Work and Travel 2025
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş Hk. Acil Yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İş Hk. Acil Yardım

Arkadaşlar şirketim yeni işler gönderdi, aralarında phoenicia, new york da yani dağın başı gibi, fakat konaklama ve yemek ücretsiz haftalık 175$ kazandcı var sizce gidilirmi? Şehire çok mu uzak günübirlik gezme şansımız olur mu?

BannedUser
    Guest

Haftalık 175 dolar. Bence gidilmez.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konaklama ve yemek dahil olsada gidilmez dimi? yer olarak şehirden uzak biriktirip sonra gezmeye değer mi?

BannedUser
    Guest

Yemek ve konaklama olsada gidilmez.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

mecbur kalmadıkca gidilmez eğer başka seçeneklerin varsa hiç düşünme
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

myrtle beach ihtimali var ağır basıyor orası nasıl peki bilginiz varmı? bu arada teşekkürler yardımlarınız için.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı dgknfb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    myrtle beach ihtimali var ağır basıyor orası nasıl peki bilginiz varmı? bu arada teşekkürler yardımlarınız için.
    iş ayrıntılarını yazarsan daha rahat yorum yaparız
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar şirketim yeni işler gönderdi, aralarında phoenicia, new york da yani dağın başı gibi, fakat konaklama ve yemek ücretsiz haftalık 175$ kazandcı var sizce gidilirmi? Şehire çok mu uzak günübirlik gezme şansımız olur mu?
    Hocam cok dusuk bence gelir. 309 kisi yasiyormus. Ben olsam gitmezdim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yardımcı olan herkese teşekkürler, 2 iş var onaylamaya yakın olduğum ayrıntılarını yazim ona göre yardımcı olursanız sevinirim.

1. Myrtle Beach (Otelin İsmi İle Google Map den arattım adreste Holiday Inn Görünüyor)

Housekeeping
    Saat Başı 7.75$
    Min. 32 saat çalışma
    40 dan sonra overtime
    Konaklama 115-160$

2.Atlanta (Hilton Otelinde)

Saat Başı 7.25
    Min. 32 saat
    40 saat üstü overtime
    Konaklama 75-110 $

Şimdi myrtle beach in konaklama çok pahalı ama ucuz yerler bulunuyormuş heralde ilk gittiğimde bulabilirmiyim?

İkinci iş bulma şansım hangisinde daha yüksek olur?

Biyer şehir merkezi, diğeri yazlık yer ikisininde çeşitli avantaj ve deazavantajları var. Ben kız arkadaşımda gideceğim, 10 eylüle kadar çalışıp biriktirdiğimiz parayla güzelce gezip alacaklarımızı alıp geri döneceğiz. Para biriktirme derdimiz yok ama orada gezmeye ve alacaklarımıza yetecek kadar para kazanmamız lazım. Hangisini önerirsiniz tecrübelerinize dayanarak? Şimdiden teşekkürler...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

gitmiş bi arkadaşın görüşleri

Alıntı micheal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Merhabalar;

Myrtle Beach !!!

Son iki yazım Myrtle Beach,SC geçti.Deyim yerindeyse muhteşem yazlar geçirdim.
    Dünyanın başka başka yerlerinden insanlar tanıdım. Hawaii, Çin,Rusya,Ukrayna,Meksika,Guatemala ve diğerleri…
    İlk yazımızın ilk dönemleri her work and travel yapanların başına gelen uyum süreci ; biraz sıkıntılar içinde geçti.İlk kez Amerika'ya gidiyorduk ve uçaktan indiğimiz an şaşkınlık içindeydim.Bir kaç saat önce İstanbul'dan ayrılmıştık ve aniden çehre değişmişti.
    İş verenimiz bizi karşıladı sağ olsun,o bir Türk )Myrtle Beach International Airport'a vardığımızda saat gece yarısı çoktan geçmişti.İş verenimizle kalacak yer baktık.O öğrencilerin nerelerde kaldığından nerelerin işimize yakın olduğundan bahsetti ve son durak bizi Rainbow Court Family Motel e götürdü.Bizimle çalışan bir Türk arkadaşımız var dedi.Burak ..Onunla tanışmamız herhalde bizim için çok büyük bir şans oldu ki; onunda İstanbul'da yaşayıp Sakarya'da okuması ise gerçekten büyük şaşkınlıktı.RAİNBOW a vardığımızda bir parti ortamı bir bişeyler  little Russia .. Burak ''abi burda kalmayalım size bir tane odayı gösteriyim siz karar verin''dedi. Odalardan birine girdim ki ; gerçekten rezildi.Ben 3 katlı ranzayı ilk orda gördüm ki ortadaki adam nasıl kalkıyor ,yatıyor hiç bilmiyorum)) O gece iş verenimiz bizi evinde ağırladı.İkinci gün Burak'ı otelden aldık ilk işimiz linkini paylaştığım Hotels Myrtle Beach, Suburban Extended Stay hotel near Ripleys Aquarium 'den bir oda tutmak oldu.Eğer ilk defa gidiyorsanız Myrtle Beach 'e muhakkak orda kalmalısınız.Çalışanları çok saygılı öğrenci sever , güvenli ve havaalanına en yakın iyi yerlerden biri.
    İşimiz ikinci günün akşamından başladı. Kendine göre her ihtiyacın karşılandığı yazlık bir bölge Myrtle Beach. Myrtle Beach shopping, dining, nightlife, entertainment in one place! Broadway at the Beach işimiz bu bölgedeydi.Ben burayı hep bizim Kapalı Çarşı’nın içinde Victoria Secret’ı olanı diye anlatıyorum.Burası oldukça fazla öğrencinin işinin olduğu kısımlardan biri.Kimi dükkanlar da kimi standlar da kimisi de restorantlar da çalışıyor.Orta ve üst sınıf Amerikalılar bu bölgeye para harcamaya geldikleri aşikar.
    Neyse çok başından başlayınca toplayamayacak gibi olsam da ilk izlenimlerimi yazmak istedim. Ardından birkaç gün geçti ki ikinci işlerimizi bulduk. Sabah ve aksam belli bir saate kadar çalıp akşamları da gidilebilecek çok yer varken bizim gittiğimiz belli başlı yerlerde gece klubüne gidiyorduk.
    Ev partileri, otel odası partileri,gece havuz muhabbetleri ,polis kovalamacaları,gece yarısı wall-mart maceraları derken …
    Günler çok çabuk geçti. Başımıza gelmeyen kalmadı desem yeridir.2010 yazının Eylül Ayı ortasında indik İstanbul ‘a Atatürk Havalanına 2011 yazının başında aynı yere gitmek için )
    2011 yazı da 2010 kadar verimli geçti. Hem maddi açıdan hem de ilişkiler anlamında.İş için tanıştığımız birkaç Amerikalı bizi gerçekten çok sevdi.Restaurantta tip olmayan işten tip aldık desem yalan olmaz herhalde.
    Work and Travel programının tabi ki eğlence kısmı var ancak eğer orda sezonluk çalışan işletmelere elimizden gelen yardımı yaparsak gerçekten karşılığını alabiliyorsunuz.
    İkinci sene artık bölgeyi çözmüştük; Ev kiraladık yapancı ev arkadaşlarımız oldu. Bu bize İngilizcemiz açısında çok yararı oldu.
    Başka anlatılacak çok şey var tabi ki.. Ama şunu söyleyebilirim ki özet olarak ; Myrtle Beach de hareketli bir yaz geçirip, para kazanıp yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Yaşamın ucuz olması da cabası ) soruları olanlara yardımcı olabilirm..
    saat ücreti farkı 32 saat için 16 dolar fark yapar ki aradaki konaklama farkı 16 dolar daha kapanır.Nedendir bilmiyorum ama Myrtle Beach daha cazip geldi bana..Tabi karar sizin..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

New York işini zaten hiç düşünme,oraya göre çok düşük bir ücret.Banada Myrtle Beach olanakları bakımından cazip geldi.Aslında hem Atlanta hem Myrtle Beach imkanları bakımından aynı gibi,ama senin yerinde ben olsam konaklamaya biraz daha para verip Myrtle Beach'e giderdim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

banada myrtle beach daha cazip geliyor, konaklamayıda çözeriz diye düşünüyorum daha ucuza getirebiliriz heralde, bunun dışında benim için ikinci işde önemli ve myrtle beach yazlık biyer olduğu için imkan daha fazla heralde, o zaman ilk tercihim myrtle beach olur. bir aksilik çıkarsa atlanta için görüşürüm. teşekkürler herkese

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

banada myrtle beach daha cazip geliyor, konaklamayıda çözeriz diye düşünüyorum daha ucuza getirebiliriz heralde, bunun dışında benim için ikinci işde önemli ve myrtle beach yazlık biyer olduğu için imkan daha fazla heralde, o zaman ilk tercihim myrtle beach olur. bir aksilik çıkarsa atlanta için görüşürüm. teşekkürler herkese
    Konaklamayi gitmeden hallet ama eger sirkete 1400$ civari odemis isen bu onlarin sorumlulugunda. Ya para iadesi al biraz ya da ayarlasinlar. Gerekirse sponsorun ile irtibata gec konaklama konusunda.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konaklamayi gitmeden hallet ama eger sirkete 1400$ civari odemis isen bu onlarin sorumlulugunda. Ya para iadesi al biraz ya da ayarlasinlar. Gerekirse sponsorun ile irtibata gec konaklama konusunda.
    konaklama hazır gidiyoruz fakat yukarıda dediğim gibi biraz pahalı olunca uygun biyer bulmamız lazım, 115 dolar versem haftalık konaklamaya çok pahalı, birde birşey soracağım kzı arkadaşımla gidiyorum acaba ikimizin birlikte kalması durumu orada sorun olurmu? böyle bir ihtimal varmı bir motelle falan anlaşsak haftalık düşük bir fiyattan bulma şansımız varmı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Sorun olmaz.Ben kaldım.Zaten senin sıkıntın kız arkadaşınla kalacak uygun bi yer bulmanda.Ucuza bulacağın bi yerde çok erkek olabilir ve sen rahatsız olabilirsin.O yüzden biraz muslukları açıp rahat edeceksin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=Ugur;157637]Sorun olmaz.Ben kaldım.Zaten senin sıkıntın kız arkadaşınla kalacak uygun bi yer bulmanda.Ucuza bulacağın bi yerde çok erkek olabilir ve sen rahatsız olabilirsin.O yüzden biraz muslukları açıp rahat edeceksin[/QUOT
    Rahatimiz icinzaten masraftan kacinmayiz, bu arada diger konuda birsey yazmissiniz buradan cevap verimde mesaj kalabaligi olmasin, ona 2. Ise gerek yok zaten yaptirmamda bitek olursa ben 2. Iste calisacagim, evet biraz yorucu olacak ama problem degil su anki tempomdan daha agir olacagini zanetmiyorum tek sorun kiz arkadasimin ben calisirkrn biraz tek takilmasi oda sorun olmaz pek isten ayrilip gezmeye basladigimizda 2 isin faydasi,cok olacak bu arada yeri gelmisken biz 10 eylulde isten ayrilip san fransiscoya orda 1 hafta kaldiktan sonrada new york a gecip donmeyidusunuyoruz, tahmininizce konaklama yeme icme gezme icin san fransiscoda ne kadar gder?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun olmaz.Ben kaldım.Zaten senin sıkıntın kız arkadaşınla kalacak uygun bi yer bulmanda.Ucuza bulacağın bi yerde çok erkek olabilir ve sen rahatsız olabilirsin.O yüzden biraz muslukları açıp rahat edeceksin
    Rahatimiz icinzaten masraftan kacinmayiz, bu arada diger konuda birsey yazmissiniz buradan cevap verimde mesaj kalabaligi olmasin, ona 2. Ise gerek yok zaten yaptirmamda bitek olursa ben 2. Iste calisacagim, evet biraz yorucu olacak ama problem degil su anki tempomdan daha agir olacagini zanetmiyorum tek sorun kiz arkadasimin ben calisirkrn biraz tek takilmasi oda sorun olmaz pek isten ayrilip gezmeye basladigimizda 2 isin faydasi,cok olacak bu arada yeri gelmisken biz 10 eylulde isten ayrilip san fransiscoya orda 1 hafta kaldiktan sonrada new york a gecip donmeyidusunuyoruz, tahmininizce konaklama yeme icme gezme icin san fransiscoda ne kadar gder?
    Eğer ciddi manada tatil düşünüyorsan senin iş seçimin açısından Hilton'u seçmeni öneririm.Daha büyük bi otel ve çalışan indiriminden faydalınırsın tatil yaparken..Marriott otelde 200 dolar geceliği olan oda günlük 40 dolara düşüyordu çalışan indirimi ile.günlük 50 dolar diyelim haftada 350 otel.günlük yeme içmede 2 kişi 60 olsun haftada 420.Eğer araba kiralayacak olursan şu siteye bak derim Cheap & Discount Travel Deals, Flights & Hotels | Hotwire.com

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ciddi manada tatil düşünüyorsan senin iş seçimin açısından Hilton'u seçmeni öneririm.Daha büyük bi otel ve çalışan indiriminden faydalınırsın tatil yaparken..Marriott otelde 200 dolar geceliği olan oda günlük 40 dolara düşüyordu çalışan indirimi ile.günlük 50 dolar diyelim haftada 350 otel.günlük yeme içmede 2 kişi 60 olsun haftada 420.Eğer araba kiralayacak olursan şu siteye bak derim Cheap & Discount Travel Deals, Flights & Hotels | Hotwire.com
    çok teşekkürler yardımlarınız için, peki hilton atlantada olacak atlantayı önerirmisiniz o zaman? myrtle beach ile kıyaslarsanız hangisi daha iyi olhur? birde ben 2. iş veya overtime için çok uğraşacağım gezeceğimizde rahat gezelim diye neresi daha iyi olur bunun için atlanta ile myrtle beach arasında?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende aynı konu hakkında bilgi istiycektim yeni konu açmak istemedim. Bana da ocean city de seacrets de doormen olarak iş teklifi geldi sizin görüşleriniz nelerdir ? Daha önceden gidenler bilgilendirirse çok sevinirim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)