Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 21.05.2007 - 08.15 Hazin ve Buruk Bir Vize Süreci

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Angry 21.05.2007 - 08.15 Hazin ve Buruk Bir Vize Süreci

Evet arkadaşlar size 21 mayısda aldığım vize sürecinden başımdan gelenleri başından sonuna kadar en ufak ayrıntısına kadar anlatacağım ve başıma gelen kötü şeyleride tabi.Arkadaşlar 21 mayıs günü ist kayışdağından yola çıktım sabah 6 da.ordan kadıköye inip beşiktaşa gittim.ordanda istinyeye dolmuşa.Daha dolmuşta başlamıştı kötü bir gün geçeceği.Adama nerde ineceğimi sordum duymadı.Bir sordum konsolosluğa geldikmi diye adam yüksek sesle HAYIRRRR.SEN SON DURAK İNCEKSİN. demezzi.Rezil oldum ve sinirli bir şekilde pas vermeden yola devam etti.Neyse adam saf mıdır.bana konsoloslukta indireceğini unutmuşum kusura felan.allam saat 08.15 zaten.tüh dedim vakit geldi.Neyse paramı gerdi verdi karşı yoldan bin dedi.Bende sinirle tutuştum zaten.karşıda bekle bekle ne taxi ne dolmuş gelıo...bi küfür....neyse dolmuş geldi.ben konsolosluk da incem dedim.carrefour orda indirdi beni.konsoloslukda tepede koş babam koş.tamam kapıya geldim saat 08.30 veeee lanet olsun bir baktım vize dosyalarım passaport bütün vize belgelerim yok .dolmuşta unutmuşum.allahım kafamdan kaynar sular dökülde.eğer bi bulamazsan bütün hayatım kararordı.neyse üzüntü çökmüşlükle doğru aşağı koşturdum.bu sefer yokuş aşağı tabi neyse taxi de yok kafayı yicem.neyse buldum abi dedim beni trabya istinye dolmuşlarının son durağına götür dedim.adam dedi bilmiyom.nerde bıraktı seni felan dedi.söyledim.neyse bu beni 10-15 dakka gezdirdi.yok yok bu dolmuşlar hiç durmadan gezerler allah kahretsin dedim.nasıl bulcam koca istde ben bunları.neyse dedim o zmn bir tanesini durduralım dedim.beni ilk aldığı yere getirdi.şerefsiz demessin mi ahh warmış durakları şu karşısı dedi.içinden bi küfür adama gene bi ton para verdim bide.kandırdı beni.biliyodu aslına.nese dolmuşçulara söledim.panik adamlar hemen arkadaşlarını hepsini aradılar ve bulundu.tabi saat o an 08.45-08.50 civarı...oh dedim.ama dedim gene randevu alacaz.çünkü kapıda 30 dk geç kalabilirsin yazıyodu...sıkıntıdan neyse adam getirdi.15-20 dk sonra saat 9 u geçti.ama nasıl cnm sıkkın.torbamöı aldımn gittim konsolsluğa.kapıda güvenlik nedeniyle 10 dakka kapanmasınmı tüh bugün ne bahtsızım ben.neyse açıldı felan durumu anlattım adam önemli değil dedi.neyse içeri girdim.teli başta verdik.sonra yukarıya çıktım.neyse ilk girdiğinide sıra veriyolar.bnm 709 du.bi yanda numaralar okunuyo.giderken sıfır heyecan ve stresle gittim.ort 2.35 onun rahatlığıda war tabe.dedim alırız vizeyi.neyse sıralar okunuyo sesli.yanımda da kız arkadaş edindim orda.o da 2. ci girişiymiş.ilkinde hiç konuşamamış o yüzden vermemişler ankarada.jhayde dedim i de onunu stresi dedim alamıcaaz herhalde.neyse sıra okundu bnm no 709 gişe 9 dediler.hayde girdim yabancı kadın.ama nasıl stres heyecan.diye bi sağ elini koy bi sol elini allam kafayı yicem kadın baktı uğraşamıcak benle türkçe konuşmaya başladı neyse hallettik.yanda beklicen dedi.bir daha bekliyoz 709 gelmesini.neyse ilk başta o arkadaşın geldi.kız 2. olduğu baya konuşturttular.bende dinliyorum onları.ortam arada cam var.hapisane gibi.alıcı vasitası ile sesler duvardan alıcılarla birbirinie geçio.kız gık mık gene konuşamıyo neyse dinlerken bana geldi sıra.hii dedim.how are you ? felan ama sırıtıyorum ki sabah ki telaşım yüzüme yansımasın diye.neyse 1 numara ya geldik felan .adamın suratı asık .tüh dedim bu çile bitsin artık. sonra dedi 3-4 soru sordu.sorular
    1.kacıncı sınıftasın dedi first class , second class, third class dedim.first class but second year felan
    2.baban ne iş yapıyo felan dedi.hay allah dikmek kelimesini adım gibi ezberlemiştim.unutmayaım orda birden.panik oldum.dedim alamıca.sonra stich ohh aklıma geldi birden.dedim. sorry.güzelce hem annemi hem babamı anlattım.
    3.amerikada akraban tanıdığın arkadaşın warmı .ben anladım herhangi bir arkaşadınla mı gidiyon...baktı yüzüme yok dedim ...
    4.daha önce hiç amerikada bulundun mu dedi,,, no this will be first felan
    5.hangi üniversitede okuyon dedi.---bende I am studing at deu.
    6.hangi bölümde okuyon dedi.,,bende at computer engineering felan
    neyse
    7.do you have a brother or sister dedi..
    gülersiniz ya.bende brother dedim.sonra high school okuyo felan dedim.halbuki kız kardeşim war.iyi çakmadı.heyecandan tabe.
    8.nereye gideceksin.,,dedim rhode island felan.
    9.ne yapacasın orda felan cashier dedim.
    neyse toplam 3 dk felan sürdü.sonra ups git dedi kartı ver.tüh allah adam hiç bişiy demedi suray gene asık zaten...içime kurt düştü.tekrar adama gidip
    Can I ask a question ? felan evet dedi. Did I get my visa ??? yes dedi.bende sevinçten thank you bye .felan doğru karşı masadaki ups ye.8 ytl verip adresi verdim.sonra sevinçten çıktım dışarı felan.ondan sonra dolmuşçulara tşk borcumu ödemek için 1 kilo baklava alıp doğru onların yanına.onlarda çok sevinsi .dedim her iyiliğin birt karşılığı vardır deyip bol kazançlar dedmi ve çıktım.neyse durumö bundan ibaret işte.sanırım ben konuştum o kızı hala konuşturuyolardı.sakın canınızı sıkmayın.umduğunuzdan daha kolay stres yapmayın.ama babanızın felan ne iş yaptığını kesin soruyolar.ezberleyin.adamlaırn hepsi türkcede biliyorlar.korkmayın aklınıza gelmezse türkçe söleyin muhakkak.2-3 dakka felan sürüyo zaten strese hiç gerek yok bence...benden bu kadar şimdi 2-3 içinde passaportumu beklicem sanırım bugün yarın gelir.görüşmek üzere arkadaşlarr bye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşım seninki resmen roman yani her türlü atraksiyon var.Heralde en bahtsız vize görüşmesi sana olmuş.Bende Perşembe gidicem tavsiyelerini dikkate alıcam saol

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kardeş sen naaptın ya
    seninki vize almaktan öteye geçmiş sanırım...
    hadi hayırlı olsun bakalım darısı bizim başımıza cuma günü...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sen hayat dersi almışsın arkadaşım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadasım kutlarım bu olaylar herkese nasip olmaz umarım bana da nasip olmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bende o sabah orda olacaktım fakat geç kaldım. 15 dk geç kalmama rağmen 1,5 saat sıra bekledim. Onun için geç kalmamaya bakın.

Benim tek derdim sıra beklemekti çünkü görüşme 30 sn falan sürdü. Bence not ort haricinde bir şeye baktıkları yok. Gerçi mülakata alan 4 kişi var, hepsi de farklı şekilde yapıyordur. Ben 1 numaralı pencereye gittim, orta yaşlı bir adamla görüştüm. Onun yanında daha genç bir adam daha vardı. Zaten adam sürekli gülümsüyor, grünce tanırsınız. 3 ve 4 de bayanlar duruyor. Birisi zaten artık meşhur oldu, siyah bir ablamız var

Bana sorduğu soruların cevabını bile dinlemedi. Ben anlatırken o bir yandan onaylamaları yapıyodu
    Not ort güzelse ve çok heyecan yapmazsanız halledersiniz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

karatesi gerçekten sen vizeyi haketmişsin 1 saat içinde amma macera yaşamışsın
    hayırlı olsun vizen ii yolculuklar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardes senın hayatın roman olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben de en yakın arkadaşımla gitmiştim vize görüşmesine yanyana girdik ikimize de ups kartı verdiler tuvalete girip aaaaaaaaaaaaaaa diye bağırdık kesin duydu insanlar sesimizi..konsolosluktaki tuvaletin yerini bilenler bilir ehuehe hayır çık ondan sonra delir delirceen kadar ne rezil ediyosun kendini dimi tek kişilik tuvalete 2 kişi girmek ayrı bi olay zaten ya neyse
    herkesin bi hikayesi vardır kesin yaa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla gskapun harbi seninkide acayip yauf

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayırlı olsun kardeş valla benimde en çok korktuum şeylerden şu an dolmuşta arabada hele hele ta antalyada istanbula götürmem gereeken bir şeyi unutmak... bu arada benim babam yurtdışında türk restoranında çalışıo meslek olarak ne demem lazımkii kebapçı desem nası olur çok mu krotik kaçar??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zuhaha serdarsdu abi alemsin yaaa ..walla anlarlar herhalde ama dediğin gibi krotik olabilir.sen restorant sahibi felan de

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ueueh abi sahibiydi de neyse uzun hikaye artık çalışıo :P neyse hayırlısı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

adam dinlemez zaten senin sölediklerini yaw ölesine soruyolar işte sinirini ölçüyolar acaba kızım da fuck you diye baarıp cama tükürcek mi diye

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Yanlız görüsme icin icerde sıramın gelmesini beklerken en çok dikkatimi ceken seylerden birisi de görüsme yapılan memurların cok komik Türkce konusuyor olmasıydı. Biz de belki onlara göre komik bir sekilde İngilizce konusuyoruz ama orda onların Türkce konusması cok komigime gitmisti. Bize mülakata İngilizce hazırlanmamızı söylenince ben memurlar Türkce bilmiyor diye dusunmustüm.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benilme kimse türkçe konuşmadı ya bilmiyorum o yüzden gevşek gevşek konuşuyolardır kesin yaa Rleri flan yutuyolardır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turkceyı zor kaldıklarında konusuyorlar.MESELA elemanın bırı parmak ızını alırken amerıkalıyı cıldırtı kadın ıcerde kafayı yıyor bızxımkı heyecandan ne yaptıgını bılmıyor kadın elını kaldırma dıyo bızımkı kaldırıyo en sonunda dayanamöadı turkce olarak elını ben demeden kaldırma dedı komık bır turkceyle eleman gene kaldırdı sonra kadın yarım yamalak aldı ızlerı vıze alıp almadıgını göremedım o sırada benım sıram gelmısdı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam dinlemez zaten senin sölediklerini yaw ölesine soruyolar işte sinirini ölçüyolar acaba kızım da fuck you diye baarıp cama tükürcek mi diye
    oda doğru aslında neyse hayırlısı artıkkk

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Walla öle.Abi bide bir dünya belge götürdük hiç birisine bakmadılar bile yuh dedim .ya o kadar da belge götürdük

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet ya dosya olayı tam bir çile. 50 sayfaya yakın dosya hazırladım. ilk önce Türk görevli sen hangi şirket ile çalışıyon falan dedi. bu ne karışıklık falan filan. o kadar tapu cart curt hiç birşeye bakmadılar. transkript dışındakiler yalan...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Akıcı bir yazı olmuş. aksiyon, ihtiras, kazık, şefkat, yardım, tecrübe herşey var. okurken heyecanlandırıyor . Konu sabitlenmiştir. Bundan sonraki vize stresi yaşayan watçılara iyi bir rehber olur
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haklısın gokhanjan aynene öle abiiii...Ucuz bilet isteyenlere müjdem war

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bencede arkadaşlar transkript ve diğer ds formu ıvır zıvır tamsa sorun yapmayın..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

abi baklavayı niye aldın yaa dolmuşçu seni indirmemiş zaten:P

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi ii cene geyik mekani olmus burasi ehueheuhue ne bu boyle bi ark. hakket yasadıkların aynı bı turk filmi gibi gel senle anlaşalım sat bana bu hikayeyi bnede film yapım olurmu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks