Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu sene WAT'a katılmam gerek.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bu sene WAT'a katılmam gerek.

Merhabalar

Ankara Siyasal Bilgiler Fak. ögrencisiym bu sene derslerin yoğunluğuna kapıldım.

Şu saatten sonra Wat için geç kaldım orası su götürmez de . Yine de bi şansım var mı bazı şirketler dahilinde..

Yeşil pasaporta sahibim bu bir avantaj mı ? yine de vize gerekiyor mu ?

Sizden ufak bi bilgilendirme rica edebilirsem sevinirim selamlar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vize gerekiyor her turlu , su an wat kaydi alan firma var mi emin degilim. Hepsini tek tek ara sor. Hala kayit alan varsa hemen kaydol. Eger seneye gitme ihtimalin varsa bu seneyi bosver.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

neden bu seneyi bosver dedeniz belli bir sebebi mi var ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Muhtemelen işini sevmeyeceksin insanların sevmediği işler kaldı öyle düşün. Safece yeni gelen işler arasından şanslıysan beğeneceklerin olabilir. Kalan işler kötü demiyorum sadece düşün insanların tercih etmediği yerler olacak . Ama belki hoşuna giden olabilir.

Seneye kayıt yaparsan istediğin yere gitme şansını yakalarsın gidip kayıt yaptırabilirsin. Unutma bu işlerin de iyi olacağı garantisi yok ama senin beğendiğin zorla seçmediğin yerler olacak.

Ama maddi sıkıntın yoksa ve keşke geçen sene de gitseydim dememek için bu sene gitmeni önerebilirim.

Gelelim şirketlere birçoğu kayıt almıyor. Fakat CIEE sponsoru yeni işler yollamış sanırsam ve arkadaşımın biri başvurmaya karar verdiği için studyzone, united towers ve armada ile görüştüm. Bu cumaya kadar daha başvuru kabul ettiklerini söylediler.

Diğer şirketlere sormadım kişisel sempatim olduğu için bu firmalara. Fakat muhakkak tek tek ara sor sonuçta bunlar kabul ediyorsa diğer şirketlerden de eden vardır mantıken. Ama bu şirketlerden eminim dün görüştüm .

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı janckash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden bu seneyi bosver dedeniz belli bir sebebi mi var ?
    bu sene hersey cok abarti hizli olmak zorunda. Is secimi yapamazsin , sana 1 ya da 2 is sunarlar birini sec derler. Sene basinda kayit olup diledigin bir ise gitmek daha iyi olacaktir. Ancak yinede her firma ile konus kayit alanlara is sor. Hangi islere yolluyorlar ogren. Firma listesi icin amerikan konsoloslugunun listesi mevcut. Benim bununla ilgili actigim konu var ona bakabilirsin.Konuyu bulamazsan danismanlik firmalari bolumunden bulabilirsin. Tum firmalari telefonla araman 1 saatini ancak alir. Cunku cogu bu sene kaydi kapatmistir. O yuzden firma secme hepsini ara ve isi olana hangi is oldugunu sor sana mail atsinlar. Aksam buraya yaz isleri yorum yapalim. Hangi is iyiyse onu sana sunan sirkete kaydol.
    Konu ozgursum tarafından (28-04-2016 Saat 01:41 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Tam konuşmamızın üstüne United Towers'tan böyle bir mail geldi. Yorumlar bana ait değil. Mailin içerisinde vardı. Olduğu gibi size atıyorum.

Diğer firmaları da arayıp böyle bir iş listesi mail atmasını isteyin. Arasından sevdiklerinizi seçin. Fakat İstanbulda özellikle vize görüşmeleri hazirana sarkmış durumda. O yüzden tüm işleri aceleye getirip yapmak zorunda kalacaksınız.
    EN SON KALAN IS VE LINKLERI:

Knoebels Amusement Resort (Pennsylvania'da New York'un dibinde guzel bir glence parki) - 2 kisi alinacak

http://dynamichire.ciee.org/AgentEve...event=30294264

Mackinaw Hotel Management- Weinerlicious (Chicago'nun yakininda, dunyanin en buyuk tatlisu golunun harika bir noktasinda bir kasiyerlik isi) - 2 kisi alinacak

http://dynamichire.ciee.org/Employer...mployer=165326

Port Clyde General Store and Restaurants (Mutfakta asci yardimciligi, CIEE'nin ofisinin dibinde cok avantajli bir yerde, erkek ogrenci sadece) - 2 kisi alinacak

http://dynamichire.ciee.org/AgentEve...mployer=166917

Seaside Inn and Barn Cafe (CIEE'nin ofisinin dibinde cok avantajli bir yerde, erkek ogrenci sadece) - 1 kisi alinacak

http://dynamichire.ciee.org/AgentEve...mployer=173804

Stowe Inn and Tavern (Boston'a cook yakin bir lokasyon ) - 1 kisi alinacak

http://dynamichire.ciee.org/AgentEve...mployer=170322

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yardımcı olmaya istekli arkadaslara cok teşekkürlerimi sunarım..Sanırım dediginiz gibi biraz geç kaldım ve vize mize aşırı aralara gelicek..
    O sebeple bir sonraki yaza ertelemeye karar verdim.Gerçi bir sonraki yazdan hemen sonra da erasmusla polonya'ya gidiyorum umarım cakısma cıkmaz.

3 senedir türkiye'de lifeguard olarak calısıyorum.Haliyle bu saate lifeguard pozisyonu da kalmamıs..

Bu sene yaz okuluna kalıp CC Leri AA,Ba'ya ittirip ortalama kassam daha iyi olacak..

Ocak 2017 gibi basvurmalı mıyım sizce ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

@jitanx in da paylastigi isleri gorunce , beklemen cok iyi olmus diyebilirim. Kayit isini ocak ayina birakma. Agustos eylul gibi arastirmalarini yapip kayit islemlerine bence yavastan basla. Aralik ayini gecmesin. Programa katilim icin simdiden karar verdiysen , parani da biriktirebilirsin kolayca. O yuzden ne kadar erken o kadar iyi.
    Konu ozgursum tarafından (28-04-2016 Saat 01:40 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam konuşmamızın üstüne United Towers'tan böyle bir mail geldi. Yorumlar bana ait değil. Mailin içerisinde vardı. Olduğu gibi size atıyorum.

Diğer firmaları da arayıp böyle bir iş listesi mail atmasını isteyin. Arasından sevdiklerinizi seçin. Fakat İstanbulda özellikle vize görüşmeleri hazirana sarkmış durumda. O yüzden tüm işleri aceleye getirip yapmak zorunda kalacaksınız.
    yorumlar iyi ki sana ait degil sevindim en garibi de 700 km ye yakin yolu Chicago nun yakini olarka tanimlanmasi. Isi allayip pullama ihtiyaci hissedilmis de daha degisik sekilde yazilabilirmis yorumlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kişisel görüşüm olacak fakat eğer maddi olarak programdan beklentiniz yoksa bu sene de gidebilirsiniz, gitmelisiniz başka şirketlerle görüşüp beğeneceğiniz iş çıkma şansı var hala düşük bir ihtimal de olsa. Eğer başka planlarınız yoksa bir yazınızı ABD'de geçirebilirsiniz. İş vs. ne kadar kötü bile olsa seneye için deneyiminiz de olur. Kötü olacak da demiyorum her şey zaten şimdi kayıt yaptıran öğrencilerin de her şeyinin harika olacağının garantisi olmadığı gibi sizin de kötü olacağının bir garantisi yok. En büyük zararınız maddi olabilir yada insanlardan uzak bir yerde çalışabilirsiniz(united towers'ın işleri öyle duruyor). Fakat hala program bitiminde travel yapabilirsiniz.

Ben programa burnum sürtsün biraz yalnız hayat yaşayayım gibi bir amaçla gitmiştim. O yüzden karşılaştığım zorlukların bana bir şeyler kattığını düşündüğüm için hiç şikayetçi olmadım ve hala çok mutluyum. Ha bir de beklediğimden daha iyi oldu bazı şeyler bayağı memnun oldum. O yüzden seneye pişman olmamanız için bu yazıyı da yazmak istedim. şahsen keşke önceki senelerde de gitseymişim diye pişmanlık yaşıyorum. okuldaki 5. senemin bitmesini beklemeseydim diyorum. Şu an 6. senem olacak ve uzatıyorum bir kez daha okulumu gibi seneye de gitmek istiyorum, bu sene de gidiyorum.

Ama şansınız tabii ki düşük olacak bu konuda. sınav takviminiz içinde vize almaya gidebilirsiniz, iş görüşmesi vs. bir koşuşturma stress olabilir. ileride bunlara tatlı stress te diyebilirsiniz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün gittim aslında bakınmaya armada granndee iş olduğunu soyledi

Mackinav hootel management min . 40 saat per week, for an hour 10$ housekeeping
    sheraton denver 32 saat per week 9$ housekeeping
    işleri oldugunu soylediler.Gayet merkezi yerdeydi. bu yerler

100-110 $ arası per week konaklama

800$ cep harclıgı icinde : 9700 -1000 tl bir ücret cıktı karsıma..

Tecrübe ne derdi acaba ?
    Konu janckash tarafından (29-04-2016 Saat 10:16 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ilk is mackinaw city deyse merkezi yerde filanndegi]. Diger is merkezde ama cok siradan bir is.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)