Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: -acil- işverenin işyeri değiştirme hakkı var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart -acil- işverenin işyeri değiştirme hakkı var mı?

arkadaşlar an itibariyle işverenimin işyerimi değiştirdiğini öğrendim.söz konusu işime fuarda yerleşmiştim yüzyüze mülakatla.değişiklik sonucu gideceğim eyalet/iş pozisyonum da değişti.işverenim aynı kişi ama.yeni iş güzel olsa dahi bana sorulmadan bu değişikliğin yapılmasına çok sinirlendim.işverenimin/bağlı bulunduğum acentanın bunu yapmaya hakkı var mı ? yasal olarak yapabileceklerim neler ? işten ayrılsam dahi ds2019'u kullanma hakkım var mı vize'de ? acil cevaplarınızı bekliyorum...
    Konu zed tarafından (09-05-2009 Saat 09:36 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar an itibariyle işverenimin işyerimi değiştirdiğini öğrendim.söz konusu işime fuarda yerleşmiştim yüzyüze mülakatla.değişiklik sonucu gideceğim eyalet/iş pozisyonum da değişti.işverenim aynı kişi ama.yeni iş güzel olsa dahi bana sorulmadan bu değişikliğin yapılmasına çok sinirlendim.işverenimin/bağlı bulunduğum acentanın bunu yapmaya hakkı var mı ? yasal sorumluluklarım neler ? işten ayrılsam dahi ds2019'u kullanma hakkım var mı vize'de ? acil cevaplarınızı bekliyorum...
    eet var usta.bnm ds'te 41.street yazıyordu.ama manager beni 125'te calıstırdı.eger aynı sirket içinde ise illa ds yazan yerde calıscaksın diye bisey yok ....
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ibo benimkisi şehiriçi değişiklik değil sadece.beni bir eyaletten baska bir eyalete transfer ediyor.ve yapacağım işten farklı bir iş veriyor bana.bununla birlikte işi fuarda seçtim ben.başka bir şehirde çalışacak olsam bu işi kabul etmezdim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasim uzulerek soyluyorum ki isverenin boyle bir hakki var. Imzalattiklari sozlesmelerde varis zamani, ve isin kosullarina bagli olarak isveren is yerini degistirme hakkini her zaman sakli tutar seklinde bir madde oluyor. DS-2019 meselesine gelince isvereninden ayrildigin takdirde isverenin onaylamamasi durumunda DS belgenin iptal edilebilme durumu soz konusu olur. Bu konuda sirketinin daha fazla yardimci olabilecegini dusunuyorum. Kolay gelsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

var tabiki de. hatta benim geçen sene iş kabulunde missouri eyaleti görünüyodu çalışacağım iş yeri. oraya bi gittik beni arkansas diye başka bi eyalete postaladılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)