Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Resmi Sponsorluk

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cool Resmi Sponsorluk

Merhabaa. Ben yapmıs oldugum incelemeler arasında bir firmanın Resmi sponsorluk aldıgını ogrendim. Yani bu taseron firmalıktan cıkmıs oluyor. Artık bundan sonra is bulmadan calısmabelgesini cıkarmaya kadar yetkiliymislerr. Cok degisik geldi sizinle de paylasmak istedim.Sizin Dusunceleiniz neler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hangi firmaymış bu biraz daha bilgi verebilir misin ??

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ne kadar muhtesem bir sey acaba hangi firma? bu arada yeni bir uye olarak hemen bir baslik acarak foruma katki saglaman cok guzel bir sey

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

merak ediyorum hangi firma bu? acaba ilk mesajinda yazdigin iki sezon evvel gittigin firma mi? soylersen bize de faydan olur ....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet arkadaslar sizi hemen bilgilendiriyorum. Firmanın adı Icep.Ben tam olarak neye sahip olacaklarını ve bize avantajını anlayamıyorum ama boyleyse cokk superr olacak sankiii

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ben olayı anlayamadım ya arkdaslar biraz daha anlatırmısınız?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaş dio kiicep denen firma hem acentaymış hem sponsor(ciee gibi) ben bu işeancayohhhh yaaa derim
    AEK

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Firmalar ilk önce Türkiye'de ki işlerini adam gibi yapmalı. Sponsorluk çok daha farklı bir alan ve Türkiye'de verilen hizmete göre çok daha zor. Burda ismi geçen firma adına konuşmuyorum tabiki. Genel anlamda 7 kazanan firmalar 10 kazanayım diye bu tür işlere girişebilir. Eğer gerçekten bu adım atılmışsa kısa sürede bunun taklidini yapmaya çalışacak birçok firma çıkacak ve Work and Travel'ın Türkiye'de resmi olarak sonu gelecektir.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Zaten su an icin 2 ulke olarak Amerika ve Avustralya kabul ediyor bizi onlardan da birini kaybetmeyiz insallah .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Pozisyon: Sponsor Şirket
    Tecrübe Puanı
    16

Sponsor olmak için iki önkoşul vardır birincisi ABD içinde kültürel değişim alanında tecrube ve ikincisi ABD vatandaşı olmak bu koşullar bile tek başına Türk firmalarının yerine getirebileceği koşullar değil o açıdan rahat olun...
    Bugun pek çok Amerikan firması bile sponsorluk izni almakta zorlanırken bizim için fazlasıyla zor...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Çok büyük saçmalık olmuş. Sponsorluk dediğimiz şey, Amerika'daki bütün öğrencilerin bütün sorunlarını çözmesi gereken, Öğrenci gönderdiği her şehir, En azından eyaette kesinlikle birkaç çalışanı olan, bütün evrak işlerini yapıp işi çok iyi bilen bir ekibe sahip olmak demek....

Ülkede her 100 öğrenciden en az birinde ds evrak hatası bile yapmadan işlemleri halledebilen, ilk arandığında ulaşılıp sorularınıza direkt cevap alabildiğiniz bir şirket bile yokken, kusura bakmasınlar bedava dahi olsa ben bunlara teslim olup kayıt yaptırmam...

İlk önce bir ekibini kur adam gibi türkiye içindeki danışman şirketi misyonunu yerine getir lider şirket ol, ondan sonra bu tür işlere kalkış. Hasbilallah yaaaa...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede bunların alayı foss

ılk once danısmanlık hızmetını tam yapsınlar sonra sponsorluk gorevıne talıp olsunlar demekden baska bısı gelmıyo aklıma!!!

bence bole bı ıse kalkısırlarsada ısler ıyıce cıgrından cıkar derım..

saten watın son yılları bunuda acık acık soyluyorum burda,

artık kım ne kadar daha fazla goturebılırım bu pastanın payındanın pesınde derım...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu haberin ne kadarı doğru belli olmaz ama sponsorluk gerçekten çok ciddi bişey. kıvırabilirlerse helal olsun. kıvıramazlarsa yanlız fena rezil olurlar..

işin kötüsü bizleri yani öğrencileri de rezil ederler. umarım öyle olmaz. yine de ilk senelerinde uzak durmakta fayda var bence.

benim merak ettiğim aceba sadece türkiyeden mi kayıt alacaklar yoksa bütün dünyaya mı açılacaklar?

P.S. şimdi sayfalarına baktım fiyatları normal piyasa fiyatı. bu fiyattan vereceklerse sponsor olmalarının ne anlamı kaldı. bende ucuza verirler diye düşünmüştüm
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evveeettt Arkadaslar hepinizin merakını gidermek adına gerekli bilgileri ögrendim sizinle de paylasayım Turkex'in bahsettigi kosullar dogruymus. Yani Amerikan birisi olması ve kültürel degisim anlamında tecrubesi olması gerekiyormus. firma bir iki yıl oncesinde bu hakkı almak icin girismlerde bulunmaya baslamıs. firmanın San Franciscodaki subesinin yetkilisi Amerikanmıs. Ayrıca firmanın kulturel degisim anlamında faaliyet yurrtugu bir program da varmıs. Yanlıs hatırlamıyorsam bu cocuk bakıcılıgı programı uzerine soylemislerdi.O yuzden kosulların hepsini yerine getirdikleri icin bu hakkı almıslar. Yetkiyi alalı henuz 1 ay gibi bisey olmus onun icin bu yıl hala sponsor firma ile calısıyorlarmıs. (Acıkcası ben calıstıkları sponsoru begeniyordum CCI.Gittigmde cok yardımcı olmuslardı) Bu arada da Amerika da gerekli alt yapıyı olusturacaklarmıs.Son olarak Mustafa sordugun soru cok iyiydi. Benim aklıma gelmemisti. Hemen onu da sordum. Avrupa'daki temsilciliklerin de de programı yurutup tum dunyada programı gerceklestireceklermis. Acıkcası ben boyle bisey duyduguma sevindim tabiki belli bir tecrube kazanmaları gerekecektir. Ancak yani Turkiye'den bir firmanın boyle bir program yurutmesi guzel bisey olur bence. Neden hep yurtdısındaki firmalar daha iyi yapabilirmis gibibir kanı varki bizde. Ayrıca acentelere taseron taseron diye bagırıp duruyoruz burda. Eeee iste taseron degil Bekleyip gorelim bakalım neler olacak demiiii

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bu olayı gerçekleştiren ICEP firmasıdır. Aracı olmaktan çıkıp kendi işlerini hallettiklerini düşünerek başvurmaya gittim ama DS'i CCI üzerinden getirteceklerini öğrendim. Madem kendiniz sponsor oldunuz, neden başka biriyle getiriyosunuz DS'i?

http://eca.state.gov/jexchanges/inde...5&nextStart=40

Yalan falan değil, hakkaten WAT için sponsorluk almışlar.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Belki bu olay ileriki yillarda piyasayi dusurur . DS formunu gercekten cok fazla ucrete getirtiyoruz .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olayı gerçekleştiren ICEP firmasıdır. Aracı olmaktan çıkıp kendi işlerini hallettiklerini düşünerek başvurmaya gittim ama DS'i CCI üzerinden getirteceklerini öğrendim. Madem kendiniz sponsor oldunuz, neden başka biriyle getiriyosunuz DS'i?

http://eca.state.gov/jexchanges/inde...5&nextStart=40

Yalan falan değil, hakkaten WAT için sponsorluk almışlar.
    Bunu bu sene öyle yapıyorlar bildiğim kadarıyla..Ben sorduğumda istersem ICEP olarak getirtebileceklerini söylediler ama ben fark etmez dedim.Sonuçta bu sene CCI ile başladılar ve sene ortasında sponsorlukları onaylandı.O nedenle CCI ile bu sene devam ediyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)