Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş Seçimi Konusunda Yardım..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İş Seçimi Konusunda Yardım..

merhaba arkadaslar ben bu yaz ilk kez wat yapıcam iş konusunda kararsızım tecrubeli olan arkadasların yaptıkları işler hakkında görüşleri nelerdir.? önerebileceginiz işler varmıdır yardımcı olursanız sevinirim teskler...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sen once amaclaini ve beklentilerini soylemelisin. ayrica ne tarz islerde calismak istersin isin nasil olsun? ve gormek istedigin eyalet var mi ozellikle?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

florida yı düşÃ¼nüorum eyalet olarak..iş konusunda ise housekeeping ama dedigim gibi...ama eglence parklarının okudugum tum forumlarda en rahat iş oldugunu soyluyor herkes... kararsızım yani daha önce giden arkadaslar deneyimlerini yazarsa gittikleri işler hakkında bisey sekillenicek iş konusunda

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

florida da hayat pahalidir ama illa orayi istiyorsan ordaki eglence parklarini onermem madii acidan dolayi. genelde az saat verirler ve konaklamalar da pahali olur. ancak housekeeping isinde konaklamasi ucuz bi is bulabilirsen sanirim daha iyi olur . eglence parklarinda calismak daha kolay olsa da florida icin housekeeping daha mantikli geliyor bana..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki eglence parkları icin nereleri uygun olur..ve de eglence parklarında ne gibi departmanlarda calısabilirim??Ayrıca housekeeping icin en uygun yer neresi olur sence ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya genelde isleri arastirmalisin. eglence parki bolumundeki parklarla ilgili konulara bi gozat hangilerinden memnun olunmus gorursun. ayrica housekeeping isi cok fazla var wat da her yerde kolaylikla bulunabilir iyi is. konaklmasi ucuz olan yasamin cok fazla pahali olmadigi yerleri tercih edebilirsin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sanal danışman
    Wat

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya genelde isleri arastirmalisin. eglence parki bolumundeki parklarla ilgili konulara bi gozat hangilerinden memnun olunmus gorursun. ayrica housekeeping isi cok fazla var wat da her yerde kolaylikla bulunabilir iyi is. konaklmasi ucuz olan yasamin cok fazla pahali olmadigi yerleri tercih edebilirsin
    bende yardım istiorum..

new york ta position ı Photo-Booth Operator bır is icin basvuru yaptık bır arkadasla sımdı ınterview zamanını bekliyorus ama forumda new york icin bahsedilenlerden sonra bu isten vazgeciyoruz sanırım. bogazicinde okudugmuzdan dolayı ıngılızce sıkıntımız olacagını sanmıorum. ıkımızde kızız. bızım ıcın de daha guvenlı ve az da olsa bırıkım yapabıelcegımız eyaletler ve isler hakkında bilgi verebilirsen cok mutlu olurum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ikinizin de ingilizcesi iyiyse garsonluk yapabilirsiniz tip li isler iyi kazandirir. ayrica is secerken konaklamaya ve yasam pahaliligina cok dikkat edin. ny konusunda fiorex yazmisti ortalama yasam icin 1000 dolar gerekli . ki zaten ortalama kazanc 1000-1500 olur genelde wat islerinde. bu da ny da ucu ucuna yasama anlamina gelir istedigin gibi alisveris ve travel yapamayabilirsin. ayrica onerilen islere daha once gidenlere ulasmaya calisin forumdan da bulunabilir bu kisiler. daha onceki senelerde kac saat ortalamayla calisilmis bu da onemli.. yasam ve konaklma ucuz ise ve 40+ saat calistiran bi isyerine gidersen verilen saatlik ucretin dusuklugu cok da dezavantaj olmayabilir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki konaklama konusunda sehirler arası fark ne kadar oluo yani ciddi bi fark mı var ??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Büyük şehirlerde, şehir merkezlerinde konaklamalar pahalıdır. Küçük kasabalarda, tatil yerlerinde daha ucuzdur.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı zion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki konaklama konusunda sehirler arası fark ne kadar oluo yani ciddi bi fark mı var ??
    haftalik 40-45 dolarlik konaklamalar da mevcut (hatta bazi national parklardaki otellerde bedava diye hatirliorum) 85-90 olanlar da .. yani haftalik 40 dolar fazla vermek 12 hafta olarak dusundugumuzde wat sezonunu yaklasik 500 dolar zarar demektir o parayl cok uzun olmasa da yakin sehirlerde travel yapabilirsin. laptop alabilirsin gibi.. ayrica konaklamanin pahali oldugu yerlerde genel itibariyle yasam da pahalidir bunu da gozonune alirsan aslinda konaklma tum yasamin pahaliligini isaret eder genelde.benim arkdaslarim ny da okuyorlar brooklyn de kaliyorlar ve 4 kisi 2 odali bi eve 1500 dolar veriyolar ki her gun brooklyn e new york a ve eve lanet ederek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ikinizin de ingilizcesi iyiyse garsonluk yapabilirsiniz tip li isler iyi kazandirir. ayrica is secerken konaklamaya ve yasam pahaliligina cok dikkat edin. ny konusunda fiorex yazmisti ortalama yasam icin 1000 dolar gerekli . ki zaten ortalama kazanc 1000-1500 olur genelde wat islerinde. bu da ny da ucu ucuna yasama anlamina gelir istedigin gibi alisveris ve travel yapamayabilirsin. ayrica onerilen islere daha once gidenlere ulasmaya calisin forumdan da bulunabilir bu kisiler. daha onceki senelerde kac saat ortalamayla calisilmis bu da onemli.. yasam ve konaklma ucuz ise ve 40+ saat calistiran bi isyerine gidersen verilen saatlik ucretin dusuklugu cok da dezavantaj olmayabilir..
    peki bızım ıcın onerebılecegın eyaletler nelerdır?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

tam anlamiyla isteklerini siralarsan dah iyi yardimci olabiliriz.. yani en wat dan beklentilerini en cokdan en aza dogru siralarsan daha iyi olur..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler benimde bi sorum olcak.öncelikle ziona teşekkürler zion bende nasipse,kısmetse,inşallah Florida eyaletini istiyorum en güzeli orası gibi geliyor banada.

ya acaba aquaparklarda iş bulamazmıyız ? veya varsa o işin tam adı ne olarak geçiyor wat firmalarına gidipo ben bu işi istiyorum diyebiliyor muyuz ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim. sağolasın.
    hocam miamide de ii life guard olunur ama dimi ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar benim vardıgım sonuca gore hem para kazanıp hem de eglenmek acısından, yani wat'a katılanların cogunun ortak amacı dogrultusunda New JErsey en mantıklısı..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

neden ben anlamadim neden nj ? anladiklarini paylasir misin?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya benim gibi wat'a ilk defa gitmeye karar veren cogu öğrencinn amacı kendi kendine paranı kazanp eglenmek bildgn gibi.ve diger işlerde yasanılan sorunları goz onune aldıgmzda en mantklsı eglence parkları gibi geldi bna.tabi ki sans faktoru de cok onemli.ve forumda okuduklarıma gore ekonomik krizden dolayı gecn sene bi çok arkadasmz calısma saatleri konsnda sıkntı cekmis.ama buyuk parklarda hiç bi sorun duymadm henuz.bu yuzden ben New Jersey six flagsi sectm.birazda bireysel konustum tabi.ama goruyorumki benim gbi dusunen cok acemi ark.ım var.onlarn ne istedklerni cözmesine yardımcı olmaktır benm amacım sadece.cunku bizm en buyuk problemimiz wat'tan ne bekledigimiz bence .haksızmıyım?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

New Jersey Six FLags'in de tek problemi benim gordugum kadarıyla konaklama.o da 22 mile mesafede olan belmar adında şirin bi memleketten saglanıyor.gecen sene kodak işi icin gidenler servis ayarlayıp o konuyuda halletmişler.ve bu sene de aynı sey planlanıyormus.bu yuzden hersey cazip geldi bana.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

simdi yanlis dusundugun bir sey var six flags ler en buyuk parklar olabilir ancak en az calisma saati veren parklardir.. nj deki six flags ile cok bilgim yok ondan orasi icin bisey diyemicem ancak chicago, la, san francisco, atalanta gibi yerlerdekileri biliyorum haftalik 35 saat anca calisiliyor. yazdiklarini okuyanlar yanlis bilgilenmesin diye yazdim. ancak nj deki six flags ile ilgili genelde iyi seyler duydum hayirli olsun.
    Konu ozgursum tarafından (28-01-2010 Saat 01:40 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

simdi yanlis dusundugun bir sey var six flags ler en buyuk parklar olabilir ancak en az calisma saati veren parklardir.. nj deki six flags ile cok bilgim yok ondan orasi icin bisey diyemicem ancak chicago, la, san francisco, atalanta gibi yerlerdekileri biliyorum haftalik 35 saat anca calisiliyor. yazdiklarini okuyanlar yanlis bilgilenmesin diye yazdim. ancak nj deki six flags ile ilgili genelde iyi seyler duydum hayirli olsun.
    Siz Flasgs lerin ortamı genellikle çok iyi olur ancak Özgür'ün de dediği gibi haftalık 35-40 saat çalışabilirsiniz.
    "Kesinlikle para kazanılacak bir yer değildir."

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet six flagslerde pek overtime imkanı bulunmadgnı duydum.hatta hala kafamı karıstırmıyo degil cok tesekkur ederim yardımlarnz icn.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)