Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolandırıcılara Dikkat!!

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Standart Dolandırıcılara Dikkat!!

Amerikan Konsolosluğu'ndan bugun yapılan bir uyarıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Gerci, forumu takip eden öğrencilerin bu tarz sahtekarlıklara kanmayacaklarını umuyorum ama yine de yapılan uyarıyı buraya kopyalıyorum,lutfen tüm WATçılarla paylaşınız!! (Dolandırıcı firmanın adını ben sansürledim, sonuc itibariyle bu bilgiyi burada paylaşma amacım dolandırıcılığı yapan firmayı afişe etmek değil, öğrencilerin dolandırıcılık yöntemi hakkında bilgi sahibi yapmak ve dikkatli olmalarını sağlamaktır.)

''Bir grup ogrenci otobusleri ASTI'ye vardiktan sonra bir kisinin "Buyukelcilik'e gitmek isteyenlerin" kendisini takip etmesini istedigini duymustur. Adana ve Gaziantep'ten gelen pek cok ogrenci bu kisiyi takip ederek *********** isimli bir isyerine goturulmustur. Bu isyerindeki kisiler ogrencilerin vize basvuru formlarini almis, icinde transkriptlerinin bulundugu kapali zarflarini acmis, "veri girisi" oldugunu iddia ettikleri bazi islemler yapmis, vize basvuru formlarinin ilk sayfasini yeniden basmis ve eski sayfayla degistirmistir (Work&Travel acentesinin damgasinin bulundugu ikinci ve barkodun bulundugu ucuncu sayfayi oldugu gibi birakmislardir). Her ogrenciden 50 YTL alan bu kisiler ogrencileri Buyukelcilik'e de goturmemistir. Ogrenciler verdikleri 50 YTL'nin karsiliginda gercek anlamda herhangi bir hizmet almamis, soz verildigi gibi Buyukelcilik'e de goturulmemistir. Bunun yerine bir kisi yeniden veri girisi yapmis ve basvuru formlarinin ilk sayfasini yeniden basmistir.

Work&Travel acenteleri ogrencilerini uyararak otobus terminalinde kendilerini bekleyen kisilerin bulunmayacagini, terminalde kendilerine "vize konusunda yardim edecegini" soyleyen kisilerin yardimini kabul etmemeleri gerektigini (zaten boyle bir yardima ihtiyaclarinin olmadigini, bunun bir dolandiricilik girisimi oldugunu) ve Buyukelcilik (veya Baskonsolosluk'a) varincaya kadar zarflarini acarak transkriptlerini kimsenin cikarmamasi gerektigini bildirmelidir. Bu tur olaylarin yalnizca Ankara'da mi meydana geldigi ve ******nin bu sekilde dolandiricilik yapan tek firma mi oldugu tarafimizdan henuz bilinmemektedir.''

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

Yalnız bence bu işi yapan firmanın adını sansürlemenize gerek yok.Eğer bazı arkadaşları kandıran bu tip bir firma varsa bence bu firmanın kim olduğunu herkes bilsin.Bunların kim olduğunu bilelim de hem sonraki arkadaşlar mağdur olmasınlar hem de bu firmaya yaptırım uygulansın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet adı ne uzak duralım o şirketten

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

''ALBA Tercümanlık'' şirketin adı. İnternette aradım, bulamadım. Daha önce adını da duymamıştım. Umarım bu olaya başka arkadaşlar da maruz kalmaz. Dikkatli olalım..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pes doğrusu yahu... paylaşım için teşekkürler.
    never run after a bus or a woman there is always anotherone is coming

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yuh be, bu öğrenciler peki napmışlar yani 9 yaşında adamlar değilki sonuçta?

Ben bunada kızıyorum işte adam wat'a katılcak sonuçta biraz araştırmış olmalı bu konuları internetten veya etrafta sonuçta wat yapmayı kafaya koymuş vize için Ankara'ya gelmiş. Yani zaten daha Türkiye'de kazıklanıyolarsa Amerika'ya gidince düşünemiyorum..

Tabi burda hiçbirinin suçu yok çakal şirketin suçu herzamanki gibi ama biraz daha dikkat lazım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yazık ya ne adamlar var.ben de ankarada böyle bişeyin olabileceğini hiç düşünmezdim.hem niye yardım isteniyo ki atla taksye git.yakın zaten taksi ücretinden çekinmeyin derim.taksiye binmeden önce de pazarlık yapın derim. ankarada taksiler yardımcı oluyolar.öğrenciyim abi şuraya ne kadar götürürsün şu fiyata olmazmı gibi pazarlıklara açıklar.özellikle aştide taksi fazlasıyla olduğu için rekabet var.normalde en fazla 8-10 lira bişey tutar.ama pazarlıla 5-7 arasında bi fiyata gidebilirsiniz...

BannedUser
    Guest

böyle şer..z adamlar varya adamlar para kazanmak için sağdan soldan borç alarak bu işi yapmaya çalışıyolar haram zehir zıkkım olsun kim dolandırdıysa şer..zler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)