Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2010 Amerika'ya Varmış Olanların Valizdeki Yiyecek Durumu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2010 Amerika'ya Varmış Olanların Valizdeki Yiyecek Durumu

Arkadaşlar benim uçağım yarın ama hala yiyecek hakkında tereddütlerim var.zeytin,peynir,sucuk,kaşar peynir falan koydum hatta valide börek poğaça falan yaptı onlardan da koydum bunları termos poşet diyorlar ona yerleştirdim.
    şimdi,bu sene yiyecek götürenler:valizi açma olasılığı nedir,neye göre açıyorlar?uçaktaki formda yemek var yayım mı?yazmazsam valizi açarlarsa cezası nedir,yazarsam açtıklarındaki prosüdür nedir?
    teşekkürler şimdiden..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı musty_z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim uçağım yarın ama hala yiyecek hakkında tereddütlerim var.zeytin,peynir,sucuk,kaşar peynir falan koydum hatta valide börek poğaça falan yaptı onlardan da koydum bunları termos poşet diyorlar ona yerleştirdim.
    şimdi,bu sene yiyecek götürenler:valizi açma olasılığı nedir,neye göre açıyorlar?uçaktaki formda yemek var yayım mı?yazmazsam valizi açarlarsa cezası nedir,yazarsam açtıklarındaki prosüdür nedir?
    teşekkürler şimdiden..
    ya kardes ben simdi bim posedi dahil 6 tane kek ve 1 tane biskrem getirdim bi de 6 tane hazir corba sorun olmadi ..ama annenin yaptigi pasta acik oldgu icin almauya bilirler amabalaj olmali bence..ya da sansliysan hepsini No isaretlersin yemek yok dersin onlarda valizi acmazlarsa yirtarsin oyle ..ben hepsini no isaretledim mesela ..bilmiyom sen cok sey aliyon belki sorun yaratir el koyarlar cope gitmesin sonra
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende kaşar, nutella, büsküvi, ton balığı, ekmek, hazır çorba v.s getirdim hiç bi sıkıntı olmadı hatta bakmadılar bile.. ama et ve et ürünlerinde sıkıntı olabiliyormuş diye duydum istersen sucuğu çıkart

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

17hazır çorba 30da bardak çorba götürcem.Acaba fazla mı sizce :S

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benimde bavulumu aramadılar ve içinde birsürü şey wardı, sucuk hariç, ama bi arkadaş sucuk da getirdi, ama yine de sucuk için risk war..
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

eti cikar gerisini getirirsin burada bir arkadas var amsterdam dan gelirken orada biraz sikinti yapmislar diger arkadaslar yiyecekleri cok rahat bir sekilde getirdiler hatta az once yaprak sarma yedik sagolsunlar
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle yanlış yönlendirmiş olmayayım fakat, hiç bir sorun olmuyor bence... Ben pek birşey getirmedim sıkıntı olarak görmüyorum bunu ama yemek kültürleri hiç mi hiç yok...

Ama bence getirin, hani sucuk olmasa da olur ama eğer alma riskleri varsa onu en üste koy ki hemen görüp alırlar belki diğerlerini kurcalamazlar....

Ayrıca hepsini no işaretle "dikkat çekmezsen açıp bakmıyorlar amerikada" bu doğru bence "cool" hareket et "nasıl olacaksa artık bende tam bilmiyoru" bakmadan geçiyorsun....

Bence hiç mi hiç sorun etme, o bavul açma işi adamlar sallamıyorlar, "otorite" onlarda ya istediklerine diyorlar git X-ray'dan geçir diye orada da açıp bakıyorlar, istediklerine de hiç bir şey demeden Amerika'ya salıyorlar...

Yani bence sorun olacak bir durum yok, getiresin varsa illa ki getir, özellikle ben yemeksiz yapamam dersen zor olur getirmezsen...

Son olarak sen "NO" işaretledin adam açtı yemek buldu; ne mi diyeceksin?! Bence anlamamıştım falan dersin(i didn't understand veya could not understand dersin sorun olmaz veya patrona hediye diyebilirsin)

Bunları bildiğim için değil, tecrübe ettiğim için söylüyorm. Orada adamlar biraz "cool" yani olaya alışıklar 100lerle bile ölçülemeyen insan sirkülasyonu var, biz orada kendimizce düşünüp evham yaptığımız için tedirgin oluyoruz bence...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

köpekler bagajları kokluyo o yüzden sucuk sorun olur sanırım...peynir, zeytin falan ise vakumlu torbalarda almanı tavsiye ediyorum...havaalanında açarlarsada şansına...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben tarhana kek pogaca corba vb seyler getrdım arkadaslar peynır getrmısler hıc acmadılar bıle sadece ucakta verdıklerı belgelerde hayır yıyecek yok de
    kill them all-spartacus

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

akan kokan haric her seyi getırebılırsınız. kahvaltıda arkadasın getırdıgı zeytın peyniri ve borekleri yiyoruz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen bende zeytin peynir corba ve pogpca koymustm hic bakmadilar.ama no isaretledm ucakta hepsini.9 gun oldu geleli hala yiyorm peynirleri zeytnleri yani cok iyi oldu bence almalisin yanina yoksa gercktn burda yemek kulturu yok ya hep fastfood :S

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    köpekler bagajları kokluyo o yüzden sucuk sorun olur sanırım...peynir, zeytin falan ise vakumlu torbalarda almanı tavsiye ediyorum...havaalanında açarlarsada şansına...
    kayseride pastırmayı sucuğu vakum yapıyolar köpek kokusunu filan alamaz ben götürcem eğer gidebilirsem ABD ye

orda bi sucuk mangal yapmak var off offf
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar çay çok önemli, kesin çay getirin. hasret kalıyorsunuz burda. hatta virigina beach e gelecek arkadaşlar o çayları içerken bizide çağırırlarsa çok memnun oluruz.
    Gerçeğin gücüyle yaşadığım sürece kainatı bile feth edebilirim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben dün gelebildim ketchikan a..yemek geçirme işinde hiçbir sorun olmadı ama I-94 te ne warsa no demek gerekiyo.bizim arkadas yiyecege yes demis onunkine baktılar ama bişe almadılar.oyle köpek falan da hikaye diğer arkadasım 2 tane sucuk getrdi no diyerek..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

tamammmmmmmm 5 kilo sucuk 2 kilo pastırma ile gircem 1 yılda anca yeter.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Walla Amerikaya geldikten sonra pek inaıyorum artık çantayı kontrol ettiklerini.Çünkü 2 sucuk bayaaa bi hazır çorba kek poğaça kuruyemiş hazır çaylar kahveler ve en bombası bir tane çakı ve bir tane isveç izci çakısı soktum.Hiç bir sorunla da karşılaşmadım.
    ""Let the game begin""

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en bombası bir tane çakı ve bir tane isveç izci çakısı soktum.Hiç bir sorunla da karşılaşmadım.
    bende Türkiye ye 2 tane cep bıçağı 1 tane kitchen aid 10 inch şef bıçağı getirmiştim kimse bişi demedi. hoş sorsalar cevabım hazırdı ama Şefim hediye etdi dicektim. Zaten mutfakdan aldığım aşcı şapkasınıda en üste koymuştum aşcı sansınlar beni diye

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

haha beyler rekor sizde o zaman önümüzdeki günlerde daha büyük şeyler(daha ileri) sokanların haberlerini bekleyeceğiz

-sınırdan geçirdiklerimiz şanımızdır sucukla başlayan macera , şimdilik kesici delici safhasında...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haha beyler rekor sizde o zaman önümüzdeki günlerde daha büyük şeyler(daha ileri) sokanların haberlerini bekleyeceğiz
    abi yaww bu cümleyi ne tarafa çekersen o tarafa gider biraz daha sınırları belli bişiler yazsan

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

o zaman bu edit "men's brain" e gelsin

haha beyler rekor sizde o zaman önümüzdeki günlerde sınırdan daha kritik eşyalarla geçenlerin haberlerini bekleyeceğiz

-sınırdan geçirdiklerimiz şanımızdır sucukla başlayan macera , şimdilik kesici delici safhasında...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadasım ne götürüyorsan götür sorun çıkmaz.Uçakta verdikleri formda valizinizde yiyecek warmı sorusuna hayır de yeter.Benim arkadaşım yok dedi onun valizine bakmadılar ben war dedim incelemeye aldılar.Ama valizde ton balığı war diyince kontrol etmediler.Rahat ol yani doldurabileceğin kdar yiyecek doldur.En kötü ihtimal valizinden çıkartırlar o kdar....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben yaklaşık 20 kg yiyecek aldım yanıma. Çorbalar, beyaz peynir, 2 kilo kaşar, zeytin, baya bisküvi. doldurdum iyice anlayacağınız. 1 sırt çantası aldım bir tane el valizi (el valizi tamamen yiyecek doluydu: ) 1 bavul. Hiç kontrol etmediler ne beni ne arkadaşları. Benim evdeki diğer arkadaşın birisi 2 tane 70'lik rakı getirmiş geçen akşam ruslarla alem yaptılar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben de burdan kuruyemiş tarzı fındık, fıstık götürmeyi düşünüyorum.Bildiğim kadarıyla vakumlu olarak götürebiliyormuşuz ama kuruyemişciye önceden haber vermem gerekiodu ve artık geç kaldım vakumlu poşetler yerine bu ağzı kapalı buzdolabi poşetleri filan var onlara koysam bi sorun olur mu acaba?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı cks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de burdan kuruyemiş tarzı fındık, fıstık götürmeyi düşünüyorum.Bildiğim kadarıyla vakumlu olarak götürebiliyormuşuz ama kuruyemişciye önceden haber vermem gerekiodu ve artık geç kaldım vakumlu poşetler yerine bu ağzı kapalı buzdolabi poşetleri filan var onlara koysam bi sorun olur mu acaba?
    yok osrun olmaz ben normal migrosdan paket çekirdek aldım ve fındıkçıdan vakumlu buyuk pakette fındık aldım hiç bir şey olmadı
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

vakumlu nasıl oluyo bi resim atsanız

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı serhat_21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vakumlu nasıl oluyo bi resim atsanız
    Hizliupload.com
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şu an resim yükleyemiyorum ama normal bi poşet içinde fındıkları düşün ağzı kapalı tabi poşetin poşetin içinde de hava olmadığını düşün umarım kafanda canlanmıştır.

inşallah sorun olmaz götürebilirsem çok sevincem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tenk yuu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)