Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: internetten ikinci iş nasıl bulunur

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart internetten ikinci iş nasıl bulunur

arkadaşlar merhaba ben büyük ihtimalle new jersey atlantic city ye gidicem.henüz iş sözleşmem gelmedi ancak internetten ikinci bir iş nasıl bulabilirim o bölgede bir fikri olan varmı acaba.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

açıkçası new jersey olarak bi fikrim yok ama bn işimi seçmeden önce googledan biçok iş görmüştüm. mail adresleri telefonları herşeyi var onlara mail atarsan mutlaka cvp alırsın. ama oraya gitmeden bunun ayarlanması zor çünkü orda asıl işinin çalışma şartları tam olarak nası olur bilemezsin oraya gidince ayarlamaya çalışmak daha sağlıklı olur bence.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkçası new jersey olarak bi fikrim yok ama bn işimi seçmeden önce googledan biçok iş görmüştüm. mail adresleri telefonları herşeyi var onlara mail atarsan mutlaka cvp alırsın. ama oraya gitmeden bunun ayarlanması zor çünkü orda asıl işinin çalışma şartları tam olarak nası olur bilemezsin oraya gidince ayarlamaya çalışmak daha sağlıklı olur bence.
    dostumm googlede ne diye arattın biraz tüyo verebilirmisin?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Orada çalışacağın Shift'ler (saat aralıkları) belirli olmadığı için, şuan bunun ayarlamasını yapamazsın örneğin sabah 9 oglen 3 calısıyorsan baska işler musait olmayabilir. oglen uc gece 10 calısıyorsan dierleri uygun olmaz.
    bunun gibi seyler.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İkinci işi de amerikanın her yerinde temmuz 1 den once bulursan iyi olur. cunku temmuz 1 de amerikan ogrenciler calısmak için akın ettiği için ikinci iş seceneginde wat ogrencilerinin pek sansı kalmıyor. musait pozisyonları temmuz 1 den once kapmak laızm.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Akdenizli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostumm googlede ne diye arattın biraz tüyo verebilirmisin?

öncelikle türkçe sitelerden aratma yabancı kaynaklı sitelerden araştır. mesela bn best around inc şirketini araştırıyordum onun yanında bir sürü iş vardı. söyliceğim ikinci yöntem etik mi bilmiyorum ama kendi şirketinden başka şirketlerin işlerine bakabilirsin mesela. çünkü internet sitelerinde işverenlerin web sitelerine erişebiliyosunuz. ordan işverenlerin mail adreslerine bakıp onlarla mesajlaşabilirsiniz en azından bilginizz olur. çünkü burdan 2. işi ayarlamak öncedende sölediğim gibi zor çünkü çalışma saatlerinizin ne olcağını kestiremezsiniz. armut piş ağzıma düşte olmuyor araştırmak lazım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayır internetten iş bulabiliyorsanız. Şirketlere boş yere para vermeyin. kontak haline geçin daha az miktar ucret odeyip abd ye oyle gidin. işimi kendim buldum hesabı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bnm bildiğim aracı şirket olmadan gidemiyosun. onların görevi sadece iş bulmak değil diye biliyorum yanlışsam düz***in

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ilk işinin saatlerini bilmiosun 2. işi ayarlaman zor olur
    !!! VİZEDE FİRE VERMEYEN TEK FORUM !!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

2.iş için kapı kapı gezmen lazım ve bazı istisnalar olsa da SSN olmadan işe almıyor kimse. Bu soruyu sorduğuna göre daha önce amerikaya gitmediğin yani SSN almadığını varsayarak sana sabretmeni öneriyorum. Amerika gibi bir yerde işsiz kalınmaz. Yeter ki eğlence parkları gibi dağ başında olan yerlere gitmeyin. Diğer türlü kapı kapı gezip iş bulabilirsiniz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnm bildiğim aracı şirket olmadan gidemiyosun. onların görevi sadece iş bulmak değil diye biliyorum yanlışsam düz***in

Demek istediğim şuydu. İşi MAdem netten buluyorsun. Deki İş buldugun isverene sana job offer yolluorm onayla de. o yazsın cızsın sana yollasın.
    sirketine suan mesela 1400 dolar veriyorsan o zaman 700 dolar verirsin.
    olur biter

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar internette craiglist diye bı sıte var orda emın olunkı aradıgınızdan daha fazlasını bulabılırsınız!!!!!

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar internette craiglist diye bı sıte var orda emın olunkı aradıgınızdan daha fazlasını bulabılırsınız!!!!!
    +rep....
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bence ikinci işi Amerika'ya gittikten sonra bulmanız hem daha kolay hem de mantıklı olur.

İlk işinize girdikten ve çalışma saatleriniz belli olduktan sonra kaldığınız yere ya da ilk işinize en yakın olan yerlere başvuru yaparsınız.

Ayrıca bir noktayı da vurgulamak istiyorum.J1 öğrencilerinin gerek ilk işte ve gerekse de ikinci işde ssn numaraları olmasa bile çalışmaları tamamen yasal.SSn başvurusu yaptıktan sonra işe başlayabilirsiniz.Zaten genelde WAT öğrencilerini istihdam eden işverenler bu konunun farkındalar ve zorluk çıkarmıyorlar ancak WAt programının esamesi bile okunmayan bir yere giderseniz o zaman iş biraz size düşüyor.Ssn olmasa bile çalışmanızın tamamen yasal olduğunu işvereninize ispatlarsanız (bunun için nette belgeler mevcut , bir ihtimal de işvereninizin CIEE'yi aramasını sağlayarak birinci elden bilgi almalarını sağlayabilirsiniz) fazla bir zorluk çıkarmayacaklardır diye tahmin ediyorum.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Wink

Alaska'da 2. iş olabilir mi ? hani boş kalırsak ne yapılabilir ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Şu ssn olmadan çalışabilmemizi sağlayan belgeleri görebilir miyiz ya da bulabilir miyiz ya? Böyle bir imkan var mı hakikaten? Ben tam anlayamadım orasını.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

google earth cidden çok işe yaradı tşk
    benim çalışacağım yerim tam karşısında kocaman ( ki genelde kocaman olurlar ) bir golf sahası var. yırttık abicim oralarda hep bi iş olur, caddie falan oluruz en kötü ihtimalle hem düzenlide olmasına gerek yok
    gittim; gezdim; gordum....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

slm ... arkdasım... once gıttık ten sonra SSN ı al daha sonra craigslist.com dan baska ıslere bakarsın... ama onceden gıtmıs ısen ve SSN ın varsa, oraya gıttıkten sonra 1. ısının saatlerı bellı olduktan sonra yıne craigslist ten veya dgr jfınd ob sıtelerınden bakablırısn...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart craigslist

Arkadaşlar gönül isterki bir ssn numaram olsun.fakat amerikaya ilk kez giden bir wat katılımcısı olarak oraya varana kadar olmayacak...Fakat tüm bunlara rağmen 2. iş arama konusunda craigslist yada buna benzer iş bulma sitelerine bakıyorum..
    Şuan başvuru yapmasamda, en azından Amerikaya gittiğim zaman başvuru yaparken nelere dikkat edildiğini görmüş olurum diye..

Deneyimli arkadaşlara danışmak istediğim konu şu,

Soru-1
    craigslist vb. sitelere cv koyarken yada işverenle konuşurken nelere dikkat edelim. Sonuçta wat öğrencisiyiz, geçici vizemiz var.. Elbette yalan atmakta doğru değil, bizi yani wat öğrencilerini kabul edecek iş türleri hangileridir, hangi tür işlere başvuralım, yada doğrudan kapı kapı gidip dolaşmak mı daha doğru olur vardığımız zaman??

Soru-2
    Vardıktan sonra ssn numarasını almadan 2. işte çalışamayacağız malum, work schedule' da belli olana kadar bekleyeceğiz...

Peki SSN numarası olmadan çalışabileceğimiz yada sizin çalıştığınız işler var mı??

şimdiden Teşekkür ederim yanıtlar için...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ayrıca kötü bir durum var, bu iş sitelerinin bir çoğu paralı üye yapıyor.....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dessertsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ... arkdasım... once gıttık ten sonra SSN ı al daha sonra craigslist.com dan baska ıslere bakarsın... ama onceden gıtmıs ısen ve SSN ın varsa, oraya gıttıkten sonra 1. ısının saatlerı bellı olduktan sonra yıne craigslist ten veya dgr jfınd ob sıtelerınden bakablırısn...
    şimdi gördüm ki daha önceden yazdığım sorular yanıtsız olarak halen burdalar....

birkaç soru daha ekleyeceğim belki bilgisi olan arkadaslar yazarlar...

craigslist sitesinde biz iş aradığımıza dair ilan bırakamıyor muyuz acaba,

sadece işverenler ilan yazıypr ve bizlerde inceliyoruz anladığım kadarıyla?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)