Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mağduruz ve Bir Fikir İstiyoruz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Unhappy Mağduruz ve Bir Fikir İstiyoruz

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben ve 2 arkadaşım Alabama'daki Brett Robinson işini seçmiştik ama danışmanımız bize istediğimiz işin (linen attendance) sadece 1 kişi aldığını ve diğerlerimizin Housekeeper olacağını fuara 3 gün kalaya kadar söylemeyi unutmuş ve hepimiz Linen attendance olacağımızı sanarak seçmiştik bunu. O yüzden işten vazgeçtik şimdi 3 martta iş gelmesini bekliyoruz ama adam her konuştuğumuzda iş bulamıcaz gibi demeye getiriyor.Bu durumda para iadesiz programını iptal edicem diyor. Şimdi ne yapabiliriz? bir öneri veya fikir sunabilecek var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ödediğiniz ücretin ne kadarını hangi durumlarda geri alabileceğiniz şirketle imzaladığınız anlaşmada yazmaktadır. Şirket size baskı yapmak amacıyla da diyor olabilir ama haklarınızı bilmek adına okumakta fayda vardı.
    Normalde ön kayıt ucreti dışındakı ucreti alabileceğinizi düşünüyorum ama sözleşme ne derse o çünkü altında okudum kabul ettim ve imzan var artık...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Bence 3 mart fuarının sayfasini takip edin yeni is eklendikçe danişmaniniza sürekli baskı yapin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı keremov1c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ödediğiniz ücretin ne kadarını hangi durumlarda geri alabileceğiniz şirketle imzaladığınız anlaşmada yazmaktadır. Şirket size baskı yapmak amacıyla da diyor olabilir ama haklarınızı bilmek adına okumakta fayda vardı.
    Normalde ön kayıt ucreti dışındakı ucreti alabileceğinizi düşünüyorum ama sözleşme ne derse o çünkü altında okudum kabul ettim ve imzan var artık...
    Sözleşmeyi okudum dediğin gibi ön kayıt ücreti onlarda kalıyor ama mantığı çözemedim hata bizde değil oysaki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı emre4516 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 3 mart fuarının sayfasini takip edin yeni is eklendikçe danişmaniniza sürekli baskı yapin.
    Dediğin çok doğru olabildiğince baskıcı olmaya çalışıcaz bu durumda. Fuar sayfasının olduğunu bilmiyordum acaba nereden bulabilirim o sayfayı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim sana tavsiyem de sudur , bu sene yeni is bulabilecegini dusunuyorum , insallah bulursunuz. Ola ki bulamazsaniz avukat bulun ve danisin. Sakin cekinmeyin ve ugrasin bu durumlarla. Son olarak da Bu muhtesem sirket ve sponsora da selamlar tekrardan. Her yasattiklari sorunda bunu eklemeye devam edicem...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sana tavsiyem de sudur , bu sene yeni is bulabilecegini dusunuyorum , insallah bulursunuz. Ola ki bulamazsaniz avukat bulun ve danisin. Sakin cekinmeyin ve ugrasin bu durumlarla. Son olarak da Bu muhtesem sirket ve sponsora da selamlar tekrardan. Her yasattiklari sorunda bunu eklemeye devam edicem...
    Avukatımız hali hazırda var eğer iş bulamazlarsa görüşüp dava etmeye kadar götürmeyi düşünüyorum. Ama gerçekten beklemediğimiz bi şekilde bu şirket beni hayalkırıklığına uğrattı çünkü çok araştırarak ve güvenerek seçmiştim. Ve haklısın seneye gideceklere buradan yardımcı olarak bu şirketi seçmemelerini önericem.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bu sene bulacaklarini dusunuyorum ben , Ozellikle senin gibi hakkini arayan ve bunu paylasmaktan cekinmeyen birine iki kat ozen gostereceklerdir bundan sonra

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 kişi olmamızın iş bulmamızda özellikle bu saatten sonra sıkıntı yaratacağını söylüyorlar. bizi ayırmak bile istedi danışmanımız. Pazartesi etraflıca konuşucağımızı da söyledi. Elinde iyi bi fikirle gelse iyi eder açıkcası.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

şirketini sorabilirmiyim ? muhtemelen ciee ile çalışan bi şirket.Aynı iş teklifi banada geldi ve yarın görüşmem var.Ben işi sececegim ama ücretinizi alırsınız millete iş bulamadık, diyip milletin parasını alsınlar sonra ön kayıt sözleşmede böyle yazıyor bizde kalacak ama yok öyle bişey yani bu tür forumlar millet düzgün seçim yapsın diye var ki bana aynı şeyi söyleseler kesinlikle bunu seneye ve ondan sonraki gidecek insanların bilmesini isterdim olayda kesinlikle haklısınız.Çok geç olmadan başka şirket bulabilirsiniz iş ayarlayamıcaz derlerse canınızı sıkmayın kesinlikle ücretin tamamını alacagınızı düşünüyorum.

Lifeguard olarak bile gidebilirsiniz şuan cok geç olmadan
    Konu 2015watci tarafından (14-02-2015 Saat 12:42 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirketini sorabilirmiyim ? muhtemelen ciee ile çalışan bi şirket.Aynı iş teklifi banada geldi ve yarın görüşmem var.Ben işi sececegim ama ücretinizi alırsınız millete iş bulamadık, diyip milletin parasını alsınlar sonra ön kayıt sözleşmede böyle yazıyor bizde kalacak ama yok öyle bişey yani bu tür forumlar millet düzgün seçim yapsın diye var ki bana aynı şeyi söyleseler kesinlikle bunu seneye ve ondan sonraki gidecek insanların bilmesini isterdim olayda kesinlikle haklısınız.Çok geç olmadan başka şirket bulabilirsiniz iş ayarlayamıcaz derlerse canınızı sıkmayın kesinlikle ücretin tamamını alacagınızı düşünüyorum.

Lifeguard olarak bile gidebilirsiniz şuan cok geç olmadan
    Teşekkürler ama Lifeguard için aşırı zayıf ve minyonum o yüzden onu baştan elemiştik paramızı alma konusunda olabildiğince ısrar edicez.Eğer alamazsak paramız yanacaksa bu saatten sonra başka bir şirket içinde para vermek imkansız bizim için. Bu arada şirketin adı sizinde tahmin edeceğiniz gibi Armada Grandee

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Ben studyzone ile gidiyorum ve aynı iş teklifi banada geldi yarın görüşmem var.Benden bir fikir kullanmak size kalmış. Lise çıkışlı Turizm otelcilik ögrencisiyim 2 staj 1 sezonda normal çalıştım.Atıyorum istediğiniz bölüm 6 kişi alıyor diyelim 3ünüzü o bölüme verdiler 3 kişide farklı farklı kişiler siz 3ünüz normal olarak aranızda ing konuşmayacaksınız diğer 3 kişininde düşük ihtimal ama Türk olduğunu varsayalım bence ingilizceyi unutun.Bu söylediğim düşük ihtimal belkide imkansız

Şimdi başka birşey söyliyeceğim. stajlarımdan biliyorum en yakın veya diğer arkadaşlarımla gittiğimde bir birimizi gaza getirip bileniyorduk işletmeye şeflerimize 3 .sezon Antalya da animatörlüğü tek başıma yaptım ve inanın tek çalışmak en hayırlısı sizi aynı otelde farklı departmanlara vermeyi teklif ederlerse Housekeeper vb bence housekeeperlığı zor ve pis bir iş olarak görmeyin inanılmaz rahat bir iştir bunun garantisini verebilirim.

3ünüzün aynı otel farklı departmanlarda olması sizin hem arkadaş edinmeniz konusundan hemde çalışma bakımından bence en güzeli olacaktır.Çünkü x kişisi 5 farklı kişiyle tanışcak,z kişisi 5 farklı,c de 5 birbirinizi tanıştırcaksınız ve daha güzel ortam olacak

uzun ve karmaşık yazdım biliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı Freud a kafa tutan kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğin çok doğru olabildiğince baskıcı olmaya çalışıcaz bu durumda. Fuar sayfasının olduğunu bilmiyordum acaba nereden bulabilirim o sayfayı?
    Eğer şirketin ciee ile çalışıyosa bu sayfa yararli olabilir.United towers un sayfasından is fuarlarına ulaşabilirsiniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim şirketim de Armada ve aynı iş teklifi için bende gidicem yarın görüşmeye.Ama bu konuda sizn haklı oldugunuz düşünüyorum eğer baştan beri belirttiyseniz aynı işde olmak istiyoruz diye buna göre ayarlama yapmaları gerekiyordu.

Şunuda yapabilirsiniz bence.. sonuçta oraya ingilizce geliştirmek içinde gidiyorsunuz üçünüz hep aynı işde çalışırsanız yine türkçe konuşcaksınız aynı otelde olup farklı departmanlarda çalışmak sizin yararınıza olur bence. İyi şanslar )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

ayni yerde çalışacağınızı düşünerek iptal etmişsiniz ama zaten arkadaş gruplarını linen işine almıyorlar alsalar da aynı otele vermiyorlar. zaten farklı otellere dağılacaktınız sizin veya sponsorun elinde olmadan gerçekleşecekti bu durum. haberiniz anca oraya gidince olacaktı bence hayırlı olmuş sizin için eğer bu kadar birlikte çalışmaya heveslendiyseniz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

ayni yerde çalışacağınızı düşünerek iptal etmişsiniz ama zaten arkadaş gruplarını linen işine almıyorlar alsalar da aynı otele vermiyorlar. zaten farklı otellere dağılacaktınız sizin veya sponsorun elinde olmadan gerçekleşecekti bu durum. haberiniz anca oraya gidince olacaktı bence hayırlı olmuş sizin için eğer bu kadar birlikte çalışmaya heveslendiyseniz

Ustam otelcilik sektöründe normal bence çünkü arkadaşlar gerçekten birlikte çalışmıyor birazda tecrübe diyelim ama arkadaşlar için bence en iyisi farklı çalışmak zaten konaklamayı aynı yaptıkları sürece bence hiçbir sıkıntı çıkmaz aksine daha keyif alırlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam otelcilik sektöründe normal bence çünkü arkadaşlar gerçekten birlikte çalışmıyor birazda tecrübe diyelim ama arkadaşlar için bence en iyisi farklı çalışmak zaten konaklamayı aynı yaptıkları sürece bence hiçbir sıkıntı çıkmaz aksine daha keyif alırlar
    aynen öyle en kral arkadaşınızla bile gitseniz 7/24 birlikte geçmez. geçse de zevk almamaya başlarsınız. işlerinizde sizden ciddiyet bekleyen amerikalı işverenler sayesinde çalışırken pek de zevk almanız otelcilik sektöründe mümkün gözükmüyor zaten

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sağolun arkadaşlar her tavsiye için ama zaten biz işimizin oraya gidince de değişebileceğini bilmiyorduk sonradan öğrendik. Gidenlerle konuştuk Brett Robinson'da Housekeeper olmanın bir sürü dezavantajı olduğundan bahsettiler ve biz daha çok insanlarla iç içe bir iş istemiştik. Linen olsak bile ikinci iş ile bu açığı kapatacaktık okulumuzda erken kapanıyor sonuçta. Ama sorun adamın bize bunu baştan söylememesi, baştan sadece birinizi alıcaklar dememesi. Yoksa farklı pozisyonlarda çalışmayı bizde istiyoruz örneğin biri Markette kasiyer olur bir diğeri reyon görevlisi gibi mesela ama Housekeeper olmaya pek iyi bakmıyoruz. Sonuçta bir kez yaşıcağımız birşey.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence de iş bulmamanız için hiçbir sebep yok. Bende ciee ile anlaşan bir şirketle gittim. Yönetici arkadaşın dediği cok onemli: eğer hakkını arayan insanlar oldugunuzu anlarlarsa inanın isimlerinin kotuye cıkmaması ve hukuksal olarak ugrasmamak ıcın ellerine gelecek en iyi işleri alabilirsiniz. Ha bu arada ön kayıt ucreti bildiğim kadar direk Ciee e gidiyor. Siz ancak geri kalan Türkiyedeki şirkete ödediğinizi alabiliyorsunuz. Ama iş uzarsa (bence uzamaz iş bulursunuz) tazminat davası filan işin içine girerse gelecek sene ki watın ücretini çıkartabilirsiniz)
    Umarım herşey hayırlı sonuclanır, iyi watlar

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Önkayıtın onlarda kalmasının sebebi şu sanırım. CIEE sınavına katılmak 100 veya 150$ mı ne.. Kalan para ne için bilemedim
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap verenler için tekrar teşekkürler Danışmanımız bize iki iş önerisiyle geldi.Bu kadar kolay yeni iş bulabileceğimizi düşünmemiştik dediğiniz gibi oldu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)