Work and Travel 2025
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4. sınıflar için iş sözleşmesi hakkında??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 4. sınıflar için iş sözleşmesi hakkında??

arkadaşlar ben bu sene son sınıfım..ve okulumda bitiyor..alttan dersim falan yok yani.bizim vize almamız biraz riskli oldugundan firmam türkiye de bir firmadan dönunce burada calısacagına daır bı sozlesme getırmemı ıstedı..aranızda boyle bır sozlesme hazırlayan goturen varmı?nasıl bır kurumdan ve ne sekılde olması gerekıyor?
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ekstra belgedir kendisi . Vizede ise yarama orani 0.01% kadar dusuktur . Ulkene olan bagliligini gostermek icin ispatlanabilitesi var .[

PS = Konsoloslukta yukariya cikinca ayiricaklar o belgeyi . Ama sen yinede gotur icin rahat etsin .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bi isyerinden donuste kendilerinde calisacagina dair bir yazi alacaksin aman akraba sirketi olmasin. bu arada bazilarinin verdigi sirketi arayip kisi ile ilgili sorular sorulmus onceden yani bakiliyo bazen

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya aynı dert bende de var bnde yaklasık 1,5 senedir caliştıgım bi şirket var vize ye gitmeden bnde boyle bi kagıt alacam onlardan.ne olur ne olmaz belki işe yarar (4. sınıf olmanın dezavantajları).
    forumda "7 ocak 2009 vize gırusmem" baslıgını acan "stephen" arkadasta sirketten bi referans mektubu almiş bnde ona bu mektubun bi ornegi varmı diye sormustum oda bana sunu yollamıstı.(alıntı)

"To whom it my concern
    we would like to inform you that Mr. ............ ............... will be working for ..................................... as a mechanical engineer, on his return from USA. His english is very important part of the position he has to fulfill. Hence he has to improve his english during his stay in USA and following his return he will be working for our company.

I can be reached during the week days from XX:XX am to XX:XX pm through XXXX XXX XX XX work phone number if more information needed.

your sincerely

bunu bana bu yazıyı yazan muhendis arkadasım kendisi yazdı. yani bi yerden alıntı deildir. sizde uygun gordugunuz bişekilde yazabilirsinz. cumlelerin o kadar onemli oldugunu dusunmuyorum. onemli olan içerik bence..

saygılar... "

ama "stephen" dil kursu vizesi almişti zaten mektuptada dil uzerine yogunlasmıslar. ama bizimde buna yakın birseyler hazırlamamız gerektigi kanısındayım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bide anlamadıgım ornegın muhendıslık okuyan bırının muhendıslık fırmasındanmı alması gerekıyor bu belgeyı..yoksa meslekle alakalı olmasada olur mu
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bnce gerek yok oyle birseye yani tabi muhendisken gidip bi restorant alınmaz ama hehangi bi fabrikada mühendise ihtiyac duyabilir.(bu arada bn elektronik ogretmenligi okuyorum ve caliştigim firma elektronik yazilim ar-ge muhendislik sirketi)ama illa boyle olması gerekmez bn kendi iş yerimden alamazsam otomasyon firması olan bi yakınım var ondan alacam mesala..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya istedigin yerden alabilirsin yeterki kendilerini aradiklarinda seni neden ise aldiklarini soleyebilsinler cok alakasiz olmasin yine de bulacaginiz is

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu belgeyi bazı firmalar öğrenciye werio ben gidcem firmayla konuştum biz sana belgeyi yolucaz sen çalıştğın yere imzalat dedi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekstra belgedir kendisi . Vizede ise yarama orani 0.01% kadar dusuktur . Ulkene olan bagliligini gostermek icin ispatlanabilitesi var
    bende katılıyorum, yani adam bu ne der gibisine hiç umursamadı, ama kıvrak bir bilek hareketiyle aslında y.lisans yapacam deyince, sınavlara(ales,kpds,uds falan) girdin mi, sonuçları kaç, sonuç kağıtları nerde falan sordu ve bu durum vize almamı sağladı.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

son sınıfım die bir ton yok mal beyanı iş sözleşmesi yüksek lisans kabülü falan hazırladım günlerce hiç birine bakmadan verdiler vizeyi

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ama herhangi bir durumda isinize yarayabilir . Ne olur ne olmaz siz goturunde iciniz rahat olsun .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)