Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CIEE İşleri Neden Abartılıyor ya da Abartılmalı mı ?

BannedUser
    Guest

Standart CIEE İşleri Neden Abartılıyor ya da Abartılmalı mı ?

Arkadaslar CİEE işleri icinde Seneca dısında bu iş superdir diğer sponsorların işlerinden farklıdır diyeceğim bir tane iş yok, bence tabi. Sunuda belirteyim UT, Armada Grande, Advis ve El.t sanırsam CİEE ile calışıyor UT hakkında cok fazla eleştiri yokken ve El.t ile Advis hakkında eleştirisel yazılar goruyoruz. Yani iş sadece sponsorda bitmiyor. CIEE magdur etmeme nedenlerınden biride riskli işlere girmemesi. Mesela Alaska ve Pedicap.

yani CIEE'nin ayarladıgı lifeguard, restaurant, housekeeping işleri ile Intrax, Cetusa, AWA gibi sponsorların yerleştirme yaptıgı işler arasında bir fark yok. Ozellikle Mc Donalds işleri gibi fast food işlerinde

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Ben Ciee işlerini beğenmiyorum genellikle,
    Alaska ve Pedicab her ne kadar kumar olsa da sonunda kazanma şansın yüksek.

Özellikle Pedicab konusunda konuştuğum arkadaşların bana verdiği geri bildirim,
    düzenli bir şekilde çalışıldığında ciddi paralar kazanabileceği yönünde.

BannedUser
    Guest

Aynen bende onu söyluyorum riskli işler ama bi tutarsa 10000 ve 15000 dolar arasında yapılabilir. Ancak genel ortalama 5000*6000 dolar arası oluyor. Bu 4 sene içinde benim gordugum. Evet NY ve Seattle havaalanında bu sene 20 Alaskacı gorduysem 15 tanesi kotu kazanmasına ragmen seneye gene gelecegını soyluyordu. Bu da işin baska boyutu tabi.

CIEE neden bu kadar buyutuldu bunda tabi 4 firmanın maddi olarak diğer sirketlerden daha güclü olması ve saglam reklam yapması..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ciee in abartiliyor olusu islerinin digerlerinden cok farkli olmasindan degil, diger bircok islere nazaran (tum sponsorlarin isleri boyle demiyorum) hem ogrenciye hem de isverene guven veriyor olmasi.. ciee islerinde diger islere nazaran cok daha nadir bir sekilde ; sahte isler, gittigin anda nedensiz kovulmalar , isverenin wat ogrencisinden habersiz olusu , konaklamalarda nedensiz keyfi sekilde sorun yasama gibi ogrencileri magdur eden olaylar goruluyor. bu da bu sponsorun abartilmasina neden oluyor. bu ogrenci boyutu bunun isveren boyutunda ise hicbir ogrenciye , isveren sozlesmedeki taahutlerini yerine getirdigi durumlarda isten ayrilma izni vermez.. bunlar isverene de ogrenciye de guven veriyor. ciee gibi bir iki sponsor daha var intrax da da ben sorun yasandigini gormedim mesela..

BannedUser
    Guest

Siteye bakıyorumda CIEE şirketleri 1500*1600 dolar istiyorlarmıs sahsen MC Donald's da calışmak için o parayı vermek cok mantıklı değil.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yok zaten mc donalds isleri ne bilim kodak isleri gibi isler amerikanin heryerinde asagi yukari ayni oluyor. ondan o paralarin verilmesi sacma. zaten isler arasindaki fark diger yan islerde ortaya cikiyor.. kucuk isletmelerin islerinde..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siteye bakıyorumda CIEE şirketleri 1500*1600 dolar istiyorlarmıs sahsen MC Donald's da calışmak için o parayı vermek cok mantıklı değil.
    1600 dolar verip de Mc Donalds'da çalışacak öğrencinin aklından şüphe ederim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Öncelikle böyle düşünmene sevindim macro benim şirket ciee sponsoruyla çalışmıyor

Ha 1600 doları rahatlıkla gidip verebilecek olsam gidermiydim. Sandusky deki Cedar'da veya Morey's Piers gibi büyük eğlence parklarında çalışmak için giderdim.Sadece Ciee'nin gönderim yaptığı ve cidden büyük işletmelere bakmak lazım..

Sizinde dediğiniz gibi biraz araştırma yaptıktan sonra gidip ufak bi işletmede satış elemanı olmak için veya mc lerde çalışmak için o para verilmez..

BannedUser
    Guest

aynen katılıyorum sana sysop fast food icin gidipte 1600 dolar vermek dogru olmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)