Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize için Ankara mı?İstanbul mu?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Vize için Ankara mı?İstanbul mu?

Sanırım nisan 25 gibi vize görüşmesine gireceğim ve merak ediyorum arkadaşlar,Ankaradan almak mı daha kolay yoksa İstanbuldan almak mı?
    Ankara sanırım biraz daha zorluyor sorular konusunda,İstanbul ise sanırım daha yoğun olduğundan 2-3 soruyla bitiriyor görüşmeyi.Ama daha önce giren birkaç kişi Ankarada zorlansan bile derdini anlatmak için zamanın var ne kadar çok soru kendini okadar iyi ifade etmek falan diyorlar.Vizeye girenler bu konuda neler düşünüyor merak ediyorum.Vize öncesi bende buna göre iki şehirden birinde karar kılacağım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bn şirketim bana kesinlikle istanbul'da girmemi işi garantiye almamı söylemişti. ankara' nın daha diplomatik bir şehir olduğu içi burada daha çok zorladıklarını ve istanbuldaki konsolosların daha iyi türkçe bildiklerini söylmeişti. ayrıca redlerin çoğunun ankaradan çıktına dair şeyler söylediler ben onların yalancısıyım ama bn transkriptimi falan götürdükten ve ufak bi ingilizce testten geçtikten sonra senin ingilizcende problem yokmuşki dediler. yani bn ankarada gireceğim. şöyle birşeyde var red olayı ztn çok az oluyomuş o yüzden şehir stresi yapmayada gerek yok diye düşünüyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler bahaya,açıkçası banada aynen sana söylenilenleri söyledir arkadaşlarım,forumdaki arkadaşlar vs. ama şirketimde bana aynen sana söylenileni söyledi.ortalamam 2 üstü ingilizcemde iyi ama bilirsin insan yinede garantiye almak istiyor,sordukları soruları yanıtlayamıyacak değilim ama Ankarada kasıp bunlatırlar diye endişe ediyorum biraz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ankarada konsoloslar vizeyi vermek için herşeyi yapıyor.benim vize görüşmem 1 dakika falan sürdü.biz görüşmeye 8 kişilik grup halinde gittik.hepimiz de aldık.ancak şöyle bir durum var; biz şubat sonunda gittik.yani yoğun olmadığı dönemdi.wat için sadece bizim 8 kişilik grubumuz vardı.görüşme kısa sürüyor ancak hepimizin vize alması 2 saat sürdü.yoğun olmadığı için kadın beyaz kağıdı verip içeriye gidip sohbet muhabbet, rahatlayıp geliyordu ,sonra sıradakini çağırıyodu.tabi sen o 2 saat boyunca 3.5 atıyosun alabilecek miyim diye. ama konsolosun rahatlaması işimize geldi.ilgilizce bir kaç şey söyleyen aldı vizeyi.konsolosu anlamazsan şöyle orijinal bir cümleyle anlayamadığını,tekrar etmesi gerketiğini söyle.o cümleye bakıp sende potansiyel olduğunu görüp veriyor vizeyi ha gene mi anlamadın.bu sefer türkçe söylüyor şubat sonunda sempatiklerdi ancak yoğun dönemlerde nasıllar bilemem.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler listener,ankarada girenler rahat diyorlar genelde evet,benim görüşmemde 25 i gibi olacağından yine çok yoğun olmaz sanıyorumki artık son görüşmeler olduğundan.orjinal cümle bulunur elbet türk zekasındai beg your pardon,i am little bit excited falan filan

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Zaten konsoloslukların asıl gorevidir vize vermek
    temelde geri doneceğinize dair onları ikna ederseniz vize vermek durumundadırlar
    ancak ankara soyledir istanbul boyledir diye bir genelleme yapma yanlıs olur bence,
    durum kişilerin o an ki ruh halleriyle alakalıdır ,kendimize uyarlamamız yanlis olur..

her sey gonlumuzce olsun
    bekle beni amerika

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ocean haklı orada vize vermek için uğrasıyolar zaten. yalnızca donmek için ne gibi sebepleriniz var ona bakıyolar. Bunda da son sınıf olmamak önemli son sınıfları biraz daha zorluyolar bu bi gerçek

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler arkadaşlar,bende 5.sınıfım okul 6 ya uzadı,bakacaklarını sanmıyorum ama burada çalışacağım şirketten belge alacağım,hocalarımdan referans alacağım.ama sizin yazdıklarınızdan bunlara gerek bile olmadığını görüyorum.soruları güzelce yanıtla al vizeni git.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen oyle taltrap benden ne referans istediler ne tapu ne çek ne senet yalnızca konuştuk okul ve bolum hakkında wat hakkında rahat ol kendine güven

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ha bide onlar var bakbankada bilmem kaç lira paran olması lazım,tapudur şudur budur,gerek yok sanırım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha bide onlar var bakbankada bilmem kaç lira paran olması lazım,tapudur şudur budur,gerek yok sanırım.
    4 gün uğrastım yok o banka yok su banka ,ama gel gelelim
    görüsmeye , Ds formları bide trankript e baktılar

baska bise yok

bekle beni amerika

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bende sanırım bunlarla gitsem bir sorun çıkmaz.transkriptim türkçe fakat bunda da sorun çıkmaz sanırım.bu adamlar bizim ingilizce bildiğimiz kadar türkçe biliyor olmalılar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sanırım bunlarla gitsem bir sorun çıkmaz.transkriptim türkçe fakat bunda da sorun çıkmaz sanırım.bu adamlar bizim ingilizce bildiğimiz kadar türkçe biliyor olmalılar
    istanbulda sahit olduğum olayı anlatayım,

45-50 yaslarında bir cift vardı,
    öğrencilerle onların sıra numaraları farklıydı o nedenle oğrencilerin arasında
    onlarda görüsmeye girdi aramızda 2 metre mesafe vardı ve tek kelime ingilizce konustuklarını duymadım.

memurla yaklasık 2 dakika gülüserek konustular,,

bu da beni baya bi rahatlasmıstı.
    bekle beni amerika

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yav bizlede türkçe konuşsalar ne güzel olurdu D:

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben 2 j1 vizesi arasında bi turist vizesi reddi yedim saolsunlar..pasaportum boş geldi o durumda bile vize aldım yanii..rahat olmak en önemlisi..kadın beni ikna et geri döneceğine dedi..teklemeden anlatınca verdi vizeyi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

saolun arkadaşlar baya rahatladım yazdıklarınızı okuyunca,ankara yolu gözüktü bana

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gene arkadaşımın 1 insanda giren arkadaşımın söylediğini söylüyorum güvenilir bi kaynak sarışın tombul bayanla arasındaki diyalog kaçıncı sınıfsın nereye gitcen baban ne iş yapıyo bunları ingilizce sormuş ve arkadaşımın cevapları tek kelime olmuş dahada enteresaı kızın birine direk türkçe sormuş kız direk türkçe cevap vermiş hadi eyvallah beyaz kağıt aslında psikolojiyi beklentisiz ayarlayınca hiç problem olmuyo bn direk çekik gözlüye denk gelecem gibi hazırlıyorum kendimi rahatım o yüzden

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kesinlikle ne kadar rahat olursanız o kadar iyi gecer görüsme.

ama wat oğrencileriyle Turkce konustuklarını ilk defa duydum !!
    bekle beni amerika

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar orada çok çeşitli vizeler almaya gelen insanlar var ve wat öğrencileri en tolerans gösterilen kişiler. Düzgün cevap verebiliyorsanız tabi bunun için sordukları şeyi doğru anlamalısınız hiç sorun olmaz. Ama bölümünüzle ilgili birkaç bişey öğrenip öyle gidin. Şans bu belli olmaz çekik teyzem gelir felan ama onuda seviyorum ben artık saolsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende ilk defa duydum bu dediğim beyaz kağıt verilme olayı direk vize verme değildir sanırım ama kızın aptallığından değilmiş direk kadın o şekilde davranmış

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

şimdide çekik gözlü çıktı arkadaşlar.bir arkadaşımda siyah bayana denk gelme ankarada diyor,efsanemi bu insanlar ya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaw bende ankaraya gidicem korkutmayın beni zaten tırsıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

endişe etmeye gerek yokmuş işte ozmoz bunu öğrenmek için açtım başlığı ve öğrendik

BannedUser
    Guest

ben duydum bunlar insan ötesi canlılarmış fantastik 4 lü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

) bende ankaradan giricem napcaz bilmiyorum mayısda giricem ben

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar,

İkamet ettğiniz il neresiyse ona göre bölgelere ayrılmış diye bir şey duydum.Örneğin Kayseri de oturan biri İstanbul'dan vize alamıyormuş..Aynı şekilde İzmit de oturan biri de Ankara'dan..İnanılırlığı nedir?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

emin olmamakla beraber böyle birşey olduğunu düşünmüyorum,ama emin olmak için konsolosluğa mail atabilir yada telefon edebilirsin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı chavett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

İkamet ettğiniz il neresiyse ona göre bölgelere ayrılmış diye bir şey duydum.Örneğin Kayseri de oturan biri İstanbul'dan vize alamıyormuş..Aynı şekilde İzmit de oturan biri de Ankara'dan..İnanılırlığı nedir?
    vize alamiyormus değil de
    randevu verilmiyor,

yani adanada oturan biri ankaradan girmek zorundadır ,ancak sakaryada bir adres belirtirse ikamet olarak istanbuldan girebilir..
    bekle beni amerika

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vizeye girecek kişiler için ayrı ayrı bolgelere ayrılmısdır,bolgeler konsoloslugun sıtesınde yazmaktadır,gecen sene istanbulda vızeye gırmek ıstedım fakat okulum konya selcuk unıversıtesıydı,bu yusden ankarada girmem soylendı ve ankada gırdım vızeye,ankaraya gidecek arkadaslar sakın olakı korkmayın gecen senekı sordukları soruları soleyım sıze;hangı bolumde okuyorsun,nereye gıdeceksın,annen baban ne iş yapıyor,kardesın varmı,varsa ne ıs yapıo,hangı okulda okuyorsun,ortalaman ne.sonrasında have a nice summerarkadaslar bu sorulara zor dıyorsanız tamam zordur vıze gorusmesı,bişi dıyemem,ayrıca vızeye en yogun zamanda gıtmıstım,onuda belırteyım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben ankarada giricem ortalamam 1,82 bana soracakları soru kesin neden notların düşük?bunun dışında ne sorabilirler arkaadaşlar?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)