Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güvenlik soruşturması?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Güvenlik soruşturması?

Arkadaşlar güvenlik soruşturması ne demek ? Hangi durumlarda soruşturma yapıyorlar ne kadar sürüyor? Kıllandım...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Çok fazla düşünme bu konuyu vizen olumlu geçmişse eğer 1 - 2 hafta civarında gelio pasaportun . Mesaj geldikten snra takip edebilirsin ups.com.re 'den takip kodunu (takip kodunun ortasında bi yerde 'B' var sakın onu '8' yazma dikkat et . Şimdi bile bakabilirsin ups.com.tr 'ye ) . Bu soruşturma da isime bakıyorlar . Mesela suçlu mu deil mi fln die terör açısından bi koruma gibi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ismim hafif arapçaya fln olabilir. bizim arkadasın hafif andırıyordu sorusturmaya kaldılar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim ismimde müslüm bende kalacam gibime geliyo bu soruşturmaya ne dersiniz kalırmıyım? daha önce kalan oldumu _?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben kaldım ama 10gunde açıklandı numaram

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

müslümle falan alakası yok arkadaşlar soyisimle alakalı bi durum benimki kahraman soruşturmaya takıldım bende

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Haa vizeyi aldım zaten o saman bişi yok dimek, thanks guys

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

inşallah takılmayız. zaten daha 5 haziranda girecem mülakata bide takılırsak iyice uzar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Müslüm takılmazsın ya benim gittiğim tuhaf ülkeler vardı ondan kıllandım ama mülakat harika geçti adamla baya muhabbet ettik,pakistan sri lanka iran suriye gibi cins ülkelere gittiğimdem korkmuştum onu söyledim bişi olur mu dedim olmaz dediler. Güleryüzlü ol ve sorulara hemen cevap ver ve arada sende bişeyler söyle teşekkür et çok naziksiniz falan de hiç sorun olmaz. zaten DS yi imzalarsa vizeyi almış bil, ben cuma gittim görüşmeye salı günü vizem geldi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vizen hayırlı olsun leventnoir..
    inşallah bizde alırız vakit yaklaştıkça heyecan artıyo inşallah takılmayız

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar 28inde girdim ben de takldm. murat yılmaz adım. geçen olay şu, adam tam 'have a good summer holiday u got it!' dedi gülümsedi ardından bigsayara bakp 'almost i'll forget' deyip isim soruşsturmasına takldğmı söyledi.bi an dumur oldm tabi.pasaport,sevis,ds'i yeşil bi kağtla(üzerinde zımbalanmış numaralı beyaz bi ek olan) geri verdi.o numarayla 10gün içinde takip etmemi söyledi durumumu siteden.o no yayınlandıktan sonra tekrar pasaport ve dğer evrakları UPSle bize yolla dedi.yani önceden benim ismimle birisi suç işlemiş muhtemelen onu kontrol edyolar.. ama çok fena bi durum bunu beklemesi.bi de şimdi vize için başka sorun kalmamış mı demek oluyo isim soruşturmasndan başka?onu anlayamadm işte..:S
    Konu a simple mistake tarafından (29-05-2008 Saat 11:48 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

murat inşallah alırsın vizeyi nerde girdin ankaramı istanbulmu? biraz sıkmaya başlamışlarmı işi yoksa sadece lafmı? seni zorladılarmı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum sakın ol bende kaldım o sorusturmaya 10gunde açıklandı numaram biraz bekle.bir suç işlemedığıne göre sorunsuz hal olcaktır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayaz6336 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat inşallah alırsın vizeyi nerde girdin ankaramı istanbulmu? biraz sıkmaya başlamışlarmı işi yoksa sadece lafmı? seni zorladılarmı ?
    http://www.turkishwat.net/forums/28-...ist-t2286.html
    bu linkte tüm detaylaryla yazyo görüşmem istersen bi göz at ama şunu söyliyebilrm evet daha da sıkılaştrlmş.ama biraz da şans işi... arkdşm direk aldı mesela..
    benm merak ettğm sadece güvenlik soruşturmasını mı beklyorm yoksa başka bşey de var mı? onu anlayamadmm..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı krm11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum sakın ol bende kaldım o sorusturmaya 10gunde açıklandı numaram biraz bekle.bir suç işlemedığıne göre sorunsuz hal olcaktır.
    umarm.. forumda yazılanlara bakılırsa 12 hafta sürdğü oluyomuş.. ümidimi kesyorm yavaş yavaş yanlş mı yapyorm bilmyorm ama en kötüsüne hazrlyorm kendimi... en geç 30haziranda orda olmam lazm:S sen nezaman grmiştn vizeye?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı a simple mistake Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarm.. forumda yazılanlara bakılırsa 12 hafta sürdğü oluyomuş.. ümidimi kesyorm yavaş yavaş yanlş mı yapyorm bilmyorm ama en kötüsüne hazrlyorm kendimi... en geç 30haziranda orda olmam lazm:S sen nezaman grmiştn vizeye?
    kardeş normal takılmamız soruşturmaya isim çok soyisim çok
    murat kahraman benimkide inşallah çıkar bu hafta ikimize çıkar çıkmaz yazacam ne kadarda çıktı diye ama şansdan öteye gitmiyor bu işler dediğin gibi 1 haftada alanda var 1 ayda alanda kısmet hayırlısı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı soniverson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş normal takılmamız soruşturmaya isim çok soyisim çok
    murat kahraman benimkide inşallah çıkar bu hafta ikimize çıkar çıkmaz yazacam ne kadarda çıktı diye ama şansdan öteye gitmiyor bu işler dediğin gibi 1 haftada alanda var 1 ayda alanda kısmet hayırlısı olsun
    valla öyle hayırlısı olsun.. ne bilim bu kdr çok kasmaları uzun sürüyo olması fln insanı ister istemez tedrgin edyo.. bi de o liste haftada bir mi güncellenyo bi bilgn var mı birader ya?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla öyle hayırlısı olsun.. ne bilim bu kdr çok kasmaları uzun sürüyo olması fln insanı ister istemez tedrgin edyo.. bi de o liste haftada bir mi güncellenyo bi bilgn var mı birader ya?
    haftada bir yayınlanıyor ama böyle yayınlarlarsa zor gideriz bugünde çıkmadı haftada 20 kişiyi tarıyorlar ne büyük bi soruşturmaymş anlamadım geçen hafta 45 kişi eklenmişdi bu hafta 20 kişi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım rahat ol ben 21 mayısta vize görüşmesine girdim ,güvenlik soruşturmasına taklıdım ve 8 günde açıklandı benimkisi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim şu an 8. hafta ve hala numaram açıklanmadı. 6.haftada Konsolosluğu aradım, oradaki Türk görevli, olabilir, benim şu an önümde 1 seneden beri bekleyen evraklar var dedi. Sonra bana hangi aracı şirketle gideceğimi sordu. Ben de söledim. O da, şirketin içerde görüştüğü konsoloslar var dedi. Onlara söyle mail atsınlar dedi. İşlemlerini hızlandırırlar belki dedi.

Ben de öyle yaptırdım. İstanbul Merkez Ofis'ten mail attırdık. Ve konsolosluk bir sorun olmadığına dair yazı göndermiş. Soruşturmanın bittiğini söylemiş. Ha işin ilginç yanı, numaram internet sitelerinde yayınlanmadı.

Belki de mail aracılığıyla hallettikleri için de yayınlamayacaklardır bilemiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayır o kadar da her yere yazmışlar aramayın sakın mail atmayın bu konu hakkında soru sormatın diye:S anlamak güç gerçekten...

bi de arkadaşlar siz vizeye giderken uçak bileti rezervasyon dökümü eklemiş mydnz evraklara? acaba bi faydası olabilr mi diye soruyorm içimden.. ben eklemiştim ve gdş tarihm 23 haziran gözüküyodu...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayır o kadar da her yere yazmışlar aramayın sakın mail atmayın bu konu hakkında soru sormatın diye:S anlamak güç gerçekten...

bi de arkadaşlar siz vizeye giderken uçak bileti rezervasyon dökümü eklemiş mydnz evraklara? acaba bi faydası olabilr mi diye soruyorm içimden.. ben eklemiştim ve gdş tarihm 23 haziran gözüküyodu...
    bişe ekletmiyrlardıki dostum . yanlız böyle giderse çok geç kalacağız gerçekten
    çünküsaydım haftada 20 kişiyi tarıyorlar ankara ne biçim işse anlamadım taş devrinde yaşıyoruz sanki herşeyi bilgisyardan yapıyorlar benim 1 ayı geçti ve artık geç kaldığım kesinleşti arkadaşlarla gidemiyorum hayırlısı olsun bakalım bu haftada açıklanmazsa bişeler yapacağız bizde şirketi sıkıştırırayım bakalım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı soniverson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bişe ekletmiyrlardıki dostum . yanlız böyle giderse çok geç kalacağız gerçekten
    çünküsaydım haftada 20 kişiyi tarıyorlar ankara ne biçim işse anlamadım taş devrinde yaşıyoruz sanki herşeyi bilgisyardan yapıyorlar benim 1 ayı geçti ve artık geç kaldığım kesinleşti arkadaşlarla gidemiyorum hayırlısı olsun bakalım bu haftada açıklanmazsa bişeler yapacağız bizde şirketi sıkıştırırayım bakalım
    ya hayırlısı olsun artk birader valla dicek fazla bşe yok... ben eklemiştim ama uçak bileti rezervasyon dökümünü görüşmeye gtmeden evraklara.sen ank.damı girmştin? bi de bildğm kadaryla güvenlik soruşturması washngton üzerinden yaplyo yani bilgilerimz ordan taranyo araştrlyo.. bu kdr uzun sürmesinde ayrı bi etken de o....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar bende 30 mayısta vize görüsmesine girdim görüsme cok iyi geciyordu pasaportuma vizeyi yapıstırdı tam kartımı bana uzatırken "sorry" dedi vizeyi zımbalamısdı onu söktü "we have to some researches about you" dedi bende acayip bozuldum tabi yesil bi kağıt verdi "when ı can take my visa"dedim cevap olarak da "in this week" dedi giderken de "ı think ıt wont be a problem" dedi umarım dediği gibi olur herkese kolay gelsin...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yahu bana da kadın amerikada iyi eğlenceler dedi ds orjinalini gönderince vize basılır dedim ben de ama soruşturmaya takılmışız. ne için takıldı onu da bilmiyoruz dedi şirket. salı günü de uçağım var sabah. zaten uçağı 2 kere erteletmiştim bari bu sefer yetişse de gitsek şu lanet abd'ye.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı gokhaann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu bana da kadın amerikada iyi eğlenceler dedi ds orjinalini gönderince vize basılır dedim ben de ama soruşturmaya takılmışız. ne için takıldı onu da bilmiyoruz dedi şirket. salı günü de uçağım var sabah. zaten uçağı 2 kere erteletmiştim bari bu sefer yetişse de gitsek şu lanet abd'ye.
    bem 9 hafta beklıyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bem 9 hafta beklıyorum
    9 hafta uzun bi zaman. benim ne için soruşturmaya kaldı belli değil açıkçası. şirkete sordum bilmiyoruz daha fln diyorlar ama ben 1 hafta beklerim olmazsa paramı alıp gitmem abd'ye.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

9 hafta uzun bi zaman. benim ne için soruşturmaya kaldı belli değil açıkçası. şirkete sordum bilmiyoruz daha fln diyorlar ama ben 1 hafta beklerim olmazsa paramı alıp gitmem abd'ye.
    sana ups numarı yla sarı kagıt vermedılermı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hayır bana ds kopya diye yeşil kağıt verdiler. benimle beraber 2 arkadaşa daha aynısını verdiler. biz de şirket aracılığıyla gönderdik belgeleri. 2 arkadaşın vize onayland benim ki soruşturmaya takılmış ama ne olduğu belli değil.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayır bana ds kopya diye yeşil kağıt verdiler. benimle beraber 2 arkadaşa daha aynısını verdiler. biz de şirket aracılığıyla gönderdik belgeleri. 2 arkadaşın vize onayland benim ki soruşturmaya takılmış ama ne olduğu belli değil.
    eger sorusturmaya tıkılsaydın ınternetenten takıp numarı verırlerdı senıkıde glıer korkma

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)