Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Konaklama Ücretleri Hakkında

BannedUser
    Guest

Standart Konaklama Ücretleri Hakkında

Amerikada çalışan tecrübeli arkadaslar daha önce gittiğiniz yerlerde konaklamayı nasıl karşıladınız. Cevaplarınızı benım yazacağım şekilde yazarsanız google da aratanlar daha rahat bulur herkese yardımcı olmuş olursunuz. Bunun dısında konaklama ucretı ne kadar. Konaklanan yerdekı detaylar hakkında yazarsanız diğer gidecek arkadaslar daha rahat bilgi sahibi olur

King Cove Peter Pan Seafoods Konaklama

Konaklama Ücretsiz. 24 saat sıcak su. Odalar 2 ve 4 kişilik. ranzalı ve tekli yataklar. Genel kullanılan 2 adet mutfak ve barbekü alanı.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haftalik ortalama konaklama giderim yaklasik 75$. bu ucret nasil pahalimidir ? baska secenekler mi dusunmeliyim ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslar ortalama makul konaklama ucreti ne kadardir bu konuda bilgi verebilirseniz ilk gidenler icin iyi olur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet bu konuda bende bilgi almak istiyorum ayrıca orada grafikerlik yapmak istiyorum ajanslarla nasıl irtibata geçebilirim araştırdım biraz ama yetersiz kaldı bigi verirseniz sevinirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

nisa benim profilimde yazan şirkete gidersen orda karikatür çizmekle ilgili bir işten bahsetmişlerdi.amacım reklam degil geçen gittigimde kulak misafiri oldum ordan biliyorum.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

1) Alaska:
    7 kisi. 3+1 evlerde. 1 gunde 7 saatten fazla calisirsan o gun paycheckten 7$ kesilir. Calismazsan ya da 7 saatten az ise kesilmez. Ucretsiz shuttle.

2) Utah:
    5 kisi. 2+1 evlerde. Haftalik 40$. Shuttle 20$

3) New Hampshire:
    2 kisi. 2+1 evlerde. Haftalik 70$.

Yukaridaki 3 yere isinma ya da klima, sicak su, mutfak, mikrodalga dahil.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Virginia Beach hakkında bir şey yazabilecek olan yok mu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Chicago Waukegan Crossland 2 kişilik odalar banyosu mutfağı içinde.$100 ,shuttle $5

chicago da konaklamalar pahalı oluyor,fazla kazanamadık bu yüzden.kazandığımız konaklamaya gidiyordu.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Virginia Beach:4 odalı evde 6 kişi kalırsanız adam başı 80-90 dolar ödüyorsunuz.Evde internet, tv, buzdolabı, microdalga ve koltuk yatak vb şeyler mevcut.(Holiday Inn'inde çalışanlar bu evlerde kaldılar geçen sene.) Ayrıca apart-pansiyon gibi yerdelerde kalanlar 1 odada 3 kişi kalarak 90-100 dolar civarı ödediler.Odada tv, minibar, ütü mevcut.Virginia Beach'de fiyatlar ortalama bu düzeyde.
    Virginia Williamsbur:2 kişi 2 kişilik otel odasında adam başı 80 dolar ödeyerek kaldım geçen sene.Otel baya iyiydi.odada tv, minibar,ütü var.Otelde sabah kahvaltısı dahil(pancake, sausage mısır gevreği falan.Aklınıza peynir zeytin ballı kaymak gelmesin)Williamsburg hotels, Williamsburg VA hotel, Clarion Inn hotel near Busch Gardens Europe
    Daha ucuz isterseniz başka bi otelde 4 kişi bi odada adam başı 55-60 dolar ödeyerek kalabilirsiniz.Odada tv minibar var.Tavsiye ederim.Arkadaşlarım memnundu.Pineapple Inn and Housing Center | Hotel & Hostel in Historic Williamsburg, VA, USA
    Williamsburg VA'da ortalama oda ücreti haftalık 70 dolar.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

nc de food lionda saatlik 9$ lik is var fakat konaklama haftalik 125$, para kalmasi mumkun mu?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ekstradan çok para harcamazsan para kalır saatlik 9$ iyi para ama 125 biraz çokmuş.İlk başta 125'i kabul edip sonra ordan çıkma şansın yokmu daha ucuzu falan bulursan?
    ""Let the game begin""

BannedUser
    Guest

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nc de food lionda saatlik 9$ lik is var fakat konaklama haftalik 125$, para kalmasi mumkun mu?
    Amadeus gibi düşünüyorum. Bence iş seçerken saatlık ücrete bakmak dogru değil. Oncelık konaklama ve yemek olmalı. Ayrıca konaklama yerının ısyerıne yakınlıgı da cunku konaklama kadar yol parası verme sonra

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekstradan çok para harcamazsan para kalır saatlik 9$ iyi para ama 125 biraz çokmuş.İlk başta 125'i kabul edip sonra ordan çıkma şansın yokmu daha ucuzu falan bulursan?

suan isi almadim henuz arasitiyorum,Cevre olarak beach resort olarak gozuktugu icin sanirim bu kadar yuksek ucret.kalacak yer olarak apartman gozukuyor.E birde buna yemek masraflarini eklesek para kalmiyor Birde yigecek olarak ortalama aylik ne kadar harcaniyor tabi bolgeye gore degisir ama

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bölgeye göre ve senin yeme durumuna göre değişiyor her şey.Ben 2 öğün yemek yiyordum.Sabah ve işten geldikten sonra.Sabah ekmek ve iğrenç bi amerikan peyniri.Food lionda satılıyor.Ekmek 1 dolar peynir 10 dilim falan var içinde oda 3-4 dolar bişeydi.Tadı o kadar kötü oluyordu ki onu yedikten sonra bi kaç saat karnın bile acıkmıyor Akşamda işten sonra en kolayı mcdonalds'da bi dolarlık hamburger.3 tane yedikten sonra bayaaaaa bi kola içersen yetiyor.Küçük bardak alıp sınırsız refill en mantıklısı.hatta bazen yanımıza ufak bi şişe alıp onu bile gizlice doldurduğumuz olmuştu sonra içeriz diye.Bunu dışında 1 dolarlık dondurulmuş pizalar var foodlionda yada nudeln falan onlarla idare edilir.Anca bu şekilde yemek yersen para kalıyor.her gün 20 dolardan fazla yemeğe harcarsan pek para biriktiremezsin.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

cok aciklayi olmus yazin tesekkurler,ama kafam karisti cunku basit bi hesap yapsak elde para kalmiyor.

gunde 20 dolar desen aylik 600$ yemek gideri
    9$ dan haftada 40 saat ayda 1080$ gelir
    konaklama aylik 500$ gider

20 dolar zarar oluyor ayda

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Günde 20 dolar çok yemek için 7 dolara falan çıkarabilmen lazım maximum.mesela 1 tane 1 dolarlık pizalardan alıp arkadaşınla paylaşabilirsin.Daha az para harcamış olursun.Tabiki bunu yedikten sonra doymazsın ama üstüne 1 litre kola yada su falan içince doyuluyor.(3 ay boyunca denedim doyuluyormuş)bazen yemek yemeyip uyursan fena olmaz.(gün geldi bunuda yaptım kenarı para kalsın diye)yada onun bunun yemeğine arada sırada otlanabilirsin.Tabi her zaman deil.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

resmen aclikla terbiye diyorsun yani

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aynen öle survivor yaşadım ordaHala açlık nedir bilmem Aslında ben burda en kötüsünü anlattım ama benim günlerim hemen hemen böle geçti ama gezmek için bayaa bi para biriktirebildim bu şekilde ve rahat rahat gezebildim.Gezerken para sıkıntısı pek yaşamadım ve 2-3 elektronik ve kıyafette alabildim.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

anladim aslinda bu wat isi gercekten sikintili.Yani ciddi sekilde calisiyorsun eline dogru durust para daha gecmior.Benimde amacim Tr ye para getirmek degil asla,sadece orda bi 10-15 gun gezip birde 1-2 tane elektornik alabilcek para ciksin yeterli.

3 ay calistiktan sonra elde 1500 dolar falan kalsa heralde anca yaparim bu dediklerimi ki gorunen o ki su sartlarda daha fazlasini kazanmam zor acikcasi

Bir de nc food lion dusunuorum,turistik biyer sanirim.Erken gidicem haziran basi gibi 2.is bulma sansim olur mu? Ben ilk gidecem icin sc numaran gec cikar o yuzden 2,is bulamassin gibisinden birseyler soylediler.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

NC fena değil.Dediğin gibi turistik ve biraz pahalı.ama işte dediğim gibi haracama yaparsan 1500$ biriktirirsin.2. iş tamamen şans işi.ona güvenip de getme.Zaten işe ve amerikaya alışana kadar 1-2 hafta geçicek o sürede iş arayamıyorsun.o sürede SSN çıkarsa belki 2. iş bulabilirsin.2. iş yaparsan 1500 dolar kesin kazanırsın.zaten çalışmaktan para harcıcak zaman kalmıyor.Food-lion bence çalışmak için iyi.Biz williamsburg'de ordan çok sık alışveriş yapıyoduk.akşam shiftinde çalışanlar rahat duruyordu.sıkı ve disiplinli çalışırsan ve managerle aranı iyi tutarsan overtime alabilirsin 2. işe gerek kalmaz.İnş istediklerin olur.Bence work and travel şans ve tecrübe işi.gereken tecrübeyi edindikten sonra (1-2 ay sonra) düzenini de otutturursan daha çok para biriktirebilirsin.Ağustosta ve eylülde özellikle.rusalr gidince daha çok saat alırsın food lionda.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tesekkur ederim amadeus35 hocam,verdigin bilgiler icin gercekten faydali oldu

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Her zaman yardıma hazırım.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virginia Beach:4 odalı evde 6 kişi kalırsanız adam başı 80-90 dolar ödüyorsunuz.Evde internet, tv, buzdolabı, microdalga ve koltuk yatak vb şeyler mevcut.(Holiday Inn'inde çalışanlar bu evlerde kaldılar geçen sene.) Ayrıca apart-pansiyon gibi yerdelerde kalanlar 1 odada 3 kişi kalarak 90-100 dolar civarı ödediler.Odada tv, minibar, ütü mevcut.Virginia Beach'de fiyatlar ortalama bu düzeyde.
    Biz şuan 4 arkadaşız ve aslında ev tutmayı düşünüyoruz. ancak ilk gittiğimizde ne yapmalıyız, türkiyedeyken evi kiralama olanağımız var mıdır? eğer yoksa ilk anda ne yapmak mantıklıdır virginia beach sınırları içerisinde? ayrıca ilk gidişte jfk havalimanından sonra amtrakla virginia'ya gitmeyi düşünüyoruz sanırım virginia'ya gelmeden otobüs aktarması yapılıyor bu ne derece mantıklı bi yol güzergahıdır? biraz daha fazla para verip uçakla norfolka mı gitmeli? uçakla gidilirse norfolktan virginia beach'e gitmek için taksimi , varsa otobüs mü? cevaplayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı WonderKid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz şuan 4 arkadaşız ve aslında ev tutmayı düşünüyoruz. ancak ilk gittiğimizde ne yapmalıyız, türkiyedeyken evi kiralama olanağımız var mıdır? eğer yoksa ilk anda ne yapmak mantıklıdır virginia beach sınırları içerisinde? ayrıca ilk gidişte jfk havalimanından sonra amtrakla virginia'ya gitmeyi düşünüyoruz sanırım virginia'ya gelmeden otobüs aktarması yapılıyor bu ne derece mantıklı bi yol güzergahıdır? biraz daha fazla para verip uçakla norfolka mı gitmeli? uçakla gidilirse norfolktan virginia beach'e gitmek için taksimi , varsa otobüs mü? cevaplayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    Hemen bütün sorularını cevaplayım.Türkiye'deyken evi kiralama olasılığın yok denecek kadar az.Ev bulmak ilk başta bayaaaa bi zor kimseyi tanımadığın için.O yüzden gidince bi kaç gün otel vb yerlerde kalabilirsin.1 hafta sonra falan kalacak yeri daha kolay bulursun.Mutlaka iş yerinden ya da tanıştığın birilerinden bişeyler öğrenip size en uygun evi bulabilirsiniz.Kesinlikle JFK'den virginia beach'e giderken amtrakla gitmenizi öneriyorum.Çünkü uçakla norfolk'a gitmeye kalkarsanız ordan sonra taksi tutmanız gerekecek o da size baya bi pahalıya patlar.Aslında Norfolk havaalanından beach'e otobüs var ama onu bulması falan çok zor.O kadar yolculuktan sonra kesinlikle onu aramak istemeyeceksin.En mantıklısı ve rahatı JFK'den sonra penn station'a gitmek ordan amtrak biletini alıp rahat rahat virginia beach'e gitmek.norfolk'da tren otobüse aktarma yapıcak çünkü orda tren yolu bitiyor ama onun için ayrı bir ücret alınmıyor.Bu yolla rahat rahat gitmiş olursun beach'e.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çok teşekkür ediyorum, peki orada ilk 1 hafta için ucuz konaklayabileceğimiz 4 kişi olarak nereler olabilir. varsa internetten ulaşılabilir mi? yani gitmeden bir yer ayarlamak orada dışarda kalma riskini giderecektir, aksi taktirde büyük otellere çok para vermekte içime çok dokunacak ..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Çalışacağın iş yerine mail atıp onlara sorabilirsin bu tarz ucuz otelleri.Bi kaç yer gösterebilirler size.Ayrıca Hostels Worldwide - Online Bookings, Ratings and Reviews 'dan virginia beach hostellerine bakabilirsin.Hiç bulamazsan virginia beach'teki otelleri araştır bayaaa bi otel var.Önceden reservasyon yaptırırsan gitmenden biraz önce ucuza 1 haftalık rezervasyon yaptırabilirsiniz.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hemen araştırmaya başlıyorum teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cape cod orleans konaklama hakkında bilgi alma şansım var mı?? biraz pahalı olduğunu duydum.saati 9 dolardan 35 saat çalışacağım haftada..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ya hatırlıyorum forumda wisconsın dakı yerlesım yerleriyle ilgili 3 4 tane otelın bilgilerin oldugu bi yer vardı ancak bulamadım wısconsınde konaklamayla ilgili ucuz nersi var acaba ve kalaharı resorta yakın bıryerler daha once gıtmıs arkadaslar bılgı verebılır mı acaba sımdıden kolay gelsın :s

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki arkadaşlar north dakota'da konaklamayla ilgili bi bilgisi olan var mı? Bu konu gerçekten kafamı kurcalıyor Türkiye'den de o tarafa giden pek yok sanırım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)