Work and Travel 2025
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: California mı New Jersey mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post California mı New Jersey mi?

Arkadaşlar merhaba,

2013 yazı arkadaşımla beraber WAT yapmayı düşünüyoruz. Batı kıyıları mı yoksa doğu kıyıları mı diye bir ikilemde kaldık. Batıda California, doğuda New Jersey ve ya Ocean City'i düşünüyoruz. California'da Santa Monica'daki Pacific Park'ında ya da Los Angeles'taki Six Flags'te çalışmayı düşünüyoruz. Kesin olarak gidiyoruz, şirketle sözleşmeyi imzaladık. Öncelikle amacımız eğlenmek ve para biriktirmek. Batı sahillerinin pahalı olduğunu biliyoruz. New Jersey'de de para biriktirip sonrasında California'ya travel kısmında gitmek istiyoruz. Sizce hangisi daha mantıklı ?

Yorumlarınızı bekliyorum, sağlıklı bir karar vermek için fikre ihtiyacımız var. Teşekkürler
    Konu moony tarafından (04-01-2013 Saat 09:47 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Merhaba dostum sende aynen benim durumdasın ilk olarak bende LA taraflarına gitmeyi planlıyodum ama daha sonrasında pahalılığından biraz yakındım açıkcası doğu sahillerinde çok güzel yerler var mesela ocean city gibi bende oraya gitmeyi düşünüyorum hatta şuan 1.sıramda o var hem eğlenceli hem hareketli tek sıkıntı türk fazla var ama NY , Washington, delaware atlantic city falan çok yakın oralara ondan dolayıda baya iyi geliyo gözüme ama hala tam kesinleştiremedimi. Bence doğu sahillerinde para biriktirip gezme olayınıda batı sahillerinde gerçekleştirebiliriz. Çünkü çalıştığımız sürede izin günlerimizde doğu sahillerindende ki şehirlerede günü birlik ve ya 2 günlük gidilebilir diye düşünüyorum. Bu şekildede düşünebilirsin. Bu arada 2012 yazmıssın bi ara onu düzelt bence

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haha komik olmuş hemen düzelttim 2013 diye

Aynen biz de şuan o durumdayız. Sonta monica pacific park'ını çok övüyorlar. Los Angeles'ta yaşayan birine sorduk en güzel bölge santa monica bölgesidir dedi. Bir de daha önce Amerika'da bulunmuş olanlara soruyoruz hemen hemen herkes batı sahilleri harikadır, çok eğlencelidir dedi. Bütün bunların yanında para konusunu düşününce aklımız doğuya kayıyor tabi. Yani bize LA giderseniz bile 250-300$ kira olacağını söylediler ve New Jerseyde de öyleymiş. Bir yandan da Ocean City'e bakıyoruz ama işlerin zamanı pek uygun değil. Çok karışık

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim nasil 250 300 dolar kira oluyormus? kendileri kesin ayarliyormuymus konaklamayi? ayarlamiyorlarsa amerika yi hic bilmiyorlar ya da yalancilar. http://www.turkishwat.net/eglence-pa...angelesca.html Bu linkteki konuyu bir oku santa monicadaki isin konusu...http://www.turkishwat.net/california...eles-ca-5.html bir de bu var son yorumlari okumaniz daha avantajli sizin icin. 2011-2012 yorumlarini yani/
    Konu ozgursum tarafından (04-01-2013 Saat 10:17 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeşim önce işi bitirdikten sonra nereleri gezmek istediğine karar ver hem batı hem doğu kıyısını gezmek istiyosan california daki işi tercih et derim çünkü diğer türlü new jersey de calısıp sonra batıya gelmek pahalı olur seni maddi olarak zorlar batıda gezebileceğin bir sürü yer var la, san diego, san francisco ,las vegas zaten dönüş büyük ihtimal new yorktandır 3-4 gün de newyork u gezersin gayet güzel olur.biz yaptık biliyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yıgıt sız nerede calısmıstınız ? konaklama fıyatlarını hatırlayabılıyomusun ? bırde batı da arabasız olmaz dıyorlar araba kıralamak sart olurmu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim nasil 250 300 dolar kira oluyormus? kendileri kesin ayarliyormuymus konaklamayi? ayarlamiyorlarsa amerika yi hic bilmiyorlar ya da yalancilar. http://www.turkishwat.net/eglence-pa...angelesca.html Bu linkteki konuyu bir oku santa monicadaki isin konusu...http://www.turkishwat.net/california...eles-ca-5.html bir de bu var son yorumlari okumaniz daha avantajli sizin icin. 2011-2012 yorumlarini yani/
    burada da kalma ücreti : 250-300 $ aylık yazıyor? bize de şirketten böyle söylediler. biz biraz daha fazla olmasını göze aldık açıkcası çünkü ciddi anlamda güzel bir yermiş. ayrıca sponsorun sağladığı bir imkanla 2 gün ny'ta bedava konaklayabiliyormuşuz bunu travel kısmında kullanıp NY üzerinden Türkiye'ye dönmeyi düşünüyoruz. Senin bu konudaki fikrin nedir acaba paylaşırsan sevinirim Bu arada şirket konaklamayı ayarlıyor işverenle beraber, bu konuda konuştuk. Umarım patlamaz tabii ki neler olacağı belli olmuyor. Toz pembe gözlüklerimizle bakmamaya çalışıyoruz
    Konu moony tarafından (05-01-2013 Saat 01:11 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı moony Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burada da kalma ücreti : 250-300 $ aylık yazıyor? bize de şirketten böyle söylediler. biz biraz daha fazla olmasını göze aldık açıkcası çünkü ciddi anlamda güzel bir yermiş. ayrıca sponsorun sağladığı bir imkanla 2 gün ny'ta bedava konaklayabiliyormuşuz bunu travel kısmında kullanıp NY üzerinden Türkiye'ye dönmeyi düşünüyoruz. Senin bu konudaki fikrin nedir acaba paylaşırsan sevinirim Bu arada şirket konaklamayı ayarlıyor işverenle beraber, bu konuda konuştuk. Umarım patlamaz tabii ki neler olacağı belli olmuyor. Toz pembe gözlüklerimizle bakmamaya çalışıyoruz
    soyle soyleyim sana o konuyu acan kisi benim arkadasim o yaz ne yapti ne harcadi herseyi cok yakinen biliyorum. 250-300 u yazin basind yazmisti tpki senin sirketin gibi ona da o sekilde soylendi ancak motelde aylik 550-600 dolar civarinda odedi. ayrica ulasima da para odedi. Konaklama olayi california da ciddi anlamda sorundur. Santa Monica guzel oldugu kadar pahalidir da bu yuzden zaten biraz uzakta kaliniliyor. Ikinci linkteki arkadasin 14 bin lira harcadigini soyledigi gibi konuyu acan sakurek de Turkiyeden 3-4 bin dolar ekstra para almisti.Bunlari California seven bi adam olarak soyluyorum. Sadece sunu belirteyim aylik 500-600 dolarlik kirayi goze alarak oraya gidin. konaklama da buyuk ihtimalle yurume mesafesinde olmayacak. Ama senin sirketin diyorsa ki biz ayarliyoruz konaklamayi hazir ve fiyati da aylik 250 sakin kacirma. Ama bunu ayarlayamazlar. Benim kizdigim ogrenciye haftalik 60 dolar gibi wat icin cok ucuz asyilacak bir kira vaad edilip 500-600 dolar odemeye mahkum edilmesi.Uzun sozun kisasi eger soyledigim kiralari goze aliyrsan mutlaka git california ya.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soyle soyleyim sana o konuyu acan kisi benim arkadasim o yaz ne yapti ne harcadi herseyi cok yakinen biliyorum. 250-300 u yazin basind yazmisti tpki senin sirketin gibi ona da o sekilde soylendi ancak motelde aylik 550-600 dolar civarinda odedi. ayrica ulasima da para odedi. Konaklama olayi california da ciddi anlamda sorundur. Santa Monica guzel oldugu kadar pahalidir da bu yuzden zaten biraz uzakta kaliniliyor. Ikinci linkteki arkadasin 14 bin lira harcadigini soyledigi gibi konuyu acan sakurek de Turkiyeden 3-4 bin dolar ekstra para almisti.Bunlari California seven bi adam olarak soyluyorum. Sadece sunu belirteyim aylik 500-600 dolarlik kirayi goze alarak oraya gidin. konaklama da buyuk ihtimalle yurume mesafesinde olmayacak. Ama senin sirketin diyorsa ki biz ayarliyoruz konaklamayi hazir ve fiyati da aylik 250 sakin kacirma. Ama bunu ayarlayamazlar. Benim kizdigim ogrenciye haftalik 60 dolar gibi wat icin cok ucuz asyilacak bir kira vaad edilip 500-600 dolar odemeye mahkum edilmesi.Uzun sozun kisasi eger soyledigim kiralari goze aliyrsan mutlaka git california ya.
    Yorumların ve uyarıların için teşekkürler. Detaylı okuduktan sonra ne kadar haklı olduğunu gördüm bu konu da çok dikkatli olmaya çalışıyoruz ve daha da dikkatli olucaz. Biraz gözümüz korktu okuduktan sonra açıkcası ama en iyi şekilde üstesinden gelmeye bakıcaz artık. Eğer santa monica istediğimiz gibi ilerlemezse Ocean City ve ya New Jersey hakkında ne düşünüyorsun ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Nj de nereye gittiğine bağlı ama ocean cıty güzel yerdir ben çok severdim. küçük turistik sahil kasabaları olur ya burda da o şekilde bir yer. Sadece eğleneyeim diyorsanız , Santa Monica nın konaklaması ve işe ulaşımını sorun kesin net cevap alın eğer uygunsa direk oraya gidin değilse ocean city iyidir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

doğu tarafında wat yapan biri olarak nj diyorum. batı tarafı hakkında bir bilgim yok ama doğuda mükemmel bir wat süreci geçirdiğimi söyliyebilirm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)