Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: schengen vizesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart schengen vizesi

mrb arkadaşlar schengen vizesi hakkında bilgisi olan war mı? nereden nasıl alınır?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şöyle ki;
    Hangi ülkeye gitceksen onun konsolosluğundan almak zorundasın..hani başka bi ülkeden alıp da direk diğer AB ülkesine gidemiyosun..Alman konsolosluğundan vizeyi aldıysan ilk Almanyaya girceksin daha sonra diğerlerine gidebiliyosun..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart slmm

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle ki;
    Hangi ülkeye gitceksen onun konsolosluğundan almak zorundasın..hani başka bi ülkeden alıp da direk diğer AB ülkesine gidemiyosun..Alman konsolosluğundan vizeyi aldıysan ilk Almanyaya girceksin daha sonra diğerlerine gidebiliyosun..
    anladığım kadarıyla amerikaya gitmeden vizeyi alıyoruz.dönüşte o ülkeye hiçbir işlem yapmadan geçebiliyoruz.doğrumudur?ben amerikadan almanyaya geçmeyi düşünüyorum oradan da rusyaya.da rusya için de amerikaya gitmeden mi vize almam gerekiyor?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

vizeyi Amerika'daki ilgili konsolosluktan alabilirsin.
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu konu hakkında kimse bireşey yazmak istemiyo yada tam olarak bir biligisi yok. ben hala schengen vizesi nasıl alınır anlamadım. buradan mı alsak iyi olur abd den mi alsak iyi olur bilmiyorum? hangi belgeleri istiyolar? mülakat var mı? hangi konsolosluktan alıcaz? süresi nekada? ya alan varsa sıkılmadan şu konuyu bi aydınlatsa hayrına

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

jeconur, schengen vizesi şöyle oluyor. gitmek istediğin schengen sözleşmesine bağlı ülkenin konsolosluğuna başvurman gerekiyor. daha sonra aldığın vizeyle ilk olarak direkt o ülkeye giriş yapman gerek ve bundan sonra schengene üye avrupa ülkelerine giriş yapabilmen için vizeyi aldığın ülkeden diğer ülkelere giriş yapabilirsin. yani mesela almanyadan schengen vizesi aldın ama seyahat için italyaya ya da fransaya gidemezsin önce almanyaya giriş yapman gerek ardından almanyadan fransaya ve almanyadan italyaya gitmen gerek. schengen üyesi ülkeler:

almanya
    fransa
    italya
    ispanya
    portekiz
    yunanistan
    danimarka
    isveç
    belçika
    lüksemburg
    hollanda
    avusturya
    finlandiya

ve bunların dışında ab üyesi olmayan ama schengen üyesi olan norveç ve izlanda var.

schengen vizesini en kolay amerikadan alırsın nedenini söylememe gerek yok herhalde. başka sormak istediğin soru ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yolcu ilgin için teşekkür ederim. bu açıklama beni tatmin etti artık yapmam gerekeni biliyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bı sı sorcam sımdı ben shengen ülkesi olmayan polonyaya gitcem(polonya vizesi alcam zaten) buna ek olarak bı de shengen vizesi alsam(almanya konsoloslugundan) ilk polonyaya gitsem sonra almanyaya gecsem olur mu hatta bı de ınsallah hollandaya gecsem anlatabıldım demi olur mu ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

alman vizesini amerikadaki alman konsolosluundan alamıyosunuz biz denedik patladık hatta biletlerimizi bile ona göre ayarladık ama olmadı ööle bi düşünceniz varsa burdaki almanya konsolosluuundan alın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

tam olarak neye dayanarak amerikadaki konsolosluktan daha rahat alırsınız dediniz ya amerikdaki konsolosluktan alırsınız dediniz merak ettim..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı yazminn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla amerikaya gitmeden vizeyi alıyoruz.dönüşte o ülkeye hiçbir işlem yapmadan geçebiliyoruz.doğrumudur?ben amerikadan almanyaya geçmeyi düşünüyorum oradan da rusyaya.da rusya için de amerikaya gitmeden mi vize almam gerekiyor?
    Almanya için bilmem de rusya için vizeni Türkiye den almanı öneririm, ertesi gün gönderiyorlar. Hatta aracı bir şirket kullanırsan ki sanırım 100dolar civarında para veriyorsun (ki ben öyle yapmıştım) ertsi gün vize elimdeydi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

siz işi şansa bırakmayın amerikadan vizenizi alamassanız bütün planlarınız bozulur..trden halledin bütün vizelerinizi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

daha önce schengen vizesi alan var mı terübelerini bizimle paylaşsa? ayrıca ben karar verdim abd dönüşünde almanyadaki akrabalarımın yanına uğramak istiyorm. vizeyede buradan başvurmak istiyorm hangi belgeleri istiyolar?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce schengen vizesi alan var mı terübelerini bizimle paylaşsa? ayrıca ben karar verdim abd dönüşünde almanyadaki akrabalarımın yanına uğramak istiyorm. vizeyede buradan başvurmak istiyorm hangi belgeleri istiyolar?

Akrabalarının yanına gideceksen ordan sana davetiye yollarlarsa alman daha kolay olur,ayrıca Türkiye den vizeni alman, hatta daha önce amerikaya gidiş gelmiş olduğunu gösteren pasapotunla alman daha kolay olabilir.
    Diğer bir kolaylık ise Türkiye den Almanyaya gidiş gelişin daha ucuz olur, Sabiha Gökçen den kalkan, Germanwings 15-20euro ya götürüyor.Pegasus da artık almanyaya gidiyor hem de 5-6farklı bölgeye ve iyi onlarında iyi fiyatları var ayrıca Öğer Tur var (Almanya da kurulmuş Türk firması) onların da almanyaya charter ları var onları da yakalabilirsen ucuza gelebilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha önce 2 defa schengen vizesi aldım ve bu yaz interrail için yeniden alacağım.bencede vize işlemlerinizi türkiyede halletmeye çalışın arkadaşlar,sonuçta amerikada işlemleri halletmekten daha kolay olur.ayrıca berkanın da dediği gibi schengen vizesini almanın en kolay yolu 1.derece yakınınızın size davetiye göndermesi.eğer öyle bir şansınız yoksada turist olarak davetiye yerine gelir(banka hsp.) kısmını sağlam tutarsınız o şekilde alırsınız

birde seymusum arkadaşım polonya vizesine ne zman başvuracaksın bende bu ay sonunda istanbuldan vize almayı düşünüyorum,eğer aldıysan anlatabilirmisin nasıl geçtiğini

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Rhein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce 2 defa schengen vizesi aldım ve bu yaz interrail için yeniden alacağım.bencede vize işlemlerinizi türkiyede halletmeye çalışın arkadaşlar,sonuçta amerikada işlemleri halletmekten daha kolay olur.ayrıca berkanın da dediği gibi schengen vizesini almanın en kolay yolu 1.derece yakınınızın size davetiye göndermesi.eğer öyle bir şansınız yoksada turist olarak davetiye yerine gelir(banka hsp.) kısmını sağlam tutarsınız o şekilde alırsınız

birde seymusum arkadaşım polonya vizesine ne zman başvuracaksın bende bu ay sonunda istanbuldan vize almayı düşünüyorum,eğer aldıysan anlatabilirmisin nasıl geçtiğini
    Polonya vizesi almanın çok zorluğu yok hatta zorluğu yok ben erasmusla gittim polonya ya.Hemen veriyorlar,hatta benden vize ücreti de almamışlardı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Rhein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bende erasmusla polonyaya gıdecegım ınsallah benı kabul eden üniversiteden kabul mektubu geldıgı zaman ( kı bu mektupla basvurdugun zaman vize ucreti istemiyorlarmıs ) gidecegim ama cok kolay alındıgını soyledıler hatta bı arkadasın eksık belgesı varmıs sorun degıl sonra getırırsın demısler ınsallah bı zorluk cıkmaz benım takıldıgım konu polonya vizesi degılde shengen vizesi ben shengen vizesine de basvuracagım almanya ve hollandaya gecmek ıcın ama verıp vermeyeceklerı konusunda soru ısaretlerı var kafamda hayırlısı bakalım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb schengen vizesi

alman vizesini amerikadaki alman konsolosluundan alamıyosunuz biz denedik patladık hatta biletlerimizi bile ona göre ayarladık ama olmadı ööle bi düşünceniz varsa burdaki almanya konsolosluuundan alın
    siz neden alamdınız alman vizesini amerikadan yani neyi gerekçe gösterdiler size.
    ben de bu sene gidiyorum ve dönüşte 5-6 günlük bi avrupa turu planlıyorum ama vaktim 10 hazirana kadar yok ankaraya gitmek için. bir de neler gerekli schengen vizesi için evrak olarak ne istiyolar. almanyada benim babamın teyse oğlu var bunun bi yararı olurmu?
    teşekkürler....
    sorularım hakkında bilgisi olanların da cevap vermesini bekliyorum...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya biz alamadık işte sebebi hatırlamıyorum ama evraklarımıza bile bakmadılar bunu türkiyeden halletmeniz gerekiyodu dediler.davet mektubumuz flan vardı uçak biletlerini de ona göre almıştık ama olmadı işte..riske atma derim ben amerikadan vizeyi aldım diyenler de olsa..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up schengen vize

ya biz alamadık işte sebebi hatırlamıyorum ama evraklarımıza bile bakmadılar bunu türkiyeden halletmeniz gerekiyodu dediler.davet mektubumuz flan vardı uçak biletlerini de ona göre almıştık ama olmadı işte..riske atma derim ben amerikadan vizeyi aldım diyenler de olsa..
    kardeş verdiğin bilgiler için teşekkürler. türkiyeden almaya çalışacağım fakat alman konsolosluğu için hangi evraklar gerek ve hangi tarihe kadar başvurabilirim son olarak ta vize randevü ücreti falan varmı? bu 3 sorumu cevaplarsan sevinirim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

randevu ücreti 9 euro vize ücreti de 60 euro diye biliyorum ben..hemen hemen aynı evrakları istiyolar amerika vizesi alırkenki.almanya ekonomik duruma biraz fazla önem veriyo sanırım.pasaportunu da 3 gün içinde alıyosun. konsolosluğun sayfasında daha fazla bilgiye ulaşırsın.kolay gelsin şimdiden.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart amerika ve polonya vizesi

slm. ben bu yaz amerikaya gitcem. seneye 1.dönem polonyaya da gitcem. işlemleri halletmeye çalışıyorum. Amerikadayken polonya vizesi alabilir miyim, hangi eyaletten ve nasıl alabilirim, yoksa gitmeden burdan mı alayım (ki imkansız kabul mektubu gelmedi) bu konuda bilgisi olan var mı? 15 haziran-15 eylül arasında amerikada olcam. nasıl halledecem bilmiyorum. Polonyaya giden arkadaşlar. sizler hangi üniversitelerin hangi bölümüne gidiyorsunuz? vize konusunda bildiklerinizi bana da anlatır mısınız? ben Gdynia.ya english philology bölümüne gitcem. tanışalım. haberleşelim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart polonya ve schengen

selamlar ben de seneye polonyaya gidecegm.
    schengen vizesini polonyadan almak kolay oluyo die bisi duymustum.
    bu konu hakkinda bilgisi olan var mi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

walla alan var alamayan var bu konuyu herkez soruyo ama sanirim cesaret edip yapan cikmadi henuz. ben yaparsam ilk isim burda yazmak olacak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

helal bee kardesime sana yakışır.sen alırsan kanka herkez almaya kalkısır ve sen öncülük etmiş olursun.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar forumda yeniyim. süper bi siteymiş. polonyanın 2008den sonra schengen vizesine geçeceğini duydum.. bi bilgisi olan var mı bu konuda.. yardımcı olursanız sevinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar merhaba ben suanda amerikadayim 10 yillik vizem 5 aylik oturumum var ve ispanya ya gitmem gerekiyor.buradaki konsoloslukdan alabilirmiyim sizce

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasim ben 2 defa schengen vizesi aldım.Schengen vizesi gidecegin avrupa birligi üyesi olan ülkenin konsoloslugundan alınır.Örnegin almanyaya gideceksen alman konsoloslugundan alırsın.İnişini o ülkeye yapmak zorundasın.başka ülkeye iniş yapamazsın.ancak almanyaya indikten sonra diger avrupa birligi üyesi ülkere geçiş yapabilirsin.Schengen vizesinin kapsamı avrupa birligi üyesi ülkelerin tamamını kapsayan bir vizedir.Ancak ingiltere bu vize kapsamında degil.Orası tam olarak avrupa birligi üyeligini kabul etmis degil hala kendi paralarını ve ayrı vize uygulaması yapıyorlar.umarım yardımcı olmusumdur...

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

web de gezerken gözüme takıldı,schengen vizesi almak isteyenler için faydalı olacaktır mutlaka:
    http://www.uzmantv.com/konu/schengen...i-nasil-alinir
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    web de gezerken gözüme takıldı,schengen vizesi almak isteyenler için faydalı olacaktır mutlaka:
    http://www.uzmantv.com/konu/schengen...i-nasil-alinir
    Çok faydalı oldu.Teşekkürler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks