Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 9 mart 2012 Turist vizesi görüşmesi..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 9 mart 2012 Turist vizesi görüşmesi..

Merhaba bugün turist vizesi için başvurumu yaptım. Turist vizesinden kastım bir kongreye gideceğim onun için vize aldım. Diğer arkadaşlara yardımcı olur diye yaşadıklarımı ve yorumlarımı paylaşmak istedim.

Öncelikle içeriye cep telefonu fotoğraf makinası gibi bütün elektronik cihazlar sokmak kesinlikle yasak. Ben karşıdaki kafeye 5 tl karşılığı emanet verdim, hiç sorun çıkmadı.

Aramadan sonra üst kata çıkıp numaramı aldım, ilk numara geldiğinde belgeleri verdim, ikincisinde parmak izini verdim, son olarak mülakata girdim. Yanımda her türlü belgem vardı.

vize görevlisi bütün soruları türkçe sordu bende ingilizce cevapladım, birbirimize jest oldu.

Sorduğu 3 soru oldu, nereye gidiyorsun, neden gidiyorsun ve çocuğun varmı (1 oğlum var). ve vizeyi onayladı. kaç senelik verdi bilmiyorum, pasaport bugün kargoya verilmiş gelince anlayacağız, umarım 10 senelik olur.

Bu arada çok kalabalıktı ve watçı arkadaş çoktu, bu arkadaşlardan sordukları sorulara ingilizce cevap verilmesini özellikle istiyorlar, hatta bir arkadaşın ingilizcesi yetersiz olunca, vize görevlisi bayan açıkca size bu vizeyi verebilmem için size sorduğum sorulara ingilizce cevap vermeniz gerekiyor dedi. Bunu çok açık bekliyorlar. Bu nedenle vize görüşmesine giden arkadaşlar zaten topu topu 20 kalıp soru var, bunlara çalışıp öyle gitsinler. Gördüğüm kesin kanı, turist vizesi için geri ödeneceğinizin garantisini vermenizi, watçı arkadaşlardan ise orada yaşayabilecek azda olsa ingilizce bilmesini istiyorlar. işin özü bu diye düşünüyorum.

Hepinize başarılar..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

vizen hayırlı uğurlu olsun.
    üniversitede ara sınıf öğrencisi olmam zaten döneceğimin kanıtı değil midir?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bir şey merak ettim..biz şimdi wat için vizeye başvuruyoruz..bize 3 aylık mı vize veriyorlar yoksa uzun süreli vize verilme ihtimalide var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öğrencilerin durumu biraz farklı oluyor. Onların değerlendirmesi oradan döneceklerinin garantisinden çok, orada uyum içinde yaşayıp yaşayamayacakları yönünde. Tabi Amerika'da bir akrabası olan orada potansiyel kaçak olma ihtimaline karşı daha dikkatli irdelenebilir...

BannedUser
    Guest

oksijen soyledım konsoloslukta olucam dıye neden bana bırakmadın emanetı bgun 20 kısının tele baktım ben

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hayırlı olsun ne konferansına gidiyorsun ya biz bulamıyoruz oyle konferans felan 10 yıldır vizen zaten turist vizeleri hep öyle oluyor
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

3 gunlugune de gitseniz 6 ayligina da gitseniz vize basilirsa 10 yilliktir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

turist vizesi olan biri, bir sene içinde en fazla 6 ay mı amerikada duruyor yoksa 10 yıl boyunca istediği kadar mı?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı omar sami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turist vizesi olan biri, bir sene içinde en fazla 6 ay mı amerikada duruyor yoksa 10 yıl boyunca istediği kadar mı?
    Maksimum 6 ay. Sonra cikis yapip tekrar girebilir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

wat için her sene vize görüşmesine gidiyoruz. keşke turist vizesi verseler de 10 senelik vizem olsa hem gezerim hem kaçak çalışırım.
    en önemlisi wat şirketlerine para vermem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oksijen soyledım konsoloslukta olucam dıye neden bana bırakmadın emanetı bgun 20 kısının tele baktım ben
    Ya sorma kardeş, sabah gittim ilk işim şöyle bir etrafı taramak oldu, sağa sola baktım belki seni görürüm diye, sonra bir baktım karşıda gri kapşonlu bir arkadaş (sen gri kapşonlu olucam demiştin sanırım) hah dedim tamam buldum, gittim sarktım arkadaşa merhaba siz turkish wat danmısınız? arkadaş cevap verdi what? bende pardon dedim tabi..

cep telefonu önemli değil nitekim kafedeki abide sağolsun ilgilendi ama ben daha çok sizinle tanışmak isterdim tabi...

kongre Amerikada düzenlenen kendi alanımdaki en köklü kongrelerden biri bu sene 53 cüsü düzenelenecek ve 1300 e yakın dünyanın her yerinden katılım olacak. bende bir sunum yapacağım. Her sene amerikanın değişik yerlerinde düzenleniyor, vizem 10 yıllık olursa her sene katılırım inşallah bir mani olmazsa..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pasaportum bugün yani mülakat tarihinden bir gün sonra teslim edildi. Arkadaşlarında dediği gibi 10 yıllık B1/B2 vizesi basılmış. Artık ucuz uçak bileti ayarladıkça gider gelirim... ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)