Work and Travel 2025
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avukat aranıyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Avukat aranıyor

WAT konusunda tecrübeli avukat arıyorum tanıdığınız wat ile ilgili dava kazanmış bir avukat varmı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

work and travel şirketine dava açan hiç yok mu?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence yok. Olsa haberimiz olurdu kesin. Veya haberlere cikardi.

Ayrica hepimiz ogrenci oldugumuz icin avukat, dava vb. masraflari karsilayamiyoruz. Onun icin dava acilmiyor. Avukat tutmak epeyi masrafli bi is.

Ailende yada tanidiklarinda avukat olan varsa bilgi almak amacli onlara danis istersen.

Avukatin wat konusunda bilgili olmasi, dava kazanmis olmasi pek onemli degil. Onemli olan avukatin bilgi birikimi. Nereden saldiracagini bilmesi.

Bu arada sponsor firmanla sorunlar mi yasiyorsun? Insallah bi an once cozersin
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yok. Olsa haberimiz olurdu kesin. Veya haberlere cikardi.

Ayrica hepimiz ogrenci oldugumuz icin avukat, dava vb. masraflari karsilayamiyoruz. Onun icin dava acilmiyor. Avukat tutmak epeyi masrafli bi is.

Ailende yada tanidiklarinda avukat olan varsa bilgi almak amacli onlara danis istersen.

Avukatin wat konusunda bilgili olmasi, dava kazanmis olmasi pek onemli degil. Onemli olan avukatin bilgi birikimi. Nereden saldiracagini bilmesi.

Bu arada sponsor firmanla sorunlar mi yasiyorsun? Insallah bi an once cozersin
    eksi sozlugu bi incele derim var orda bi tane dava acip ta kazanan artik ne kadar dogru bilemicem http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=ozman 8.madde

edit: davayı kazandık, ancak ozman'ın avukatı hayatında böyle bir karar görmediğinden dert yanarak temyize gitmiş durumdadır. bir şey çıkacağını sanmıyorum, temyizden de geri dönerse o zaman emsal teşkil edecek ve benim gibi mağdur olan arkadaşlara paralarını geri almaları yönünde bir yol açılmış olacak. hayırlı olsun...

2. edit: temyizden de döndü, davayı kazandık. 460 usd maddi 500 ytl manevi tazminatla dava kapandı. eğer siz de herhangi bir work&travel şirketinden "ayıplı hizmet" aldığınızı düşÃ¼nüyorsanız, ki benim durumumda bu "söz verilen işte çalıştırılmamak" olarak geçti, siz de benim davamı emsal olarak gösterip dava açabilirsiniz tüketici mahkemelerinde. karar no ve esas no ları da yarın buraya yazacağım, lazım olursa diye.

keske bu yazilari bu sirketi secmeden okusaydim bak simdi cekiyoruz
    Konu sucre tarafından (27-07-2010 Saat 04:43 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizimde job offer sahte çıktı, bide üstüne üstük bisürü şey geldi başımıza,1 aydır iş bulamıyorum birde o vartr ye gidince sonuna kadar hakkımı arıcam,.paraları yetmesse donlarına kadar alıcam..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eksi sozlugu bi incele derim var orda bi tane dava acip ta kazanan artik ne kadar dogru bilemicem ozman - ekşi sözlük 8.madde

edit: davayı kazandık, ancak ozman'ın avukatı hayatında böyle bir karar görmediğinden dert yanarak temyize gitmiş durumdadır. bir şey çıkacağını sanmıyorum, temyizden de geri dönerse o zaman emsal teşkil edecek ve benim gibi mağdur olan arkadaşlara paralarını geri almaları yönünde bir yol açılmış olacak. hayırlı olsun...

2. edit: temyizden de döndü, davayı kazandık. 460 usd maddi 500 ytl manevi tazminatla dava kapandı. eğer siz de herhangi bir work&travel şirketinden "ayıplı hizmet" aldığınızı düşünüyorsanız, ki benim durumumda bu "söz verilen işte çalıştırılmamak" olarak geçti, siz de benim davamı emsal olarak gösterip dava açabilirsiniz tüketici mahkemelerinde. karar no ve esas no ları da yarın buraya yazacağım, lazım olursa diye.

keske bu yazilari bu sirketi secmeden okusaydim bak simdi cekiyoruz

Daha once dava acildigini bilmiyordum. Yaklasik 1200 tl para almis. Ama tum davaya ne kadar odedi acaba? Temyize falan gitmis bi dava bence 1000 i rahatlikla bulmustur. Baronun atadigi ucretsiz avukatsa o zaman masraf yoktur. Ama ucretsiz avukatlarin durumlari nedir bilmiyorum. Herkese atandiklari icin zorunlu hizmet yapiyo gibi gorunurler. Pek hevesli olmayabilirler. Tabi yanlis biliyorda olabilirim... Hic bilgim yok.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Normalde o tur avukatlarin paralari odeniyor devlet tarafindan fakat gecen sene baro avukatlari ayaklanmislardi devlet paralarini vermiyor diye.Yani tipik Turkiye.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde o tur avukatlarin paralari odeniyor devlet tarafindan fakat gecen sene baro avukatlari ayaklanmislardi devlet paralarini vermiyor diye.Yani tipik Turkiye.
    ODeniyor ama soyle birsey var. Baroda calisinca aylik calisiyorsun galiba. Gittigin davalardan ek ucret almiyorsun.

Ama bireysel olunca dava basi 1000 tl falan cebe indiriyorsun. Onun icin adamlar davalarda gonulsuz olabilirler. Onu demek istedim. Sonucta dava kazanilip kaybedilince adamin maddi veya manevi kaybi kazanci olmayacak.

Diger yonden bireysel avukat tutulunca adamlar daha hirslidir falan.

Gerci durum tam boyle mi bilmiyorum. Arkadasimin annesi avukat bi ara sorarim.

meho ayrica bilgi almak istedigin bi konu, soru falan varsa sorabilirsin. Arkadasla irtibata gecip aklina takilan biseyler varsa giderebilirim belki. Boyle boyle oldu hak talep edebilir miyimfalan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sağol manhattan beraber wat a gittiğim arkadaşımın eniştesi avukat onunla konuştuk biz şimdilik dava yok gibi şirket ödediğimiz parayı geri vermeyi kabul etti. bizim istediğimiz dava açıp bütün masrafları almaktı ama vazgeçtik dava nerden baksan 2-3 yıl sürer hukuka giden arkadaşlarım hakim olur anca biter. dava işini parayı vermezlerse düşÃ¼neceğiz artık.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)