Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: otel işleriyle iligili önerilerilerr

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart otel işleriyle iligili önerilerilerr

arkadaşlar sitede yeniyim ama çok bilgilrndiğim konular oldu yardımlarınız için teşekkür şimdiden.başvurumu yaptım şimdi iş bekliyorum yılbaşından sonra gelicekmiş işler..
    öncelikle şunu söylemek istiyorum benim şirketim bana küçük butik otelleri küçük eyaletleri öneriyor fakat benim bu konuda bazı şüphelerim var yani küçük otellerde maddi açıdan beklentilerimi karşılayabilir miyim yada bana gerçekten faydası olur mu bu konuda tecrübeli olanlar yardım edebilir mi??

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

kücük bi kasabada kücük bi otelde calıştım..ne kadar yogun olursa o kadar kazanırsın nereye gidecegini bilmiyorum ama h.sonları ve diger özel günlerde kalabalık olur oteller..calışma saatin artar otomatik olarak yine sezonun süreside önemli kuzeyde olursan 2 ay yaz olur malum..böyle yerler maddi durumu biraz daha düşük insanlara hitap ettigi icin housekeeper olursan yüksek bahşiş bulman zor.

pozisyonun sıkca degişebilir her işi bilmeni isterler..bu işten sıkılmama acısından iyi..calışanı az olacagı icin eger iyi huylulara denk gelirsen büyük otellere göre arkadaşlık cok daha yüksek olacaktır bu da dilinin gelişmesine cok yardımcı olur..

edit:watta hicbirşey kesin degil ama bunlara göre büyük otellerde daha cok para kazanma ihtimalin var..
    Konu cAv tarafından (28-12-2010 Saat 03:27 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tamamen kısmet yani gidecegin yer...hatta daha da önemlisi hangi butik olacagı cok önemli..ki bu senin ordan memnn kalıp klamayacagını belirleyecek zatensecim yaparken önceden gitmis biriyle görüsmeye calıs...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haklısın aslında daha önce oraya gitmiş birini bulup konuşmakta yarar var daha işler gelmedi seçmedim bende araştırıyorum.peki fast food işleri nasıldır

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mrvkrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın aslında daha önce oraya gitmiş birini bulup konuşmakta yarar var daha işler gelmedi seçmedim bende araştırıyorum.peki fast food işleri nasıldır
    daha once gitmis birini bulmanada gerek yok. yeteri kadar ingilizcen varsa internetden butun bilgiyi bulabilirsin. Gidecegin sehrin ekonomik duzeyi, calisan sayisi. isletme sayisi, geliri-gideri gidecegin yerle ilgili bir suru bilgiye ulasabilirsin. kabul etmeden once gidecegin yer ile ilgili arastirma yap, yaz sezonunda mi isler daha cok olur, kis sezonunda mi yoksa benim ibi havaalani otelinde celisirsan 12 ay yogun olur ve 40 saatden asagi calismazsin.

saygilarimla...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok iyimiş senin ya keşke öyle bi iş gelse banada havaalnı hep yoğundur çünkü.şans işi birazda ama kabul etmeden önce iyice araştırmakta yarar var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende otel işinde çalışmayı düşünüyorum...banada büyük otellerde çalışmak maddi açıdan daha mantıklıymış gibi geliyo ama şans birazda )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kücük otellerde calışma deneyimim oldu evet arkadaşların dedigi gibi işverenler her işi bilmenizi isteyebilir ve sürekli işverenlerle de yüz yüze olabilirsiniz bu bazen sıkıntılara yol acabilir..büyük otellerde iş bölümü ayrımı daha net oldugu için karmaşa ortadan kalkar yapdıgınız işte netleşir wat la gidip otel de calışan arkadaşlara sormak istiyorum büyük otellerde belboy statüsünde yada resepsionistlikte calışmak ne ölçüde uygun olur ve getirisi ne olur teşekkürler şimdiden

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

ben 5 yıldızlı otelde çalışcam ama hala maddi açıdan korkularım var ne kadar gelirse o kadar gider çünkü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı weststorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kücük otellerde calışma deneyimim oldu evet arkadaşların dedigi gibi işverenler her işi bilmenizi isteyebilir ve sürekli işverenlerle de yüz yüze olabilirsiniz bu bazen sıkıntılara yol acabilir..büyük otellerde iş bölümü ayrımı daha net oldugu için karmaşa ortadan kalkar yapdıgınız işte netleşir wat la gidip otel de calışan arkadaşlara sormak istiyorum büyük otellerde belboy statüsünde yada resepsionistlikte calışmak ne ölçüde uygun olur ve getirisi ne olur teşekkürler şimdiden
    Büyük oteldeysen, hele belboysan, çok da sağda solda harcamassan, yüklü bi banka hesabıyla dönersin. Adam akıllı otellerde çünkü en çok tip kazanan birim beldesktir. Bi de F&B servis. Ama Belboy daha rahat çalışır servisin aldığı bahşişi alana kadar. Sohbet muhabbet ediyosun para kazanıyosun. Çok çelimsizsen ama işin zor. Bavul falan..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)