Work and Travel 2025
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: anlaşmalı telefon alımı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart anlaşmalı telefon alımı

'Cell phones with plans' kategorisindeki telefonlardan alıp burada kırdırabiliyor muyuz,yoksa illa unlocked mı almak lazım?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

olay onlari kirdirmk degil olay onlari almak kontratli ise telefon work travel ogrencielrine satmazlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu konuda birçok şey okudum ve kafam karıştı açıkçası.bazıları locked aldım ve orada bi internet sitesi üzerinden açtırdım diyor bazıları da türkiyede kırdırdım diyor.2 yıl kontrat yapıyorsun sonuçta hatta ne oluyor?alabiliyorsan burda kırdırmak yeterli mi?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben diyrum ki kirdirma konusu halledilir teknoloji ilerledi ama alamazsiniz. 3 aylik vizeye kimse 2 yil kontratli telefon satmaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen sene giden arkadaşıma sorduğumda kimse turist misin abd vatandaşı mısın diye sormuyor alabilirsin demişti ben de ona güveniyordum ama öyle olmuyo sanırım.teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

iki yil kontratli telefon alirken , sosyal guvenlik numarana, pasaportuna bakarlar , sosyal guvenlik numaranla kredi skoruna da bakiyorlar. Yani o kadar kolay degil bu kontrat mevzulari. Her gidene inanmayin , malaesef en yakininiz bile olsa iskembeden sallayan cok. Watcilarin beklentilerini yukselten bu arkadaslar oluyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım.prepaid telefonlar nasıl oluyor peki?unlocked gibi mi işliyor onlar da?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

bende duyduguma gore vatandaslara veriliyormus sadece. ama ordayken bi Amerikan vatandasini ikna edip Turkiyede kirdirsak olur mu acaba?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet aynı şeyi ben de düşündüm aslında ama hatta ne olacak?plana uyulmayınca bi sorun çıkacaktır illa ki

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Gökçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım.prepaid telefonlar nasıl oluyor peki?unlocked gibi mi işliyor onlar da?
    prepaid telefonlar cok dandik oluyor onlari unut. Illa telefon alacaksan kontratsiz , unlocked telefonlar var onlarda alirsin onlar da ucuz oluyor. Elektronik magazalarda bulursunuz.
    Alıntı emrah.crkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende duyduguma gore vatandaslara veriliyormus sadece. ama ordayken bi Amerikan vatandasini ikna edip Turkiyede kirdirsak olur mu acaba?
    Sadece vatandaslara degil ama belli sure kalacagina ikna olmali adamlar , 3 aylik vizesi olana ya da turist vizesi olana vermezler. Staj la 18 ay calismaya gidene verebiliyorlar bazen. Ya da uzun sureli vizesi olanlara. Ayrica Amerikalilar salak degil , sen telefonu alacaksin o da hattin aylik odemesini surekli yapacak

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her gidene inanmayin , malaesef en yakininiz bile olsa iskembeden sallayan cok. Watcilarin beklentilerini yukselten bu arkadaslar oluyor
    Work and Travel da hayal kırıklıkları yaşayanların temel nedeni bu cümle altında yatmakta

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Biraz arastirma yaparsak, kimsenin ne dedigine bakmamiz gerekmez. Sizin icin Tmobile ile konustum, vizeniz oldugu surece kontratli telefon alabilirsiniz diyor, yani 3 aylik vizeniz olsa bile. Su linke tiklayarak konusmaya bakabilirsiniz. Tecrube ile sabittir, resmi daha duzgun yukleyemedim, sorun olursa haber verin.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Daha once gorduklerime dayanarak, bazilari telefonlari sirf uc aylik vize var diye vermiyor fakat siz vizemi uzatacam felan dediginizde bir sorun kalmiyor,o sizin sorumlulugunuz. Musteri hizmetleriyle telefonlada konustum, sorun yok yani.
    Konu azuhazu tarafından (03-03-2013 Saat 07:13 AM ) değiştirilmiştir.
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

telefonu almaya giittiginizde ki ben de gittim 7-8 ayri noktaya , vizemi uzaticami sallamiyorlar. Pasaporttaki vizeye bakiyor, 3 aylik vizeye ve turist vizesine asla vermiyorlar. 1 yildan uzun vizen varsa o zaman iste museriye guvenip kontrati yapiyorlar. Son 6 sezonda 40 binden fazla Turk Watci gitmistir , kontrat imzalayip telefon alani gormedim daha. isteyen dener gittiginde alabiliyorsa ne ala.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Pasaportla degilde, id kartla ya da ehliyetle giden oldumu hic ?
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sadece vatandaslara degil ama belli sure kalacagina ikna olmali adamlar , 3 aylik vizesi olana ya da turist vizesi olana vermezler. Staj la 18 ay calismaya gidene verebiliyorlar bazen. Ya da uzun sureli vizesi olanlara. Ayrica Amerikalilar salak degil , sen telefonu alacaksin o da hattin aylik odemesini surekli yapacak
    bizimkide bir umut iste

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasaportla degilde, id kartla ya da ehliyetle giden oldumu hic ?
    bak bunu dusunmemistim sanirim illinois deki id leri vize suresinden daha uzun basabiliyorlardi su an degisti mi emin degilim , ama california , new york , maryland , utah da kesin olarak vize surene gore veriyorlar id ni , gecerliligi uzun olmadigi icin onu da sallamiyorlar , Virginia da nasildi id yi vize tarihlerine gore mi veriyorlar? Belki bazi eyaletlerde bu olabilir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Virginia da vize surene gore veriyorlar id yi. Bence verirler, cunku hic birsekilde anlasilmiyor senin ne durumda oldugun, nasil olsa ssn de var. Yalniz diyelimki aldiniz telefonu, sonra odemediginizde o sizin credit historde kotu bir leke olacak.
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kredi gecmisini sence hangi watci sallar bence cok onemli birsey ama kimse sallamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben 3 yıldır wat'a katıldım,3 yıl sonunda gap mağazasından üye kartı alayım dedim alışveriş ypacaktım yüklü miktarda,(500 usd civarı) kredi geçmişime baktılar yeterli gözükmedi ki ben daha önceki tüm alışverişlerim kart ile yaparım buda sisteme geçer,cash olarak yapmam para üstü taşımamak için.Bilen bilir para üstünü eksizsiz veriyorlar çünkü 1 cent bile şaşmıyor.3 yıl sonunda bi işe yaramadı kredi geçmişi.Bidaha amerikaya gidermiyim meçhul.Ama olay sadece krediden ibaret değil bence kasten hırsızlık oluyor bu olay ve sonraki gidecek wat öğrencileri için handikap olacak.Burda herkes çıkarsız birbirine yardım ediyor.Ben bidaha wat yapamicam ama yapacak olanlara yardım etmeye çalışıyorum.Yeni gidecek arkadaşlarda kendilerinden sonra gideceklere yardımcı olsunlar kötü bi imaj bırakmasınlar.Çoğu iş yeri Türk öğrenci almıyor okuyoruz forumda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)