Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber : Amerika 2010'da 6 Parçaya Bölünecek...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Haber : Amerika 2010'da 6 Parçaya Bölünecek...

Rus Profesör Igor Panarin, 2010 yılında ABD’nin bölüneceğini öne sürdü.
    ABD’de yayımlanan Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, toplu göçler, ekonomik çöküş ve ahlaki düşüşün gelecek sonbaharda ABD’de bir iç savaşı tetikleyeceğini ve doların düşeceğini öne süren Panarin, 2010 yılının haziran ayı sonralarında ya da temmuz başında ise ülkenin altı parçaya bölüneceğini savunuyor.
    Panarin’in teorisine göre, ABD, ülkenin batısında kurulacak Çin etkisindeki "California Cumhuriyeti", Meksika etkisindeki "Texas Cumhuriyeti", ülkenin doğusunda başkent Washington D.C. ve New York’u da içeren bölgede kurulacak AB etkisindeki "Atlantik Amerika", Kanada etkisindeki "Merkezi Kuzey Amerika Cumhuriyeti", Japon ya da Çin’in himayesindeki Hawaii ve Rusya’ya katılacak olan Alaska’dan oluşan altı parçaya bölünecek.
    Panarin, "Şu anki durumda ABD’nin bölünme ihtimali yüzde 45-55. Bu bazılarını mutlu edebilir, ancak mantıklı düşünürsek, bu Rusya için en iyi senaryo olmaz. Evet, Rusya dünyada daha güçlü hale gelir, ancak ağırlıklı olarak dolara endeksli ve ABD ile ticarete dayalı olan ekonomisi zarar görür" ifadesini kullanıyor.
    Bütün dünyanın, ABD’nin 44. Başkanı seçilen Barack Obama’dan mucizeler beklediğini söyleyen Panarin, ilkbahar geldiğinde herkesin mucize olmadığını net bir şekilde göreceğini savunuyor.
    Rus medyasının büyük ilgi gösterdiği Panarin, yaklaşık 10 yıldır dile getirdiği iddiasının bugüne kadar çok inandırıcı bulunmadığı, ancak son dönemde çıkan ekonomik krizle birlikte insanlara gerçekçi gelmeye başladığını söyledi. İlk kez 1998 yılında uluslararası bir konferansta dile getirdiği teorisini bir süre önce Rusya Dışişleri Bakanlığında bir yuvarlak masa toplantısında sunan Panarin, davet edildiği çeşitli üniversitelerde ve medyada da konuyla ilgili konuşmalar yapıyor.
    Eski bir KGB analisti olan ve siyaset bilimi doktorası bulunan 50 yaşındaki Prof. Panarin’in ABD ekonomisi üzerine çalışmaları da bulunuyor. Boris Yeltsin döneminde stratejist olarak görev yapan Panarin, ülkesinde saygın bir isim. ABD-Rusya ilişkileri konusunda medyada sık sık görüşlerine yer verilen Panarin, Rusya Dışişleri Bakanlığının diplomatlarının yetiştirildiği akademinin dekanlığı görevini yürütüyor.
    Panarin özellikle son yıllarda, Orta Doğu’daki istikrarsızlıktan küresel ekonomik krize kadar her şeyden Washington yönetimini sorumlu tutan bir yaklaşım sergiliyor. Panarin, Rusya’nın ise, 1990’larda yaşadığı güçsüz dönemin ardından dünya sahnesindeki eski rolüne dönmekte olduğu kanaatinde.

http://www.milliyet.com.tr/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=dunya&Arti cleID=1034482&Date=30.12.2008&b="ABD 6 parcaya bolunecek"&ver=39

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Asparagas haber gibi gelio..... gerçi 2010'a fazla kalmadı gelsinde görelim. Bikere Californianın çin etkisinde kalması yada ona katılması hayal gibi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bana biraz komplo teorisi gibi geldi ama amerikaya daha önce gidenler bilir
    hiç iç savaş olacakmış gibi bir izlenim var mı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hipotez kurmuus kafasinda adam..sonucununda nasil olcagini soluyor..ama bu daha cok uydurma bir haber gb gelio kulaga..birsuru neden olabilir..ilk aklima gelen suphe
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Panarin Jeo-politik olarak bir harita çıkarmış.Çıkardığı harita da teorik olarak çok mantıklı. Bunların gerçeğe dönüşmesi için güç dengelerinin değişmesi gibi çok uç noktada olayların yaşanması gerekiyor ki buda şu an için çok zor görünüyor. Kolay kolay bölüneceklerini sanmıyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yaw Amerikalılarda o yürek var mı?
    Kuzu gibiler.

Bush ülkenin altını üstüne getirdi. Ona rağmen doğru düzgün birşey deyebilen bilen yoktu.
    Krizin sebebi aç gözlü petrol şirketleri herkes biliyor.Ama kimse birşey diyemiyor.

Ufak ufak eleştirenler var ama ciddi ciddi "Allah sizin belanızı versin bu ülkeyi bu batağa siz soktunuz." diyebilen yok.
    Bizim Türkiyede olsa millet bağırır çağırır.

Irakta o kadar askerleri ölüyor çıkıp da adam akıllı bi kelime söyleyemiyorlar.

Bizim bir askerimiz şehit olsa millet çıldırıyor.Ama bunlarda yok.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hadi bakalım inşallah. Kendi içinde bölünürse belki dünyayı kafasına göre bölmesi bir nebze olsun yavaşlar...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o kadar ugrasılmasına ragmen bızım ulkemız bolunmedıkı,amerıka hayatta bolunmez...

bu sadece bı komplo teorısı.suan krızın etkısıyle amerıka ustunebırcok komplo teorısı soz konusu buda onlardan bı tanesı!!!

hele hele 2010 gıbı kısa bır sure ıcınde bu olayın gerceklesmesı ancak 3.dunya savası cıkarsa mumkun olur demekden baska bı sozde gelmıyo ınsanın aklına....

ama bole bısı olursa sız acaba hangı boegeyı secerdınız???

hadı buna cevap arıyalım, ben europen unıonnu secerdım

nede olsa avrupa demııı!!!
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama bole bısı olursa sız acaba hangı boegeyı secerdınız???

hadı buna cevap arıyalım, ben europen unıonnu secerdım

nede olsa avrupa demııı!!!
    Bu soruya "Topraktan geldik... toprağa gideceğiz.. nerede olduğu farketmez" şeklinde bir yanıt verip... konuyu çok farklı boyutlara taşımak mümkün

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu haber yanılmıyorsam 2hafta önce çıkmıştı. ama o zaman pek tutmadı
    şimdi haber kalmadı heralde bunu tazeleyip sundular tekrar.
    ben de paylaşayım dedim.
    rusyanın güdümünde yapılan bir haber gibime geliyor ama etkisi çok fazla olmaz tahminimce kısa ve orta vadede
    2010 değil ama 2110da belki

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eskiden rusdan adam olamzdi şimdi TR haberlerinde buyuk rus profesor diyoralr ahhahahaha
    bu haber tam komplo teorilerine ölüp biten her firsatta amrikdan buyuk oldugunu idda eden turklerimize göre
    keyfini cikarin hahahahaha

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

amerikadan once rusyanin parcalanmasi gerekiyor
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikadan once rusyanin parcalanmasi gerekiyor
    Daha ne kadar parçalanacak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende bu harita kadastro mezunu Profesör Igor Panarin e inanıyorum aynısını bende gecen yıl söylemiştim tek fark vardı. rakamların yeri değişik. 2010 değil 2100 için benim böyle bi iddaam vardı. ben haritacı yada prof değilim ama bence benimki daha çok tutar. =)
    what's up nigga

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

güzel ya kanada'ya katılacakmış ohio...
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)