Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güney amerikada 15 gün travel yapma

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Güney amerikada 15 gün travel yapma

Arkadaşlar travel kısmına güney amerikayıda koysam sizce ne denli mantıklı olur?Sonuçta birazilya,colombia gibi ülkeler bize vize uyguamıyorlar ve çokda pahalı yerler değil.USA travelı tamamladıktan sonra 15 günde kısa sürede olsa güney amerikayı gezmek istiyorum.Masrafımı karşılarmıyım...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Butcene bagli bence..oraya gitmek icin de bi ton para vericeksin,onun yerine amerikada daha cok gezmeni tavsiye ederim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Belki hayatım boyunca bidaha gidemeyeceğim o yuzden amerika kıtasını kabaca bitiriyim diyorum ... bilmiyorum usa e bi ayak basayımda netleştireceğim.Bide ben uçak havalanmadan gideceğime hala inanamıyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Eger amerikadan cikis yaparsan ve gidecegin ulkelerde kapida vize uygulamasi var genelde pasaportuna oranin vizesi basilirsa amerikaya tekrar giris yapamama durumun var geri donus yolunda, gecen sene sirf bu nedenle arkadasim turkiyeden guney amerikanin bir kac ulkesine vize aldi kapida vize veren ulkelerdede vizeyi pasaporta basmamalari icin uyardi evrak seklinde vize alarak dolasti guney amerikayi bu sne benimde aklimda gune amerika var paslasalim .Bu konu ile detali arastirma yapacam bu hafta ben.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger amerikadan cikis yaparsan ve gidecegin ulkelerde kapida vize uygulamasi var genelde pasaportuna oranin vizesi basilirsa amerikaya tekrar giris yapamama durumun var geri donus yolunda, gecen sene sirf bu nedenle arkadasim turkiyeden guney amerikanin bir kac ulkesine vize aldi kapida vize veren ulkelerdede vizeyi pasaporta basmamalari icin uyardi evrak seklinde vize alarak dolasti guney amerikayi bu sne benimde aklimda gune amerika var paslasalim .Bu konu ile detali arastirma yapacam bu hafta ben.
    Tamam dediğin şekilde olursa vize proseduru olur tabi neden olmasın.Seninde tecrubenden faydalanmak istiyorum..interrail tecrubende var sonuçta.Bu konuda dediğin gibi paslaşalım muhtamelen ben tek gideceğim yanımda buna cesaret edecek birilerini bulacağımı sanmıyorum..Gelmek isteyen olursada birleşebiliriz..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Tamam dostum buRadan habeRlesiriz.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Pasaportunda yazan vize bitiş tarihinden itibaren 1 ay daha ABD'de kalma hakkın var. Fakat o yazılı tarih geçtikten sonra ABD dışına çıkarsan bir daha geri giremezsin diye biliyorum. Muhtemelen senin gezmek istediğin tarihler o zamana denk gelecektir, bu durumda ABD'den dönüş yapamazsın, Güney Amerika'dan dönmen gerekir. Ki dönüş biletini almışsındır herhalde şimdiden.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Gecen sene arkadasim iste dolasti onun tecrubelerine basvurayim sizinlede paylasacam millet

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Güney amerikada kış olacağınıda hesaba kat derim. Benim tavsiyem amerika, işin bittikten sonra 1 ay da veya 15 günde gezilcek yer değil. Bence tüm zamanını us de yoğunlaştır. İleride güney amerikayıda gezersin sorun olmaz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Dönüş biletim 2 ekimde.temmuz gibi şirketi arar dönüşü brazilya yapın derim mesela...olabilirmi bilmiyorum..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dönüş biletim 2 ekimde.temmuz gibi şirketi arar dönüşü brazilya yapın derim mesela...olabilirmi bilmiyorum..
    aradım wat bileti olduğu için olmuyomuş..

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

SWAT bilet anlaşması gereği amerikadan girip çıkmak zorundasın ABD ye.Yine söylendiği gibi ABD den 10-15 günlüğüne cıkış yaparsan girişin büyük problem olur pasaport tarihlerin uysa bile.Kısacası Meksikaya yakınsan günübirlik git-gel ama onun dışında 10-15 günlük bir güney amerika turu hayal gibi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SWAT bilet anlaşması gereği amerikadan girip çıkmak zorundasın ABD ye.Yine söylendiği gibi ABD den 10-15 günlüğüne cıkış yaparsan girişin büyük problem olur pasaport tarihlerin uysa bile.Kısacası Meksikaya yakınsan günübirlik git-gel ama onun dışında 10-15 günlük bir güney amerika turu hayal gibi.
    Meksikaya giriş çıkış sorun değişse gidip görmek isterim..Sorun olurmu..mesela 1 hafta için kaç yüz dolar almayılım en az

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meksikaya giriş çıkış sorun değişse gidip görmek isterim..Sorun olurmu..mesela 1 hafta için kaç yüz dolar almayılım en az
    Bu bir haftayı DS formunun yada vize tarihinin bitiş tarihinden öncesine ayarla yoksa sıkıntı yaşarsın girişte keza tarihlerin bitmemesine rağmen ben kanada dönüşünde sınırda 2 saat bekletildim.Meksika hakkında pek bilgim yok break gitmişti sanırım oraya da.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

20 ekimde bitiyo benim sanırım ds de öle yazdını tahmin ediyorum.. ama vizede 20 eylül yazıyo.Ben zaten 20 sinde işi bırakıp gezmeye çıkıcam..bu durumda vize bitiş tarihim çok ters oluyo görünüşe göre..Ben nasıl gideceğim şimdi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Meksikaya bende her hafta sonu neredeyse gidiyordum. Hiç bir problem olmuyor istediğin kadar kalabilirsin abartmamak şartı ile 3-5 gün gibi.

Güney amerika muhabbetini soruşturup sana detayı ile anlatacam inek wait me

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tamam sendeyim hereda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)