Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada Kalmak İstiyorum. 1 Yıllık Vize Nasıl Alınır?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerikada Kalmak İstiyorum. 1 Yıllık Vize Nasıl Alınır?

merhaba.ben gelecek sene mezun olucam amerikada bir yıl kalmayı düsünüyorum.forumda beş yıllık vizelerden bahsedilmiş. bunu alanlar diğerlerinden farklı olarak ne yapıyorlar?

bir kaç arkadaşıma verilmişti. ama hepsi mezundu. acaba hep mezunlara mı veriliyo.
    vize görüşmesinde direkt bir yıl kalmak istiyorum dersem, 3 aylık vize için de şansımı düşürmüş mü olurum? profesyonel watçılardan cevap bekliyorum. tşk

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı checkmate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba.ben gelecek sene mezun olucam amerikada bir yıl kalmayı düsünüyorum.forumda beş yıllık vizelerden bahsedilmiş. bunu alanlar diğerlerinden farklı olarak ne yapıyorlar?

bir kaç arkadaşıma verilmişti. ama hepsi mezundu. acaba hep mezunlara mı veriliyo.
    vize görüşmesinde direkt bir yıl kalmak istiyorum dersem, 3 aylık vize için de şansımı düşürmüş mü olurum? profesyonel watçılardan cevap bekliyorum. tşk

dostum,5 yıllık vizenin mezuniyetle alakası yok...orada bir okulla temasa geçeceksin,sana i-20 gönderecekler,bununla başvurup alacaksın...2.olarak turist vizesi alıp "okul gezmeye gidecem" dersen vizenin altında açıklama kısmına "potential student" yazarlar,orada statü değiştirebilirsin...ama bunu kesinlikle belirtmen gerekiyor,yoksa eski yıllarda olduğu gibi turistle gidip öğrenci statüsüne geçme olayı kaldırıldı...3.olarak son yıl watla gidip j1 statüsünden f1 e geçebilirsin.hatta en kolay yöntemdir.vizeyi kolay alırsın ancak mezuniyetin dolayısıyla statü değişiminde sorun yaşanabilirr..sonuçta mezun adayı olduğun için onlara bir yerde çalışacaktır diye bir belge götürmen gerekiyor...

vize türü ne olursa olsun,iş tamamen konsolosluk görevlisinin o andaki psikolojisine göre değişiyor...bir kişiden istediği evrağı başkasından istemeyebiliyor...eğer not ortalaman iyiyse ve görüşmede onları 1 yıl kalıp döneceğine inandırırsan,şansın yüksek olur...iyi şanslar..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)