Work and Travel 2025
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mulakat hakkinda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Mulakat hakkinda

Arkadaslar merhaba. Bugun ben sponsorla bir gorusme sagladim. Sinavlarim oldugundan ve iki gun once ogrendigimden dolayi cok calisma firsatim olmadı. Bugun mulakatimin cok da iyi gecmedigini düşünüyorum. Şirkete program ucretini pesim odedik ve sirket bu gorusmenin olumsuz oldugunda yapacaklari herhangi bir sey olmadigini programin iptal olacagini soylediler. Para iadesinj ise ekim ayinda yapacaklarini.
    Ben programa katilmayi cok hayal ettim ve istiyorum. Sizce programimin sponsordan onay alamama durumunda yapabilecegim bir sey var mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 kere mülakata girme hakkın var diye biliyorum sponsorun CIEE'yse

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 3 kere olduğunu biliyorum eğer CIEE ise ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sponsorum spirit.
    Boyle firmalarda ikinci bir sans verme gibi bir durumlari olmuyor mu arkadaslar?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hocam kötü bile geçme alma şansınız yüksek . Gerçekten çok insiyatifli oluyorlar endişelenmemenizi tavsiye ederim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçememişim mülakatı arkadaşlar. Şimdi parayı geri almam ve başka bir şirketle anlaşmam lazım. Parayı alabilceğim hakkında bir fikriniz var mıdır?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sözleşmeyi oku. İşe yerleştirildiysen 300 dolarını yerleştirilmediysen 100 dolarını keserler diye düşünüyorum. Benim firmam böyle yazpıyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı bunlariyazicam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Bugun ben sponsorla bir gorusme sagladim. Sinavlarim oldugundan ve iki gun once ogrendigimden dolayi cok calisma firsatim olmadı. Bugun mulakatimin cok da iyi gecmedigini düşünüyorum. Şirkete program ucretini pesim odedik ve sirket bu gorusmenin olumsuz oldugunda yapacaklari herhangi bir sey olmadigini programin iptal olacagini soylediler. Para iadesinj ise ekim ayinda yapacaklarini.
    Ben programa katilmayi cok hayal ettim ve istiyorum. Sizce programimin sponsordan onay alamama durumunda yapabilecegim bir sey var mi?
    Hicbir islemini yapmadigi bir ogrencinin parasini ekim ayina kadar isletmek , vermemek en hafif tabirle ogrenciyi soymaktir. Hicbir sirketin bu denli bir uckagit icine girecegine ihtimal vermek istemiyorum. Sirketinle duzgunce konus , ne kadar kesinti yapilacaksa yapilip parai hemen versinler. Hicbir is yerlesimi , ds 2019 belgesinin basimi gibi resmi islemler olmadan da Amerika ya para gonderme yalanini da soylemezler. Kisacasi kibarca parani hemen iste , olumlu sekilde cevap alacagini da dusunuyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hicbir islemini yapmadigi bir ogrencinin parasini ekim ayina kadar isletmek , vermemek en hafif tabirle ogrenciyi soymaktir. Hicbir sirketin bu denli bir uckagit icine girecegine ihtimal vermek istemiyorum. Sirketinle duzgunce konus , ne kadar kesinti yapilacaksa yapilip parai hemen versinler. Hicbir is yerlesimi , ds 2019 belgesinin basimi gibi resmi islemler olmadan da Amerika ya para gonderme yalanini da soylemezler. Kisacasi kibarca parani hemen iste , olumlu sekilde cevap alacagini da dusunuyorum

Tekrar iletişime geçtim ve parayı sponsora gönderdiklerini. Daha sonrasında durumumu anlatan bir maille paranın geri dönüşünü istediklerini onlardan olumlu bir cevap gelirse geri ödeme yapabileceklerini söylüyorlar. Sözleşmede bu durumla ilgili herhangi bir madde yok yani geri alabilirim parayı ama böyle sürüncemede bırakırlarsa hukuki yolları kullanacağım.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

soyledikleri seyler inandirici degil cunku herhangi bir hizmet almadigin bir sponsora senin icin neden odeme yapiliyor ilginc. Zaten senin verdigin progra ucretinin tamami sposnora on odeme yapilmistir eger yapildiysa ki bu da max 300-400 dolar civaridir. sizin verdiginiz program ucreti icinde sirketin kendi kari da mevcut. Yani neresinden bakarsan bak sen bu parayi her turlu geri almalisin. Sozlesmende kesinti ve iade icin bu durum belirtilmemisse , hic cekinmeden hukuki sureci baslat.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)