Work and Travel 2025
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vizeyi aldıktan sonra

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Vizeyi aldıktan sonra

Arkadaşlar vizeyi aldık sayalım pasaportu geri size mi veriyor lar ptt var ona ver diye yoksa onlar da mı kalıyor ? birkaç kişi 2. sini demişte emin olmak için dedim HA BU ARADA VİZE RANDEVUSU ALDIM HOTMAİL E BİŞEY GELMİŞ PASAPORT KAYIT GİBİ BİŞEY BUNU DA VİZE GÖRÜŞMESİNE GETİTİN DEMİŞLER BUNU RENKLİ RENKSİZ FARKEDER Mİ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Berker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vizeyi aldık sayalım pasaportu geri size mi veriyor lar ptt var ona ver diye yoksa onlar da mı kalıyor ? birkaç kişi 2. sini demişte emin olmak için dedim HA BU ARADA VİZE RANDEVUSU ALDIM HOTMAİL E BİŞEY GELMİŞ PASAPORT KAYIT GİBİ BİŞEY BUNU DA VİZE GÖRÜŞMESİNE GETİTİN DEMİŞLER BUNU RENKLİ RENKSİZ FARKEDER Mİ?
    Eğer vize başvurun kabul edilirse pasaport onlarda kalır sana belgelerini ve pasaportunun durumunu takip etmen için bir barkod numarası verirler. Anladığım kadarıyla mail adresine gelen DS-160 formun. Üzerinde barkod ve fotoğrafın varsa odur. Onsuz vize görüşmesine gidemezsin. Tavsiyem renkli çıktısını al.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet yeni gördün DS 160 mış yalnız forum değil baya kısa pasaportun ilk sayfası gibi bu kağıtta vizeye girilecek yer falan yazıyor birde ds belgesi var iş seçtikten sonra oradan gönderilen bu o mu ? birde pasaport onlarda kalır demişsin adresi nereye vericez peki ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet yeni gördün DS 160 mış yalnız forum değil baya kısa pasaportun ilk sayfası gibi bu kağıtta vizeye girilecek yer falan yazıyor birde ds belgesi var iş seçtikten sonra oradan gönderilen bu o mu ? birde pasaport onlarda kalır demişsin adresi nereye vericez peki ?
    Benim zamanımda UPS vardı o yüzden tam emin değilim ama bildiğim kadarıyla DS-160 formu doldurulurken pasaportu almak istediğin sana en yakın PTT şubesini seçiyorsun ve pasaport oraya geliyor. Eve gelmiyor. Evet DS-160 çok kısadır çünkü daha önce verdiğin tüm bilgiler oradaki barkod numarası ile sisteme kaydedilmiştir. Konsolos o barkodu sisteme okutur. O yüzden o formu yanında götürmen gerekiyor. İş seçtikten sonra gönderilen DS-2019 belgesi o farklı. O belgenin de yanında olması gerekiyor. Eğer vizen onaylanırsa konsolos DS-2019 imzalar, pasaportunu alır, DS-2019'u sana verir. DS-2019'u imzalamaz ve pasaportla birlikte sana verirse vize başvurun reddedilmiş demektir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

PTT'ye eğer bir problem yoksa vizeye girdiğinin ertesi günü teslim ediyorlar. Bende 2 sinde girdim 3 ünde istanbuldan pttye verilmiş 5 nisanda ise istediğim şubeye gelmiş pasaportum. Hatta kız arkadaşımın 4'ünde gelmiş sanırım. Sonuç olarak hala almadık ama gayet hızlı işlem yapıyorlar.

Ayrıca renkli renksiz farketmeden o formu istiyorlar, ilk başta geçerken gereken formları zımbalıyorlar zaten.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ds 160 ı doldururken öyle birşey yoktu en yakın ptt falan birde bir sorum daha olucak ds formunda ortaokul nerede okudun giriş yılın mezun yılın yazıyor ben 3 kez okul değiştirdim son 8. sınıfın yılını yazdım 1 yıl okumuş olarak gözüküyor bir sıkıntı olur mu sizce?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ds 160 ı doldururken öyle birşey yoktu en yakın ptt falan birde bir sorum daha olucak ds formunda ortaokul nerede okudun giriş yılın mezun yılın yazıyor ben 3 kez okul değiştirdim son 8. sınıfın yılını yazdım 1 yıl okumuş olarak gözüküyor bir sıkıntı olur mu sizce?
    O zaman vize başvurun kabul edildiğinde sana verilen barkod numarasıyla, orada bir PTT bölümü olması gerekiyor, oraya gidip pasaportu almak istediğin şubeyi belirtiyorsun. Zaten normal olan son okuduğun okulu belirtmen. Ama bir yıl gözükmesinin sorun olacağını zannetmiyorum. Önemli olan yeri ve ismi. Sonuçta üniversite okuyorsun ve liseyi bir senede bitirecek halin yok.
    PR, Reklamcı, Fotoğrafçı, Maceracı, Amca

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynen öyle yahu bu work and travel işi çok stresli işmiş ya gelecek senelerde gitmeye heveslenen arkadaşlara söyleyeyim iş gelmiyor istediğin gibi olmuyor ingilizcen kötü olıyor kabul edilmiyorsun onlarca belge bölüme öğrenci işlerine imzalattır stres çek sonra vize başvurusu alıyorsun birde o günü beklerken stres çekiyorsun inşallah amerikada bu stres e değer

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)