Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tip

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart tip

en iyi para biriktirebileceimiz bahşişi iyi olan işler hangileri eğlence parkı düşünüodum ben mesela ama bahşiş olmayacaını düşünüp wazgeçtim siz ne önerirsiniz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kesinlikle garsonluk ama ingilizcenin ortanın biraz üstünde olması lazım.Ama eğer işverenle mülakatta ingilizce konusunda zorlanmazsan garson olabilirsin hem ingilizcen gelişir hemde bahşişlerle birlikte baya para kırarsın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sen gttin mi ne iş yaptın ? bende garsonluk düşünüodm da fazla konusma imkanın olmaz sınırlı olur dialog dediler kafam bulandı yine bi türlü karar wremiorm :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yok bende bu sene gidicem ama iş içinde oldukça dialogta olunan bir meslek ve geliride yüksek olan bir iş eğer ingilizcen iyiyse seç ben işverenle görüşürken garson olmayı talep edicem olmazsa sağlık olsun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ingilizce öğretmenliinde okuorm ztn inglzce ii bakalm artk en son napcam bilmiorm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yurt dısında tip kültürü olduğunu duyuyoruz okuyoruz,inşallah gidip görünce doğrululuğunu anlıcaz.bende garsonluk düşünüyorum,ingilizce öğrt.okuyom konuşma sorun olmucak diye düşünüyorum..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Konuşma sorun olmayacak da, garsondan garsona fark var. Ufak bir lokantada da garson olunabilir, güzel bir restoranda da.
    Bu ikisi arasında çok fazla bahşiş farkı olacaktır.
    Çalışma saat ücretinizin 3,5$ olduğunu düşünürsek, ne kadar bahşiş almanız gerektiğini bir hesaplamak gerekiyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

country club tarzı yerler var ve saatlik ücreti 7dolar +bahşiş diyorlar..ordaki restorantlarda calışırsak saatlik ücret bukadar yüksek olduguna göre bahşiş çıkmaz heralde..bu country club lar hakkında bilgisi olan var mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Abi bir şey diyecem. Tamam ingilizcesi güzel olan arkadaşlarımız var da. Bahşiş koparmak için öncelikle müşteri ile öyle bir sohbet edeceksinki bu da şunu gerektiriyor:
    1. Sadece naber nasılsınla olmaz bu iş. Karşındakiyle edeceğin muhabbet espriyle, genel kültür atıflarıyla (en sevdiğin dizi, my name is earli nasıl buluyorsun, gun's n rosesi dinler misin vb. ) dolu olmalıdır.
    2. Karşındaki şayet karı koca veya aile ise birine eşiyle ilgili soru sorup o da eşine dönüp o konuyla ilgili muhabbet ettirmek yararlı olur.
    3. 2-3 espri yaptı mı bahşiş ceptedir. Yani sadece inglizcenin iyi olmasıyla olmaz bu. O zaman birçok amerikalı garson olurdu ki bahşişle para kırsın. Değil mi arkadaşlar?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

onu da öğreniriz ya nolcak 1ay ben onlarla iç içe yaşayayım,tek kelime türkçe konusmuyayim ya da duymiyim esprisinden günlük hayatta en çok kullanılan kalıplara çoğu şeyi öğrenirim..burda imkanımız vardı da biz mi öğrenmedik espri yapmayı ayrıca naber nasılsın da desen eğlence parkında ride operatorluk yapmaktan iidir bence..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende katılıorm ayrıca garsonluk demek muabbet demek diil ki sadece hizmet ediosun sonuçta bunun için de bahşiş weriolar muabbetinden diil sadece

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ii hizmet artı iyi muhabbet bahşişin miktarını arttırabilir tabiki ona bişey diyemem ama madem bu bahşiş olayı orda bir kültür,garson olarak calışanlar bundan en iyi şekilde yararlanıyorlardır heralde..orda garsonluk yapanlar daha ii bilir tabi.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı betterharbor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bir şey diyecem. Tamam ingilizcesi güzel olan arkadaşlarımız var da. Bahşiş koparmak için öncelikle müşteri ile öyle bir sohbet edeceksinki bu da şunu gerektiriyor:
    1. Sadece naber nasılsınla olmaz bu iş. Karşındakiyle edeceğin muhabbet espriyle, genel kültür atıflarıyla (en sevdiğin dizi, my name is earli nasıl buluyorsun, gun's n rosesi dinler misin vb. ) dolu olmalıdır.
    2. Karşındaki şayet karı koca veya aile ise birine eşiyle ilgili soru sorup o da eşine dönüp o konuyla ilgili muhabbet ettirmek yararlı olur.
    3. 2-3 espri yaptı mı bahşiş ceptedir. Yani sadece inglizcenin iyi olmasıyla olmaz bu. O zaman birçok amerikalı garson olurdu ki bahşişle para kırsın. Değil mi arkadaşlar?
    Gidip garsonluk yaptıkran sonra mı yazıyorsun bunları bilmiyorum ama söylediklerinin tek harfine dahi katılmıyorum
    Gittiğim yerlerde verdiğim bahşişlerde hiç böyle bir olaya bakmadım. Ben Türk olduğum için zaten kültürel muhabbetlerine girmiyorduk ama zaten bahşişin sebebi sana hizmet etmesidir. "Eşek gibi edecek" deyip bahşişi vermemek olmak çünkü adam orada 3-5 dolara çalışıyor.
    Etrafımdaki amerikalılar olsun meksikalılar olsun, kimse byle muhabete girmedi ama bahşişlerini bıraktılar.
    Bence sen bunları tamamen kendi çıkarımın olarak söylüyorsun.
    Oraya gidip My name is earl falan demeyin bence çünkü 4 ay kaldım, düzenli olarak TV izleyen kimseyi görmedim
    İngilizcenin iyi olması olayını da gördüm şahsen. Karşımdaki kızın ing. çok iyiydi. O kadar iyiydi ki sorduğu soruları anlayamıyordum. Alt tarafı bir sandviç istedim, 75 tane soru sordu. 5.den sonra sen seç deyip gönderdim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks