Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok acil yardım lütfen vize ile ilgili

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart çok acil yardım lütfen vize ile ilgili

Merhaba Geçen yaz ABD'de work and travel programına erkek arkadasımlaberaber katıldım. Erkek arkadasım gecen yaz Idaho eyaletinde bir yanlış anlaşılma sonucu tutuklandı ve bir gün hapishanede kaldı. Ancak daha sonra dava düştü. Elinde davanın düştüğüne dair kağıtlar var. Davanın case numberı CASE NO. CR. 08-3302-M .
    Arkadasım bu yaz tekrar ABD' ye work and travel programı ile gitmek istiyor.
    Bu sene en başta drop box ile vizeye başvurduk ancak red aldı. Daha sonra randevu ile görüşmeye gittik ve tekrar red aldı. red almasının sebebi ds 156 formunda bulunan hiç tutuklandınız mı veya suç işlediniz mi sorusuna no diye cewap wermesiymiş. (Bizim bu soruya no cevabını vermemizi buradaki danışman şiketimiz söyledi, durumu bildikleri halde.) ve ona neden aynı hatayı yaptın diye sormuşlar biz drop boxta neden red aldıgını bilmiyordukki. şimdi 3. kez vize görüşmesine gitmek istiyor ancak vize verme ihtimalleri çok düşükmüş.
    Vize alabilmesini kolaylaştırabilmek için neler yapabiliriz?Biz bir yanlış anlaşılma sonucu tutuklandığını ve o soruya no cevabını kendinin vermedigini danışman şirketinin onu bu şekilde yönlendirdigini konsolosluk yetkililerine nasıl anlatabiliriz.teşekkürler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bu durumda pek denicek birşey yok .Samimi ve açıklayıcı net cümlelerle konuşarak anlatabilirsiniz başka yolu yok.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anlatmaya calıştık ama bu form senin deyip elindeki davanın düştügüne dair olan kagıda bile bakmamıs ve onundeki bilgisayara bir cok seyler yazmıs

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yalan söylemiş moduna girdiniz sonuçta yani bu şirketin suçuda olsa ne bileyim konuşmaya direk herşeyden önce söylemem ve açıklamam gereken bi konu var diye girebilir arkadaşın ille önce sorular sorulacak diye birşey yok radikal bişey yapılması lazım sizin durumunzda ve bence öyle yapsın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ayrıca vize alabilmen cok dusuk ihtimalli demiş ama hala önumuz de acık bir kapı olabilir mi yoksa bu sevdadan vaz mı gecelim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

deneyin bence ama gene gidip durup vize görevlisi karşısında adamın bilgisayara bakmasına izin verip direk hakkınızda önyargıya sahip olmasını izlemeden radikal bi şekilde açıklamaya samimi bi şekilde girip vs deneyebilirsiniz.Son kez bir deneyin kaybetçeiniz fazla bişey yok

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bence de gidin ve vize memuruna düzgün bir diller bir şey söylemek istediğinizi söyleyip durumu baştan sona anlatın..Dinleyeceklerdir..Ondan sonra kararı onlar verecek..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cok tesekkürler acaba forumda daha onceden basından boyle bir olay gecen var mı biliomusun yani önceden tutuklanmıs ve daha sonra tekrar amerikaya gitmiş olan kişiler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

istiyosan arama yap ama ben hatırlamıyorum.Geçen sene davaya çıkan vs birçokta arkadaşım oldu abd de hapse girmediler tutuklanmadılar ama bu sene gitmeye de çalışmıyolar tabi olsa bi örnek teşkil ederdi ama yinede bir arama yap.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Bana kalirsa denemyin bir kez daha sonucta onlarin sistemlerinde bir ceza tutuklanma durumu gorunuyor sanirim ve erkek arkadasin ne yazik ki mimlenmis gibi duruyor hukumetce,bu yuzden en azindan 1yil bekleyin derim ben.Maddi manevi emege yazik.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sonucta dusmus bir dava ve sabıka kaydı da yok

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı idaho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonucta dusmus bir dava ve sabıka kaydı da yok
    ama dedimya belli ki kayit altina alinmisbir sekilde,not ortalamasi 2.00 in ustundeyse e ingilzceside iyidir ilk kez amerikaya gitmiyorsa tek sorun bu olay bana gore sabika kaydi islenmediyse bile bir sekilde bir yerlerde kayit alina alinmis ve mimlenmis kayitlarda.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir de acaba bir göçmen avukatı ile görüşsek mi acaba

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bir de acaba bir göçmen avukatı ile görüşsek mi acaba
    Sonucta konu work and travel,dil okulu yada internship degil bunlar olsa ugrasmanizi anlarim ama zaten wat icin bir masraf yapacaksiniz bunun uzerine birde avukat masraflari bence gereksiz ama tabiki siz bilirsiniz azminiz takdire sayan,ben kendi adima ilk red den sonra bu kadar ugrasmazdim,ama red nedeninin bu olay oldugu da belli degil sanirim?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu olay oldugu belli cunku gorusmeye gittginde ilk sordugu sey neden ds 156 formunda bulunan hiç tutuklandınız mı sorusuna neden no dedin demiş ayrıca gecen drop boxta da bu yuzden red aldın demiş
    not ortalaması 2.15 ing de fena deil

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ugrasın olur nıye olmasın kı...bence sansiniz var...
    Konu metilfenidat tarafından (22-06-2009 Saat 04:55 PM ) değiştirilmiştir.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Ortada bir yalan degilde yanlis anlasilma var siz yalan olarak dusunmuyorsunuz hakli oldugunuzu savunuyorsunuz ki haklisinizda davanizda ama dedimya bir kere bir onyargi yada mimlenme olusmus konsolsluk yada amerikan hukumeti tarafindan,bunu 2 gorusmede de gordunuz bu yuzden daha fazla deneyip kendinizi yipratmayin diye dusunuyorum ben.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de biliorum zor oldugunu ancak imkansız olmadıgına kendimi inandırmak istiyorum acaba polyannacılık mı oynuyorum ancak her sey hazır ki bu sene gitmek için bi tek şu vize problemi
    şirket bi mail yazsa onalrın eline gecer mi acaba bizim hatamız biz yanlış yönlendirdik falan dese
    ds 156 ya no demsini biz söledik dese

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bence -varsa eğer- bi dilekçe gibi bir şeyle başvuru, yada nebilim , daha üst düzey bir görevliyle görüşmek sorununuzu halledebilir... ben diğer arkadaşalr kadar karamsar olamıyorum malesef, deneyin tekrar şansınızı...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence -varsa eğer- bi dilekçe gibi bir şeyle başvuru, yada nebilim , daha üst düzey bir görevliyle görüşmek sorununuzu halledebilir... ben diğer arkadaşalr kadar karamsar olamıyorum malesef, deneyin tekrar şansınızı...
    daha üst yüzey bir yetkili ile nasıl görüşebiliriz ki daha önce
    bu yolu deneyn biri var mı herhangi bir sorun için

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

varsa eğer die parantez açtım arkadaşım, bi bilgim yok, ama denemeye değer die söledim.....
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

we ewt bugun erkek arkadasim vize gorusmesine 3. kez gitti adama her seyi bastan guzel bir dille anlatmis o da" bu sene gene basina bela acma ii yolculuklar onayliorum" demis
    simdi pasaportu aldilar kesin vize basarlar demi pasaportun bos gelmesi gibi bir ihtimal olmaz
    yani arkadaslar isteyince her sey oluyor pesini birakmamak lazim umudumuz cok tukenmisti hatta artik kesinlikle bi daha almaz derken ii insan cikti konsolusluk gorevlisi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence ugrasmayin almasi tamamen imkansiz.yalan soylemesi frauda giriyor.buda vize alabilmeyi tumuyle imkansiz kaliyor.isterseniz 10 kez basvurun evet cevabi alamazsiniz.paraniza yazik olur.dogru soyleseniz bile sansiniz dusuktu ama yalan soylediginiz icin tumuyle imkansiz...
    Gördügümüz gibi imkansız degilmiş..Bu mesajdan anladıgımız üzere eğer konu wat sa herşey olabiliyor..kendimden bilebiliyorum..İstisna bile olsa!

Tabi bu mesajı idaho arkadaşımızın söyledigne göre yazıyorum..Bazen kesin konuşmamak gerek yanlış yönlendirmemek gerek...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ewt gercekten dogru hatta bunu amerikadan atiyoruz sadece ulkeye giriste 1.5 saat beklettiler burdan vize alamayan butun arkadaslara ornek olsun pesini birakmayin
    tesekkurler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ewt gercekten dogru hatta bunu amerikadan atiyoruz sadece ulkeye giriste 1.5 saat beklettiler burdan vize alamayan butun arkadaslara ornek olsun pesini birakmayin
    tesekkurler
    Hayırlı olsun gozunuz aydın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

cok sevimdim kardes gerci mort oldum ama olsun siz gidinde biz mort olalim onemli degil...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Demek kı daha olumlu dusunmem gerekıyormus...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyi dilekleriniz icin teskkurler
    hepiniz ins hepimiz ii birer yaz geciririz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)