Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara'da Kalacak Yer

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Ankara'da Kalacak Yer

Arkadaşlar bildiğiniz gibi iki hafta sonra vize görüşmeleri başlıyor..Ankara dışından vize görüşmesi için Ankara'ya gidenler daha önceleri nerelerde kaldılar..Malum öğrenciyiz ve oteller çok astronomik rakamlar istiyorlar..Benim önceden bildiğim bir otel 85 YTL istedi bu da 100 YTL olan normal fiyattan yapılan indirimli fiyat..

Sizler geçen senelerde neler yaptınız veya bu sene ne yapmayı düşünüyorsunuz?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

iyi de bunun için ankarada kalmak gerekecek mi?
    toplam bir ya da iki saatlik bir işin olacak
    halleder halletmez dönersin memleketine...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Danışman şirkete uğrayıp gerekli belgeleri v.s. almam gerekmiyor mu?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Vizeye zaten tum belgelerini hazirlayip gideceksin , vizeden sonra sirketinle hicbir alakan kalmayacak !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vizeye zaten tum belgelerini hazirlayip gideceksin , vizeden sonra sirketinle hicbir alakan kalmayacak !
    Vizeden sonrasını değil öncesini diyorum..Vize öncesi danışman şirketime uğrayıp bazı evraklar v.s. almam ve görüşmeye bunlarla gitmem gerekmiyor mu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayir,zaten sana hersey hazirlanmis olarak yollanacak sirketin tarafindan.. yani en azindan boyle yapmasi gerekiyor sirketinin.sen sadece gorusmenden 15-20dk once konsoloslugun orda olmalisin sirketle bi alakan olmayacak.Tum isin en fazla 1 saat surer yani kalacak yer icin dusunmene gerek yok..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayir,zaten sana hersey hazirlanmis olarak yollanacak sirketin tarafindan.. yani en azindan boyle yapmasi gerekiyor sirketinin.sen sadece gorusmenden 15-20dk once konsoloslugun orda olmalisin sirketle bi alakan olmayacak.Tum isin en fazla 1 saat surer yani kalacak yer icin dusunmene gerek yok..
    Şirket bunları bana mı konsolosluğa mı gönderecek?Eğer banaysa bazı tereddütlerim var..Ben 4 şubat için randevu talep ettim ve konsolosluk hala gerekli bilgisayar programını göndermediği için şirketim hala randevuyu alamadı..Pazartesi alsa bir hafta süreleri oluyor..Bana gönderecekleri evraklar bu sürede elime ulaşmazsa v.s. diye korkuyorum..

Bu nedenle bir gün önce gidip evrakları elden alırım ve ertesi gün de vize görüşmemi yaparım diye düşünmüştüm..Sizce paranoyak mıyım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya pardon bi sey soracam sirket sana hangi evraklari vericek vize icin?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya pardon bi sey soracam sirket sana hangi evraklari vericek vize icin?
    Bilmiyorum ve sizlere soruyorum işte..Benim şirketten almam gereken belgeler yok mu? Yoksa elimde pasaportum ve transkriptimle konsolosluğa mı gitmem gerekiyor?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya vize icin gerekli belgeler var ama bunlarin hepsini sen kendin ayarlicaksin sirketinin veya baska bir sirketin internet sitesinden bakanilirsin genelde vize icin gerekli belgeler diye yaziyolar ... haa bir tek sirket sana ds 2019 formu ve sevis odendi kagidi vericek ama ds gelmemistir sanirim.. zaten ds formu olmadan gorusmeye gidebiliyorsun daha sonra ds formunu yollayip vizeni aliyosun.. yani ds 2019 formu ve sevis kagidi disinda bi belge vermicek sana sirket

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı bturkay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum ve sizlere soruyorum işte..Benim şirketten almam gereken belgeler yok mu? Yoksa elimde pasaportum ve transkriptimle konsolosluğa mı gitmem gerekiyor?
    hayır, vize görüşmesine pasaport, transkript, geldiyse ds-2019 , şirketinin sana dolduracağı bazı formlar( konsolosun istediiği zorunlu), ayrıca varsa amerikadaki aracı şirketin tavsiye yazısı, bunlarla konsolosa gitmen gerekiyo
    yoksa öyle direkt olmaz,
    bu belgeler ne diyosan bence wat danışman firmanla mutlaka görüş,
    yani bu işi aracı şirketin mutlaka yapması lazım ama vize görüşmene 1-2 gün kalmış ve şirket sana bu konuda hiç bilgi vermemişse de şaşırmam aracı şirketler malumu al'iniz,
    sevis ve bankaya ödendi makbuzu da var bide
    Konu neo-kimyager tarafından (24-01-2009 Saat 03:24 AM ) değiştirilmiştir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır, vize görüşmesine pasaport, transkript, geldiyse ds-2019 , şirketinin sana dolduracağı bazı formlar( konsolosun istediiği zorunlu), ayrıca varsa amerikadaki aracı şirketin tavsiye yazısı, bunlarla konsolosa gitmen gerekiyo
    yoksa öyle direkt olmaz,
    bu belgeler ne diyosan bence wat danışman firmanla mutlaka görüş,
    yani bu işi aracı şirketin mutlaka yapması lazım ama vize görüşmene 1-2 gün kalmış ve şirket sana bu konuda hiç bilgi vermemişse de şaşırmam aracı şirketler malumu al'iniz,
    sevis ve bankaya ödendi makbuzu da var bide
    İşte ben de bu belgeleri diyorum..Bunları şirket bana gönderecek galiba..Ben de onun yerine gider bir gün önce ben alırım diye düşünmüştüm..

Bir de fotoğraf lazımmış galiba..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bence bu konuda şirketinle mutlaka görüş, sana kargolayabilirler ama ne zaman diye sor, yada sen alıcaksan(ki önceden ankaraya gitmek zaman kaybı ve kalacak yer sorunu)gününü kesinleştir. Çünkü bu danışman şirketlerle ilk defa muhattab oluyosun galiba işini sağlama almanı tavsiye ederim.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya benim de böyle bi durumum var antalyadan gidicem ankaraya ve önce şirkete gidicekmişiz sen hangi şirketle gidiyosun aynı şirket mi yoksa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar danışman şirketiniz size belge hatta belgeler vericek ya adresinize yollarlar yada randevunuz 10 gibi yada öğleden sonra ise şirkete gider alırsınız muhabbet eder stresiniz azalmış olur hemde bn böle yapmıştım yani. şirket size dosya içinde varsa ds formu sevis ödendi belgesi doldurdugunuz 3 tane form varya ds 156-157-159 formları kapalı zarafta transkript birde sizin fortis bankaya ödediğiniz vize görüşme ücretinin dekontu ne olur ne ollmaz 3 4 tanede fotoğraf istemediler ama bn götürmüştüm birde ingilizce öğrenci belgesi a tabi birde pasaport Referans mektubu sabıka kaydı falan sakın zahmete girmeyin götürdüğünle kalıosun. Bu belgeleri görüşmeden önce şirkete gidip almak daha yararlı diye düşünüyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yalniz bu belgeleri (ds 156-157-158) onceden hazir etmeniz gerekir.Son anda bir sorun cikarsa sizin icin cok zor bir durum olur.Bu nedenle sirketinizle onceden konusup bu belgeleri size yollamalarini isteyin bir de kendiniz kontrol ettikten sonra gerekirse o gun tekrar sirketinize gidebilirsiniz..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalniz bu belgeleri (ds 156-157-158) onceden hazir etmeniz gerekir.Son anda bir sorun cikarsa sizin icin cok zor bir durum olur.Bu nedenle sirketinizle onceden konusup bu belgeleri size yollamalarini isteyin bir de kendiniz kontrol ettikten sonra gerekirse o gun tekrar sirketinize gidebilirsiniz..
    şubatın 2.haftasında vize görüşmesine gidicem ve bu belgeleri şimdiden dolduruyorum...
    önceden doldurulması daha iiyymiş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şubatın 2.haftasında vize görüşmesine gidicem ve bu belgeleri şimdiden dolduruyorum...
    önceden doldurulması daha iiyymiş
    İyi de bu belgeleri şirketin doldurması gerekmiyor mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayır sen dolduruyorsun o belgeleri onlar orjinalini snn doldurdduguna göre online olarak dolduruyorlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı diagram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır sen dolduruyorsun o belgeleri onlar orjinalini snn doldurdduguna göre online olarak dolduruyorlar
    İyi de o zaman ben ne diye şirkete pasaporttan adrese bir sürü bilgi verdim ve vize hazırlığı için de para ödedim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

evet onlar orjinalini dolduruolar
    biz sadece formatını doldurup şirkete atıyoruz
    onlar da o bilgileri kullanarak online olarak dolduruolar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Onlar senin belgelerini topluyorlar o yüzden adreside topladıgı belgeleri şirketten almazsan adresine yollamak için alıyorlar süreç bu gönderdiğin belgelerri toparlamak yani hem sen dolduruyosun sen para veriosun sen çalışıosun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)