Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: speaking egzersizini kendi kendimize nasıl yaparız?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart speaking egzersizini kendi kendimize nasıl yaparız?

konuşmaya geldimi kitleniyorum.Biri bana yardım etsin napabilirim?Aynaya bakarak yaptım oda olmadı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ingilizce dizi ve şarkılarla geliştirebilirsin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bulunduğun şehirde yalayan yabancı uyruklu insanları bulmaya çalış.Couchsurfing iyi bi yolu bunun.Ben mesela ay sonunda bir grubu misafir edeceğim.Bu olmaz diosan ingilizce dizi filmler acayip derecede yardım eder,özellikle kulak aşinalığı olunca telafuzu düzeltir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet bunlar tamam ama özellikle heycanlanma kısmını nasıl halledebilirim.Ben zaten önce düşünüyorum sonra yazıyorum sürekli o şekilde çalışıncada ezberlemeye başlıyosun...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Heyecanlanmıycaksın psikolojik olarak kendini bu durumdan çıkar.Sonuçta senin oraya gitme amaçlarından biride ingilizce öğrenmek,kimse seni speaking in çok üst düzey olmadığından dolayı yargılayamaz.Ayrıca şunuda unutma,olduda çok tıknadın,tarzanca evrensel anlaşma dilidir

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

haha hadi bakalım aslında bi bira içsem iyi geliyoda bu sefer alkolik girdim diye vermez filan neyse.Çalışmaya devam edicem o güne kadar bakalım görelim ya artık çok kuruyorum kafamda bu iyi değil.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sıkıntı yapma yok yere kimler gidip geliyor da kimler çatır çatır ingilizce konuşabiliyor bir bilsen, sana tavsiyem de şu ki ingilizce altyazılı ingilizce film ya da dizi izle ve diyalogları kendi kendine tekrar et biliyorum saçma gibi gözüküyor ama çok yararı oluyor bilesin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dizilerden Supernaturel ı tavsiye ederim 7 sezonun sonunda anadilin gibi konuşursun )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Dizi olarak Blue Mountain State'i tavsiye ederim,hem eğlenceli dizidir,hemde slang öğrenirsin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

californication izle orada arkadaş olabileceğin hedef kitlenin ağız yapısına en uygun bu dizideki konuşmalardır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dizi en mantıklısı gerçekten ama her dizi de izlenmiyor. kimilerinde öyle bi konuşuyorlar ki ulan ben bi halt bilmiyorum diye daha çok strese giriyorsun

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben The secret circle izliyorum. Konusu herkesin ilgisini cekmeyebilir belki ama.Ozellikle gunluk konusmalari benim cok isime yariyor. Aslinda diziyi daha cok ingilizce icin izliyorum belki de bana ondan guzel geliyodur bilmiyorum.Ozellikle ingilizce altyazili izlemeni tavsiye ederim. Karsina cikan bilmedigin deyimleri phrasallari filan arastir ise yariyor gercekten.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

temel kalıpları ve kelimeleri yazıp ezberlemeye çalış bence,daha sonrda inglzce alt yazıyla izledgn filmlerde bunlrı duydukça daha bir aşına olursun ,daha sonrda kendne guvenmek kalıo sonuçta onlrda her şeyi grammar kurallrna uygn kullanmıyorlr o yuzden yadırganmazsın bence

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Friends dizisini öneririm ben de, bana da bir hocam önermişti. Basit bir dili var ve eğlenceli bir dizi, Amerikan dizi tarihinin en iyi sitcomlarından biri

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben The secret circle izliyorum. Konusu herkesin ilgisini cekmeyebilir belki ama.Ozellikle gunluk konusmalari benim cok isime yariyor. Aslinda diziyi daha cok ingilizce icin izliyorum belki de bana ondan guzel geliyodur bilmiyorum.Ozellikle ingilizce altyazili izlemeni tavsiye ederim. Karsina cikan bilmedigin deyimleri phrasallari filan arastir ise yariyor gercekten.

Haha bende o diziyi konusu için değilde kızlar için izliyom desem yalan olmaz heralde

Bu arada kendi kendime konuşan sadece ben miyim ? Ben sürekli bişey düşünürken ingilizce düşünmeye veya şizofren kişiler gibi karşımda biri varmış gibi konuşmaya çalışırım. hatta iki kişiyi birden canlandırırım. Biraz saçma gelebilir ama tek başına olduğundan sorun çıkmıyor.

Olabildiğince dizi ve film izle çok yararı oluyor listening ve speaking e.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuşmaya geldimi kitleniyorum.Biri bana yardım etsin napabilirim?Aynaya bakarak yaptım oda olmadı
    Eğer hala izlemediysen LOST'u tavsiye ederim.Bende aynı senin gibi ne yapacam ne edecem derken bu diziye dadandım Amerika'ya gitmeden önceHem ingilizce alt yazı hemde Türkçe üstyazı şeklinde izle.Abartmadan söylüyorum bi bölümü 10 defa izlemişimdir ing türkçe çevrimi ve telafuz öğrenmek için..Heycanlanma kısmına gelince o da Amerikada 1 hafta içinde geçiyorVe çok basitte olsa ingilizce kitap oku.Çocuk hikayelerinden başla (kardeşime alıyorum diye al) yavaş yavaş intermediate seviyesi ile upper-intermediate seviyesine kadar oku.Anlamasanda oku

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hunterTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haha bende o diziyi konusu için değilde kızlar için izliyom desem yalan olmaz heralde
    Bunu soylemeyi unutmusum. =)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)