Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @Birisi (Utah)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Cool @Birisi (Utah)

Selam arkadaslar,

Uzun ve yorucu bir yolculugun ardindan ben de ABD`ye geldim sevdicegime kavustum..

Su anda Utah`da St. George sehrindeyim..Geleli yaklasik 1 hafta oluyor..Persembe,cuma,cumartesi ve pazari Price`da kayinpederle gecirdikten sonra pazar ogleden sonra St. George`a geldik..Burda da babaanne ile birlikte kaliyoruz..

Dun SSN ofisine gittim ancak kadin ulkeye girisimden yaklasik 10 gun sonra gelmem gerektigini soyledi..Cuma gunu tekrar deneyecem..

Isin kotusu,K-Mart SSN olmadan calismama izin vermiyor..Bu nedenle su anda bos gezenin bos kalfasi konumundayim..Insallah cumaya SSN yi halleder haftaya da ise baslarim..

Bu arada Istanbul`a THY ile ucup ordan da Da veya baska bir havayoluna aktarmaniz varsa bavullarinizi sizin aktarmaniz gerekiyor..Bunla ilgili de simdi ayri bir baslik acip sizleri bilgilendirecem..Gercekten hala gelmemis olanlar veya gelecek sene katilacaklar icin baya iyi olacaktir..

Bu arada burayi Turklestirmeye basladim..Evde nargile ictik..Kayinpederle baliga gidip tuttuklarimizi rakiyla yedik evde..Her tarafta zaten cezerye lokum ve pismaniye var..

Dun de Smith`s den biber tursusu aldim ve eve ilk tursuyu soktum..Az kaldi genclik marsini da okutacam

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Hadi gözün aydın, yolculuk yakınlara kavusman ve genel olarak her sey sevindirici. Moral bozmak gibi olmasın ama bir nokta gözüme carptı. Calısacagın yer SSN olmadan calısmana izin vermiyorsa durum kötü. 10 gün sonra SSN basvurusu yapıp, basvurudan 3 hafta veya 1 ay sonra alıyorsun kartı. Bu demek oluyor ki en az 1 ay bos durucaksın anladıgım kadarıyla. İsverenin social security kart mı yoksa numara mı olmadan calısmana izin vermiyor onu bilemiyorum ama numara bile basvurudan yaklasık 10 gün sonra SS office e gidip ögrenilebiliyor. Görünüse göre bir 20 gün 1 ay bekleyeceksin gibi. Bu konuda isverenini biraz sıkıstırmanı öneririm. Degisim ögrencisi oldugunu ve kısıtlı zaman icin Abd de oldugunu acıklayıp, bekletmemeleri icin biraz sıkıstırmanı öneririm. Bol sanslar, hayırlı watlar...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

helal sana birisi =))))) Herşey güzel sanırım ve hep böyle devam eder... Kayınpederlede gayet iyi geçiniyorsun.... Türkleştir tabi severler onlar öyle şeleri
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Isverenin dedigine gore SSN ofisinden alacagim basvuru yaptigimi belirten belge yeterliymis..Ayrica forumdan bir arkadas da SSN ofisinden ertesi gun numaranin ogrenilebilecegini soylemisti..Karta gerek yok yani..Eger 20 gun falan beklemem gerekirse baska bir is bakarim ben de..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal sana birisi =))))) Herşey güzel sanırım ve hep böyle devam eder... Kayınpederlede gayet iyi geçiniyorsun.... Türkleştir tabi severler onlar öyle şeleri
    Sagolasin fubar..Her sey super..Kayinpeder rakiyi daha tam icemiyor ama alistiracam..Kendime soz verdim..Turkiye`ye gelsin hemen fasila goturecem

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isverenin dedigine gore SSN ofisinden alacagim basvuru yaptigimi belirten belge yeterliymis..Ayrica forumdan bir arkadas da SSN ofisinden ertesi gun numaranin ogrenilebilecegini soylemisti..Karta gerek yok yani..Eger 20 gun falan beklemem gerekirse baska bir is bakarim ben de..
    Hmm, basvuru yaptıgına dair belge yeterliyse iyi o zaman, sorun cıkmaz. Bizim kartlar hala gelmedi vs deyip supervisoru sıkıstırıp 10 gün 2 hafta sonra SS office e gidip numaralarımızın oldugu belgeyi alıp anca ögrenebilmistik, ordan hatırlıyorum. Ama dedigin gibi basvurunu degerlendirip uygun gördükleri takdirde 1 gün sonra numara da verebilirler her halde. Kart da zaten 5 para etmez ufak bir kagıt parcası, her gören bu muymus demeden gecemiyor ama yine de 2-3 hafta buluyor eve gelmesi. Neyse, hayırlı watlar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

Uzun ve yorucu bir yolculugun ardindan ben de ABD`ye geldim sevdicegime kavustum..

Su anda Utah`da St. George sehrindeyim..Geleli yaklasik 1 hafta oluyor..Persembe,cuma,cumartesi ve pazari Price`da kayinpederle gecirdikten sonra pazar ogleden sonra St. George`a geldik..Burda da babaanne ile birlikte kaliyoruz..

Dun SSN ofisine gittim ancak kadin ulkeye girisimden yaklasik 10 gun sonra gelmem gerektigini soyledi..Cuma gunu tekrar deneyecem..

Isin kotusu,K-Mart SSN olmadan calismama izin vermiyor..Bu nedenle su anda bos gezenin bos kalfasi konumundayim..Insallah cumaya SSN yi halleder haftaya da ise baslarim..

Bu arada Istanbul`a THY ile ucup ordan da Da veya baska bir havayoluna aktarmaniz varsa bavullarinizi sizin aktarmaniz gerekiyor..Bunla ilgili de simdi ayri bir baslik acip sizleri bilgilendirecem..Gercekten hala gelmemis olanlar veya gelecek sene katilacaklar icin baya iyi olacaktir..

Bu arada burayi Turklestirmeye basladim..Evde nargile ictik..Kayinpederle baliga gidip tuttuklarimizi rakiyla yedik evde..Her tarafta zaten cezerye lokum ve pismaniye var..

Dun de Smith`s den biber tursusu aldim ve eve ilk tursuyu soktum..Az kaldi genclik marsini da okutacam
    Hayırlı olsun dvm ıda bole guzel olur umarım

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Basvuru kagidi yeterli olur . Fakat SSN olayinin ulkeye giris ile alaskasi oldugunu sanmiyorum . Bulundugun yerde tek SS ofisi mi var ? Baska yere de gidebilirsin ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Maalesef bir tane var..Ama kadin yanlis soyledi galiba..Zaten saskin bir kadindi..Once J-1 vizesiyle kampus disinda calisamazsin dedi..Sonra work and travel diyince pardon pardon diyip o F-1 vizesiydi dedi..

Sonra da 10 gun sonra gelmen lazim dedi benim girisim 17 si kadin 10 gun sonraya 6 temmuz falan diyor..Ben de o an daldim sesimi cikarmadim..Persembe veya cuma tekrar gidecem..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)