Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3.kez vize ve temmuz 2. haftasina verilen gorusme....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Angry 3.kez vize ve temmuz 2. haftasina verilen gorusme....

Arkadaslar 2. kez alamadim vizeyi not ortalamamdan dolayi. 1.63 tu ilk donem ve 2. vizeye de ayni transkript+2.donem ilk vize notlarimla Istanbulda girdim. Fakat ilk Ankarada girmistim. Bu donem 2.43 getirdim ve genel ortalamam 2.03 oldu. Fakat tekrar vize tarihini temmuz 2 yada 3. haftaya veriyorlar. Sizce ne yapmaliyim? Gitmeyip sirkete para mi kaptirayim yoksa 1 bucuk ay olsa da gidim mi?? Ayrica gorusme tarihi alinan yer , en son Istanbuldan girdiyseniz tekrar ordan girmelisiniz gibi sacma bisey soyledi sonra ama belki alabilirsiniz Ankaradan dedi bu sacmalik nedir bilen var mi acaba???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ekim gibi döneceksen temmuz ortası çokda kötü bir tarih değil aslında ama iş durumun ne olacak bunları düşündünmü yani temmuz ortasında gittmeni işveren nasıl karşılayacak?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sirketle konustum isi dert etme vizeyi al yeter dedi ama benim 15 eylulde gelmem lazim okulda ders kaydi vs icin.. benim biraz inada bindi yani gidim de nolursa olsun diorm yoksa 700-800 ytl yancak..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bjdjbj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sirketle konustum isi dert etme vizeyi al yeter dedi ama benim 15 eylulde gelmem lazim okulda ders kaydi vs icin.. benim biraz inada bindi yani gidim de nolursa olsun diorm yoksa 700-800 ytl yancak..
    Ben de kendi adıma git derim.Zira zaten yeteri kadar masraf yapmışsın gitmesen yaptığın masrafla kalacaksın ama gidersen hiç olmazsa nispeten masraflarını çıkarabilirsin.

Gitmeden önce okulla görüşüp kayıt işini bir arkadaşına yaptırarak bir kaç hafta daha vakit kazanabilirsin.Arkadaşınla internetten görüşüp almak istediğin dersleri ona bildirirsen o senin adına işlemleri yapabilir.Eğer olmazsa bir arkadaşına noter aracılığı ile vekalet verip aynı işlemi gerçekleştirebilirsin.Kısacası sırf ders kayıt işlemi için gelmene gerek yok bence.

Son olarak bu sene 2 ay bile kalsan vergi numarası,banka hesabı,kimlik..vb herşeyi alacağın ve en önemlisi ciddi bir tecrübe elde edeceğin için seneye gitmeyi tekrar düşünürsen bunlar sana çok büyük fayda ve altyapı sağlayacaktır.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence git acıma uğraş ama sürekli vize görüşmelerine gidiceğin yerleri değiştirmen senin vaantajıan olmaz belki tam aksine sana sorun yaşatır...
    Ayrıca şirketine güvenme o kadar "vizeyi al biz gerisini hallederiz" gibisindne bişey söylüyorsa zaten ben asla ciddiye almazdım o insanları ama paranı kaptırma görüşmeye yeniden git eğer bu dafada red alırsan sçzleşmeni incele orada para iadesi alıp alamayacağın ve miktarı ile ilgili bika. bilgi olucak onları incele sözleşmen var dır heralde ?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ulan bu kadar uğraştırmaya değer mi? Dostum git bence de yha Amerika için değer nasılsa ekim gibi dönüceksin başvur birkez daha inş. alırsın yaz yine foruma merakta bırakma bizi ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler cok saolun simdi arayip gorusme tarihi alcam artik ne zamana olursa ama surekli aricam erken tarihe bosalan gorusme zamani olursa onu da alirim artik daha ne olsun bilemedim. nolursa olsun gidicem ben de oyle diyorum. hayirlisi olsun insallah iyi olur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada beyler aldim randevu 15 temmuz istanbula. istanbuldan red yedigim icin ordan girmem gerekmis yani cidden oyle bisey warmis...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Evet öyle bişey var sıkma canını sakın bu kez olur not ortalaman kaçtı senin? İngilizcen nasıl ? Sınıfta kaldın mı?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence kesin alırsın yani iaşşal alırsın çünkü görecekler sonuçta not ortalamanı yükselttiğini, hem istanbuldakiler iyi yani fena değil ben ankaardakileri tanımıyorum, yeter ki gül konuşkan ol verirler
    llorando, de cara a la pared...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Baskent universitesindeym hazirligi okudum ve atladim. 1.63 tu ilk donem ortalamam bu donem 2.43 geldi ve genel ort 2.03 oldu daha ne olsun yaww...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya dostum benmde ort 1.82 idi o yüzden vize alamadm ikinci görüşmem 1 temmuzda ve şuan genel not ort 1,96 (son dönem 2,53 yaptım) inşallah alırız yha

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya dostum benmde ort 1.82 idi o yüzden vize alamadm ikinci görüşmem 1 temmuzda ve şuan genel not ort 1,96 (son dönem 2,53 yaptım) inşallah alırız yha
    Alırsın alırsın, pier seni ihmal ettim sanma ne zaman almanya gelse aklıma senin verdiğin linkle beraber düşünüyorum peki sen ne zaman gideceksin 1 temmuzda görüşmeden sonra bari hemen yer ayırt
    llorando, de cara a la pared...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben bu sene vizeyi aldım 2 ay önce felan gitmiştim görüşmeye. Notlarımda kötüydü açıkcası. şöyleki ; dönem tekrarı bile yapmıştım..

1.sınıf 1.dönem ortalamam 2.4 tü ( dönem tekrarından sonra bukadar yükseldi) 2.dönem ise 1.7 idi. 2. sınıfın 1. döneminin notlarının yazması gereken transkriptimde dönem tekrarı yüzünden herhangi bir not yoktu. Yani bana şunu söyliyebilirdi ; " bu dönemin notlarını göremiyorum neden?niye?" tarzında.. Fikir danıştığım birçok kişide olumsuz düşünüyordu açıkcası, fakat Allaha şükür vizem basıldı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı leventnoir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alırsın alırsın, pier seni ihmal ettim sanma ne zaman almanya gelse aklıma senin verdiğin linkle beraber düşünüyorum peki sen ne zaman gideceksin 1 temmuzda görüşmeden sonra bari hemen yer ayırt
    walla dostum bilet fiyatlarnı takip ediyorum hazirana göre cok yüksek fiyatlar şuan ( 8inde 10unda falan giderim vize basılırsa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar benimde not ortalamam dusuk gelcek yani 1.7 1.8 gibi fakat suanda 1.sınıftayim ve geçen sene hazırlıgı geçtim yani sizce geçen seneyemi bakarlar yoksa bu dönem 1.7 diyip direk red mi verirler??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim bizzat kendi arkadaslarim 1.82 ile vize aldi. gorusmede okulum cok zor falan dedi inglizceside gayet iyiyidi ilk seferda aldi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)