Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avustralya Work&Travel

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Avustralya Work&Travel

Avustrlya 2009 work&travel hakkında bi bilgisi olanvar mı ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Evet Avustralya'da da Work and Travel yapılabilir, gerçi onlar bu programa Work and Holiday veya Work and Study diyorlar. Yani hem okuyup hem de çalışabilirsiniz tabi bu sırada tatil de yapabilirsiniz ancak Amerika kadar canlı, kanlı olacağını sanmıyorum yalnız verilen ücretlerin tatmin edici olduğuna dair haberler aldım

Ek olarak Avustralya'nın diğer yarım kürede olduğunu bu nedenle bizim için mevsimsel problemleri olduğunu unutmamak gerek
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Cool

Ya Shinoda bi Sydney bi Melbourne her nekadar canlı olmasada çok farklı yerler .. Fakat orda ne işler vardır ? Saatlik ücreti ne ? Konaklama nasıl fiyatlar uygun mu ? Daha ayrıntılı bilgi bulamaz mıyız ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tddddddddddddddddddd
    Konu hakkos tarafından (25-05-2011 Saat 08:50 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Hehe bence zevkli yha her ne kadar eziyeti d olsa zorluguda olsa tecrube bnm icin .. Macera guzel bisey ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ne kadar zor olursa olsun,kim rezillik desede,ne işim var buralarda desede bence her şartta gidilmali kesinlikle..wat şartmı değil dil okulu vs artık ne olursa..

avustralyada bence oldukça güzel olur wat programı..

bende ayrıntıları merak ediyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up

Alıntı hakkos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    degil avusturalya deseler cennete work and travel programı başlamış gene gitmem artık... edirneyi geçermiyim be... yaşasın türkiye...

iste bu...
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

AVUSTURALYA hakkinda kisa bilgi

amerikada urdunlu bir arkadasla tanistim cok kafa dengi bir cocuk
    bana avusturalya hakkinda verdigi bilgileri ozetleyecek olursam ozellikle sydney

sydney bildiginiz gibi avusturalyanin en onemli sehri bizim istanbul gibi
    toplu tasima imkanlari cok guzel Amerikadaki gibi sizi evinize baglayan hicbir sebep yok
    ayrica sehirler arasi ulasimda trenle cok rahat ve ucuza saglaniyor yani detroitden boston a amtrack ile 1 gunde 150 dolar vererek gitmek gibi biseydeil cidden ucuz
    cok guzel sahilleri var bir hafta sonu trene atlayip 4 saat mesafede tatil yorelerine gitmek mumkun
    is hayati cok canli verilen ucretler gercektende tatmin edici en az 12 dolar dior arkadas ( avusturalya dolari )
    ve orda bir cok turk ile karsilasma sansiniz yuksek bu yonu ile de biraz almanyaya benziyor
    insanlari daha sicak kanli ve sehirler daha guvenli geceleyin bile sehirda guvenli ve rahat bir bicimde gezmek mumkun
    insanlari amerikalilar gibi deil ozellile obezite ile buyuk bir sorunlari yok ve hayat tarzlari bana daha iyi gibi geldi
    turkiye ve avrupadaki gibi sinir 18 yas 18 ve ustu serbest gece hayati vs vs

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hakkos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    degil avusturalya deseler cennete work and travel programı başlamış gene gitmem artık... edirneyi geçermiyim be... yaşasın türkiye...
    bende tebrık edrrım arkadasım ıcınde wat olan programlardan artık uzak durmak lasım!!!

turkıye neyımıze yetmyo!!

bunu buraya gelınce anladım!!

bu arada ben sanssız watcıar gurubundayım!!

o yusden bole karalama yapıyorum ama emınımkı benım gıbı cok kısı bulabılırım!!!
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

avustralyada work and travel olmaz arkadasimizin dedigi gibi mevsimler farkli biz yaz oluirken orda kis oluyo nasil olcak ki work and travel merak ediyorum......

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasim ben sadece fikrimi soyluyorum lutfen yanlis anlama

niye olmasin illa yaz mi olmasi lazim yani wat plajda kizlarla tatil yapmak deil sadece calisiyosun ve geziyosun burda issizlik almis basini gitmis haftada 160 dolar veriyolar sirf burda amerikada yaz die nie buraya gelelim ki ne geregi var her ne kadar ovselerde bu programi bir cok ogrenci icin sadece para kazanmak ve amerikayi gormek daha fazlasi yok mevsim okadar problem deil o kadar da kafaya takmamak lazim wat in bir cok zorlugu var eger tatil yapmayi dusunuyorsaniz konsolosluktu vizeydi ugrasmayin 3000 dolara turkiyede cok guzel bir tatil yapilabilir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

\ou bende arkadasim ama amerika gibi bir yerde cok ogrenci memnun degilse avustralyada hic memnun olmaz.. bu seferde kis ayinda orda olcan is yok dogru duzun.soguk mus hava kotu hastalanmissin.benim fikrim bu...zaten suyu cikti bu programin.bi donuip bakalim soyel bu oprograma katilan ogrencilere bak.moldovyali',taylandli,ukranyali,rus,kazakistan li neden bir alman ingiliz ispanyol italyan yok....cevabini herkes biliyo sanirim....

Tecrübe Puanı
    10

Farkli bi bakis acisi fakat ben katilmiorum CV 'me arti katkisi olucak bu work&travel olayinin .. Benc macera her nekadar kotu de olsa ..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yani bir ozelestiri yapmak gerekirse wat hakkinda

tamam para kazanamadim su ana kadar cebimdeki parayi bilseniz gulermisiniz aglarmisiniz michigandan disari cikmaya yetmiyor
    eglence falan desen bana markette cakmak satmadilar (19 yasinda olmama ragmen )artik disko falan hic dusunemiyorum bile
    butun bunlara ragmen ingilizcem gelisti bu bile buraya gelmem icin yeterliydi
    bazende bardaga dolu tarafindan bakmak lazim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yaw ne kisi arkadasim. Sen oraya muhtemelen sezon icerisinde gidiyorsundur okuyup calisiyorsundur olay budur. ki sanirim benim bir arkadasim suan onu yapmakta. Senin yazin onlari kis vakti. O program onlarin yazina senin kisina denk geliyordur. Suan tamamen ustunkoru yaziyorum ama bir arastir derim.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Uzak dolayisiyla ucak parasi pahali olmasa ne kis ne yaz tutar beni valla usta bu isin maliyeti neymis ya birde guney yarim kurede rezil olalim
    llorando, de cara a la pared...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

rezillik dioruz ama millete anlatinca life experience diorlar. Bilmiyorum belki bir gun bu rezillik ise yarar ama yinede midesancisi ici beni disi eli yakar demisler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fastdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rezillik dioruz ama millete anlatinca life experience diorlar. Bilmiyorum belki bir gun bu rezillik ise yarar ama yinede midesancisi ici beni disi eli yakar demisler
    Bu derece polyannacilik garip. Life experience dedikleri sey bu degil arkadasim bile bile isteye isteye life experience yasamak isteyen adam oldugunu sanmiyorum, en azindan bu sekilde. Mutlu olmadiktan sonra hicbirseyin manasi yok. Ben eminim ki bircok arkasimiz suan ulkesinde ailesinin veya arkadaslarinin yaninda kalarak cok daha mutlu mesud ve bahtiyar olacakti Neyse artik olan oldu direniyoruz. Yapacak birsey yok Eylule kadar dayanacaz. Bir umut ben ikinci isi bekliyorum da bir numara yok pek neyse.. Herkeze kolay gelsin.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Tecrübe Puanı
    10

Ayrıntıları nerden öğrenicez peki ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende Avustralyaya gitmek istiyorum bu yıl fakat fiyat ve piyasa olayı nedir ? Bilmiyorum bilen arkadaşalr özellikle fiyat konusunda yardımcı olacak arkadaşlar bilgilendirirse sevinirm. Bu arada Macqıarie Üniv. Türk öğrencilere /20 indirim yapıyormus sanrım Dil kolejlerinde bilgisi olan var mı ? ? ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya beyler simdi usa ya gitsek gelincede kışın avusturalyaya gitsek super olur ya harbiden...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart wat wah

Gençken araştırmıştım bu dalgayı,
    work and holiday, work and travel in ozzi(aussi)'cesi ama bir kaç fark var. Öğrenci olmak zorundayız yine ama verilen vize 1 yıllık. Yani 1 yıl avustralya^da kalabilirsiniz. Ama bunun hepsinde çalışmak yasak yani ilk 6 veya 8 ay ( kesin hatırlamıyorum) çalışma hakkınız var. Sonrasında tatil yapabilirsiniz veya dil okuluna gidebilirsiniz. Legal çalışmak yasak.Tabi bu programda okulu dondurmanız gerekiyor. Ücretler saatlik usa'ya göre yüksek ama aussi doları da 1 tl ile eşit gibi. Bu durum normal.
    Tabi kaçak çalışma nasıldır, bilmiyorum, uslu olalım ve "kaçak çalışmayın kardeşim" diyelim.
    Avustralya'da 300 bin türk yaşamakta. Civarındaki yeni zelanda'da ise 1000 civarı türk var.
    THY doğrudan avustralya ya uçuşu yok, muhtemelen aktarmanın kıralı yapılır. Gerçi direkt giden uçak bile, yakıt için duruyo ve böylece en kısa yolculuk 24 saati buluyor.
    Başkent Canberra, en meşhur şehri Sidney ve Melburne.
    Konsolosluğun sitesinde waork and holiday ile ilgili bilgiler var.türkçe de var.
    Türkiye de hepimizin çok sevdiği, hayır dualarını esirgemediği aracı/danışman şirketlerin yakında wah(work and holiday)programı olayına girmesi muhtemel. Biraz daha reyting almasını bekliyorlar sadece.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@neo-kimyager bilgiler icin sagol yanlız bizim bi kac aracı şirket girmiş bile WAH'a...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart wat vs. wah

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @neo-kimyager bilgiler icin sagol yanlız bizim bi kac aracı şirket girmiş bile WAH'a...
    birşey değil. Diğer açılan sayfayıda görünce hatırladım. Evet 100 kişilik kontenjan var. Ve atlas bu işe girdi baya önce ben belki 2006 da mail'leşmiştim baya baya oradan bi hanımla. Ben 2006 için konuşurken doluluktan dolayı anca 2007 kontenjanına alabiliriz demişlerdi. Hatta ve hatta ön başvuru ücrete 150 dolar istiyolardı benim 100 dolarım var abla, öğrenci work and holiday'ı yok mu? demiştim sonra bana form falan göndereceklerdi, unuttular. Ben de sormadım.
    (forumu biraz fazla kişiselleştirmiş oldum ama)
    Yurt dışı okul fuarlarına wah tanıtımcıları da geliyor, yolunuz düşerse görürsünüz.

Ama bakarsınız bizim danışman şirketler konsolosluğa baskı yapar artırın şu kontenjanı da bize pazar yaratın kardeşim der işler değişir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@neo-kimyager,bilgiler için teşekkürler.
    AEK

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

abi süpersiniz benimde sevdğim ve gitmeyi çok istediğim bir yer avusturalya.az çok inceledim ama şöle bi sorun var öğrenci olmak şart,orda kaldığımız süre zarfında okuldan izinli olduğumuza dair belge şart ve en önemlisi ve sorun olanı iş garantisi yok...ama süper bir deneyim ve macera olurdu gerçektende...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi süpersiniz benimde sevdğim ve gitmeyi çok istediğim bir yer avusturalya.az çok inceledim ama şöle bi sorun var öğrenci olmak şart,orda kaldığımız süre zarfında okuldan izinli olduğumuza dair belge şart ve en önemlisi ve sorun olanı iş garantisi yok...ama süper bir deneyim ve macera olurdu gerçektende...
    Orada krizde yoktur ha . Adamlar rahat ...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orada krizde yoktur ha . Adamlar rahat ...
    abi dünyanın diğer ucu etkilemez onları yaww...onları harbiden kriz "teget" geçmiştir...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart wah vs. wat

Alıntı aek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @neo-kimyager,bilgiler için teşekkürler.
    birşey değil. Yahoo da gruplarda "avustralyaya gidiyorum" diye mail grubu vardı, avustralya düşüneneler üye olup soru sorabilirler.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çekici duruyo aslnda tecrübe edilmesi gereken bi aktivite olsa gerek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)