Work and Travel 2025
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New york işler-ACİL YARDIM!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart New york işler-ACİL YARDIM!

Arkadaşlar merhaba,

Sizden hemen yardım istiyorum. ben eleyip seçtiğim bikaç işi yazacağım size gidenler gitmeyenler lütfen herkes fikrini belirtsin özellikle iki iş arasında kaldım. herzaman garsonluk istiyordum ama eğer onu seçersem tek gideceğim, eğlence parkını seçersem bikaç kişiyle gideceğim. nasıl yapayım ne yapayım???

1-pinegrova ranch(company)- New york, Kerhonkson, waitress 7.15$+ tips konaklama:200$ ayda
    2-ınc. mountain creek- New jersey, vernon, ride attendant 7.75$ no tips konaklama: 400 $ ayda
    3-ınc.Splish splash-new York, riverhead- food service 8.50$ no tips konaklama: 600 $ ayda

şirketler, şehirler hakkında fikirleri olanlar lütfen belirtsin. tecrübelerden yararlanmam lazım

Betül

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bir de buralarda 2. iş bulma şansım nedir?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

direk new york garsonluk derim,bi de ingilizcen iiyse süper olur. konaklamada gayet uygun ayda 200dolar.tip lerde olucak o da ayrı bi faktör ve bir de new york faktörü var..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direk new york garsonluk derim,bi de ingilizcen iiyse süper olur. konaklamada gayet uygun ayda 200dolar.tip lerde olucak o da ayrı bi faktör ve bir de new york faktörü var..
    Çok teşekkür ederim, bikaç kişi daha öyle dedi, dilimin iyi olduğunu düşünüyorum ama garsonluk için yetecek mi göreceğiz cumartesi iş verenlerle görüşeceğiz eğer olmazsa 5 martaki diğer işlerden seçeceğim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar jobfair e katıldım ve herşey çok farklı gelişti. en başta garsonluk için tereddüt ettiğim ingilizcemi çok beğendiler ve new york garsonluk için 1 haziranda gitmem gerektiği için olmadı, 10 hazirandan sonra gidebileceğim için utah garsonluk oldu maaş+tips: $13 konaklama: ayda 150 $ üç öğün yemek de var. sizce nasıl, hala bilmiyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım. arkadaşım da utah a geliyor. ama ikimizin de aklı hala çok karışık. yani jobfaire il gidenlerdendik ve nerdeyse en son biz çıktık. artık amerikalılar bi gitseler de kurtulsak demişlerdir adama diyorum ki ya orda eskiden siyah beyaz çatışması yoğunmuş günümüzde nasıl diyorum. dedi ki bana valla hiç senin gibi acayip sorular soranla karşılaşmadım dedi. ama neyse ki rahatlatıcı ceaplar dedi. napıyım aklıma takılanı sormalıyım ama demi

şimdi ben bu işi seçmekle iyi mi yaptım kötü mü, new york a gezmeye gidebilir miyim ?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

haftalık çalışma saatin 50'nin altına inmezse en iyi işlerden birini kapmışsın diyebilirim.
    admin (at) turkishwat.net

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bence güzel iş seçmişsin,Hayırlı olsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

50 saati verirler mi adama ya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok saat yaparsan rekor kırarsın bence çok yüksek alıosun çünkü saat başına

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ben bu işte 50 saat çalışmak istemiyorum çünkü garsonluk çok yorucu sürekli ayakta durmak var bunda haftada 40 saat çalışıp gündüzlerim boş olucak 2. iş bulmak istiyorum bizim iş veren rahat bulursun dedi. ben bu işte 2 den akşam 10 a kadar çalışcam. haftasonlarım boş.

ama benim hala kafamda yapabilir miyim diye soru işaretleri var. birazcık tırsıyorum galiba garsonluktan dil açısından.bir de çok sabırlı olman lazım dediler, öyle biriyimdir zaten ama ne bileyim anlayamamaktan korkuyorum.

benim iş veren güneykoreliydi ama amerikada yaşıyor, o beğendi yaparsın dedi ama ben güvenemedim ne de olsa sonrada öğrenmiş ingilizceyi, sonra birde gidip amerikalıyla konuştum o da yaparsın dedi ama hemen nasıl anlayabiliyorlarki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sen direkt böyle ön koşullu gidersen anlayacağın varsada analamssın
    bak onlar ne kadar elemanla konuşuyolar seni beğendiklerine göre vardır bişeyler
    başkaları sana güvenmiş sen kendine güvenmiyosun
    kendine güven rahat ol anlarsın sende o meziyet var belli

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet senden potansiyel var gibi garsonluk pozisyonunu kolay kolay vermezler hele tecrüben filanda yoksa demekki dilin iyi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı harun_bjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen direkt böyle ön koşullu gidersen anlayacağın varsada analamssın
    bak onlar ne kadar elemanla konuşuyolar seni beğendiklerine göre vardır bişeyler
    başkaları sana güvenmiş sen kendine güvenmiyosun
    kendine güven rahat ol anlarsın sende o meziyet var belli
    Arkadaşım kendime güvenmesem oraya gitmeye kalkışmam ama benim demek istediğim farklı bişey hiç tecrübem yok bu konuda ama sanırım şey etkili oldu geçen yıl polonyada erasmustum. Ben dilimin hala garsonluk için yeterli olmadığını düşünüyorum, ben akıcı konuşuyorum ama çok kelime bilmiyorum ya ne bileyim orya gidip beni bulaşıkçı yapmasınlar da. Bide herkes garsonluğu kolay kolay vermezler dedi adamla 3 cümle konuştum ok dedi, ya umarım kandırılmadım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

3.ye gitme berbat bir yer. Riverhead Long Island'da ama NY olarak sayma sen onu. Zaten ordan trenle gidebilirsin Manhattan'a, o da git gel 20 dolar falan tutuyor. Yani ha boston'da çalışmışsın, ha riverhead'de. Para kazanıp sona sakla gezmeni.

Tek diyeceğim şudur, riverhead dağın başı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)