Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: onemli:wat'ın travel kısmı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Talking onemli:wat'ın travel kısmı

mrb arkadaşlar.bu konuyu benim gibi amerikaya ilk kez gidecek olanların ''work'' kısmını bitirip ''travel'' kısmına geçince zorluk çekmemeleri için gezecegimiz eyaletlerde kesinlikle gidilmesi gereken yerler ve ortalama hostel fiyatları ve gerekirse hostellerin isimleri... gibi bilgileri paylaşma alanı olarak açıyorum. benim onerim bu konuda soru sormak isteyenler gezmeyi planladıkları yerleri yazsınlar ve o eyaletleri daha onceden gezmiş olanlar o eyalaetlerde nerelere gittiklerini ya da gitmedikleri fakat daha sonradan duyup 'keşke gitseydim dedikleri'gezilmesi gereken yerleri yazsınlar,ayrıca o eyaletlerdeki hostellere ne kadar para harcadıkları,ya da kalacak ucuz yer isimleri,o eyalette ne alınır ne yiyilir vs.yazsınlar...bu şek
    ilde hem konular karışmaz hem de çok sağlıklı cevaplar alırız.ha bu arada cevap verecek olanlarımız da lutfen kimin mesajına karşılık mesaj yazıyorlarsa belirtirlerse iyi olur...
    ilk soruyu ben soruyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart washington dc,phıladelphia,new york

arkadaşlar ben bu sene virginia da bulunacagım.işimi tamamladıktan sonra once ''washington Dc'',ardından ''pennsylvania'' ve ''new york''a gideceğim.butun bunları 1 haftada yapmayı planlıyorum(2 gun dc,2 gun pennslvania,3-4 gun new york)sorularım ise:

1-1 hafta yeterlimidir bu eyaletler için?
    2-bu eyaletlerde ortalama gunluk masraflar ne olur(kalacak yer ve yeme içme ile beraber?
    3-buralardaki ekonomik konaklamayı nasıl ve nerelerde ne fiyata yapabiliriz?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

galiba en onemli soruyu unutmuşumbu eyaletlerde kesinlikle gitmem gereken yerler nerelerdir?açık bir sekilde yazarsanız sevinirim..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

birinci soruna cevap vereyim hemen. evet bir hafta yeter çünkü eyaletler birbirine yakın. washnigton dc de herhalde gitmen ve görmen gereken ilk yerin beyaz saray olduğunu sen de düşünüyorsundur ve planların arasına katmışsındır. pennsylvania hakkında pek bir bilgim yok philiyi biraz bilirim new jersey e yakın olduğu için. newyork'ta ise manhattan ı söylememe gerek yok herhalde, bunun dışında newyork city çok büyük bir şehir değil sabahtan akşama kadar bir araba kiralayabilirsen kolaylıkla gezebilirsin. tabi trafik elverirse. yalnız konaklama biraz tuzlu olabilir. hepten bir ortalama fiyat çıkarmak zor ama harbi gezersen konaklama yeme içme diğer masraflar araba kiralarsan ya da alırsan ( ) günlük ortalama 80 dolar kadar bir masraf olabilir...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu sene virginia da bulunacagım.işimi tamamladıktan sonra once ''washington Dc'',ardından ''pennsylvania'' ve ''new york''a gideceğim.butun bunları 1 haftada yapmayı planlıyorum(2 gun dc,2 gun pennslvania,3-4 gun new york)sorularım ise:

1-1 hafta yeterlimidir bu eyaletler için?
    2-bu eyaletlerde ortalama gunluk masraflar ne olur(kalacak yer ve yeme içme ile beraber?
    3-buralardaki ekonomik konaklamayı nasıl ve nerelerde ne fiyata yapabiliriz?
    joe dostum ben de dogu tarafında takılacam. dogudaki tum buyuk sehirleri goreyim diyorum. belki carpısırız yolda dunya harbiden cok kucuk...
    1 haftada new yorkun unlu binalarını ancak gorursun biraz fazla zaman ayır derim.
    masraflar sana baglı ben new yorkda bi gunde 30 dolara da gezdim 100 kusur dolara da...
    ekonomik konaklama icin zenci mahalleleri uygun. tabi yemek icinde.. aynı mcdonaldsda fiyatların 4 te bire kadar dustugunu goreceksin.
    bizim is yeri buyuk ihtimalle washington dc. de olacak ugrarsan seviniriz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

tşkr ederim eyüp.yolum düstgnde ugrarm.sana da tşkürler yolcu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benim daha işim belli değil dolayısıyla hangi eyalete gidiceğimide bilmiyorum ama doğu kıyısında biryer olacağı kesin. new york dışında doğu kıyısında nereleri görmemi tavsiye edersiniz. çok fazla gezmek istemiyorum görülmeye değer yerler olsun yeterli.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bende son 10 gün işi bırakıp miami,washington,philadelphia,new york gezmeyi düşünüyorum
    sizce yeterli olur mu(en azından bilinen yerleri gezmek iiçin)
    daha önce miami ye giden biri var mı gezilcek yerleri bilen biri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ocean city de çalışıcam travel zamanında tam batı olan california ya gitmek istiyorum çok zor olur mu dönüşüm de jfk dan

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı grsl87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ocean city de çalışıcam travel zamanında tam batı olan california ya gitmek istiyorum çok zor olur mu dönüşüm de jfk dan
    new yorktaki ucagin kalkmasina en az 5-6 satlik bir zaman dilimi ayirirsan sorun olmaz..
    californiadan alicagin ucagin satini new york taki ucagin kalkis satine gore ayarladiginda sorun cikmaz..icin rahat olur
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks