir.Batı kıyılarının etki altında kalabileceğini okumuştum geçen gün CNN'de.Özellikle insanların batı kıyılarında denize girmekten kaçınmaları gerektiği söylüyordu haber.Bu arada Japonya'da et ve süt ürünlerini veren hayvanların radyasyon kapması dolayısıyla gıda besinleri de tehlikeye girmiş bulunmaktaymış.Durumun biran önce düzelmesi dileğiyle...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

radyasyondan korksak rontgen çektirmezdik

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı erennn06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    radyasyondan korksak rontgen çektirmezdik
    nekadar kolay....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

endiselenmek gerekir mi? evet ama bu oyle abartilcak seviyede degil.
    Bilim komitesinin aciklamasina gore insana zarar vercek bi yogunluktan cok cok uzak oldugu.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

umarım dediğiniz gibidir arkadaşlar, çünkü bu düz mantıkla röntgenin yada cep telefonunun yaydığı radyasyona benzemez malesef.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

benim içinde anlamlı olur cernobilden kactık abd de yakalandık bize her yer trabzon diye bağlarım

şaka bi yana radyasyon sadece abdyle ilgili değil tüm dünyanın sorunu abd ye indirgememek gerek..risk her yerde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

turistik yerler icin bati kesiminden ziyade dogu kiyilari tercih edilebilir buda dogu seridinin daha fazla ziyaretci akinina ugramasina sebeb olabilir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turistik yerler icin bati kesiminden ziyade dogu kiyilari tercih edilebilir buda dogu seridinin daha fazla ziyaretci akinina ugramasina sebeb olabilir
    o zman baya iyi olur doğudakiler için :P

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı daydreamer913 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zman baya iyi olur doğudakiler için :P

şakası bile çirkin, batı turist kesintisine uğrayacak kadar etkilenirse düşünün artık sıhhi olarak göreceğimiz zararı.. biraz düşünerek şakalaşalım lütfen.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Cerridwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şakası bile çirkin, batı turist kesintisine uğrayacak kadar etkilenirse düşünün artık sıhhi olarak göreceğimiz zararı.. biraz düşünerek şakalaşalım lütfen.
    evet haklısın, konuyu ben açtım zaten böyle bişey düşünmem imkansız. uyarın için teşk edrim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar durum düşündüğünüz kadar vahim değil. Buyrun size güzel bir haber:
    Radyasyon bulutları 10 bin metrede - Genel Bakış- ntvmsnbc.com

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu haber türkiye açısından iyi ama korkutmak gibi olmasın japonyadaki 4 reaktörde patlarsa amerikanın batı kısmını ileri düzeyde etkileyebileceği hala konuşuluyor.1 reaktörün yaptığı buysa 4 reaktör neler neler yapar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı daydreamer913 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet haklısın, konuyu ben açtım zaten böyle bişey düşünmem imkansız. uyarın için teşk edrim.

düşünen insan öyle şaka yapmaz, kendinle çelişmişsin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bir tıp ögrencisi olarak görüsüm sizin icin ne kadar önemli bilmiyorum ama radyasyon tehlikesi keisnlikle var suan sızıntı durmuş olsaydı sizlere yaz için umutlu konusabilirdim ama maalesef hala sızıntı var ve radyasyon inanılmaz derecede uzun süreli etkileri olan birsey orada yasayanlar ıcın uzun süreli etkisi elbetteki yüksek ama akut(ani) etkisi ise oraya 3 ay süre kalacak olan insanları etkileyecek düzeyde olabilir bu tabiki önümüzde ki günlerde sızıntının son durumuna bağlı olarak değisecektir.etkisini simdi görmeden yıllar sonra da cekebiliriz.
    ama benim wat maceramın ilk yılında influenza virüsü(domuz gribi) amerikada salgın halindeydi ve ben hic tereddüt etmeden gittim cünkü domuz gribi kısa süre icinde TR ye de etki edecegi belliydi o yüzden aileme ragmen gittim.ardından malum TR de salgın oldu.ama radyasyon icin durum biraz farklı ve daha riskli olabilir ama ben tıbbi olarak bir virüs yada bakteri salgınında TR de ölme sansımın amerika da ki radyasyon riskinden cokta geri kalmayacagı kanısındayım.hele ki radyasyon sızıntısı böyle devam ederse tüm dünya aynı riske sahip olacak.
    sonuç:risk elbetteki var ama bir arı sokmasına karşı alerjiniz varsa o durumda ölme riskiniz de yüksek düzeylerde.seçim sizin tabiki ilerleyen günlerde sızıntının durumu da risk faktörlerini belirleyecektir
    son söz :risk almayanın çocugu olmaz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bırakın radyasyonu, atom bombası arsalar yine giderim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks