Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Birkaç soru...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Birkaç soru...

Ya arkadaşlar benim birkaç sorum olacak
    1.Amerika'ya gitmek için üniversitede okuduğumuz bölüm önemli mi mesela ingilizce dışında bir dil okuyorsak gidebilir miyiz?
    2.Bu işin genel maliyeti ne kadar (uçak bileti vs.)yani cebimizden kaç para çıkıyo toplam ortalama?
    3.Başvurduğumuzda gitme olasılığımız ne kadar 1.sene olmasa bile 2.veya 3.sene gidebilir miyiz yoksa olasılıklar düşük mü?

bide bu maceranın aşamalarını söylerseniz sevinirim yani gitmek için neler yapılıyo şimdiden teşekkürler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

öncelikle vize için ingilizce şart hatta ordaki işin için de. bunun yanında ingilizce dışında amerikada ispanyolca bilmenin günlük hayatta çok faydası olcağını düşünüyorum üniversitede ingilizce ile alakalı bir bölüm okuyorsan ( ing. dili ve edebiyatı gibi) vizede zaten sorun çıkma ihtimali çok düşükki vize görüşmesinde benim arkadaşlarıma bölümlerini sorduktan sonra 'have a good summer in usa' dediklerini biliyorum
    maliyeti şirketten şirkete değişir birde uçak biletine eğer ankara-istanbul dışındaysan masrafın biraz daha artar. bu konuyu sana yakın şirketle görüşmen daha mantıklı ama şirket fiyatları galiba 1250-1400 arasında değişiyor. uçak da en az 600 euro dan başlıyor. tabi birde pasaport masrafı orda ilk 1-2 haftalık masrafında olcak.
    başvurduğunda gitme olasılığın çok yüksek galiba eğer vize görüşmende büyük bir sıkıntı çıkmazsa.
    forumdaki konuları takip ederek daha geniş bilgi alabilirsin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı circassian1864 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.Amerika'ya gitmek için üniversitede okuduğumuz bölüm önemli mi mesela ingilizce dışında bir dil okuyorsak gidebilir miyiz?
    2.Bu işin genel maliyeti ne kadar (uçak bileti vs.)yani cebimizden kaç para çıkıyo toplam ortalama?
    3.Başvurduğumuzda gitme olasılığımız ne kadar 1.sene olmasa bile 2.veya 3.sene gidebilir miyiz yoksa olasılıklar düşük mü?

bide bu maceranın aşamalarını söylerseniz sevinirim yani gitmek için neler yapılıyo şimdiden teşekkürler

her bölümde okuyabilirsin ünide okuyo olman yeterli .. genel maliyeti work n travel acentalarının birinde full programa başwurursan yani onlar herşeyi senin için ayarlarsa ortalama 1300 dolar artı 700 800 euro uçak bileti ve aradada yapacaın ufak harcamalar pasaport resim çektirme flan bi 150 200 milyon daha koy ortalama böyle bi hesap ama en yüksek böyle bi rakam çıkıyo ortaya tabi.
    başvurduğunda not ortalamanda bi sorun yoksa ingilizcen orta şekerliyse gitmemen için hiçbir sebep yok diyebilirim.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler arkadaşlar galiba tek sorun para,anlaşılan 3000 $ falan gidiyo 1000 $ zararla bu işi kapatabilsek çok iyi olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı circassian1864 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1.Amerika'ya gitmek için okuduğun bölümün önemi yok. Lisans öğrenimi görüyor olman yeterli.Yani 4 yıllık bir fakülte de okuyor olman gerekiyor. Önlisans olarak 1,2 bölüm mevcut bu programa katılabilmek için.

2.Bu işin genel maliyeti gerçekten çok değişkenlik gösterebilir. Döviz kurundan erken kayıta kadar değişiklik olabilir. Şöyle bir hesap yaparsak kendi tecrübelerimden, şu anda büyük ihtimalle en az 1300 $ a kayıt olabilirsin herhangi bir şirkete. Çünkü erken kayıt dönemi bitti.(31 Ocaktan öncesi).1300$ program ücreti + 186 $ vize masrafları + 90 tl pasaport ücreti + 50 tl ekstra harcamalar diyelim. Tüm bunlara ek olarak 650 € uçak bileti + İstanbul Atatürk Havaalanına da ulaşım bedelini eklersek hangi şehirde olduğuna bağlı ona da 30 ytl diyelim. Son olarakta orada 2 hafta kadar bir süre için ihtiyacın olan en az 500$ cep harçlığını eklersek . Toplamda 1300$+186$+90tl+50tl+650€+30tl+500$ = 4900 tl yapıyor. Yani yuvarlak hesap 5000 tl yi gözden çıkar. (Dolar kuru:1.7 Euro kuru:2.1 olarak hesaplanmıştır.)

3.Başvurduğunda gitme olasılığın oldukça yüksek.Son kararla 4.sınıftakiler bile katılabiliyor bu programa.Önemli olan 2.00 ortalamaya mümkün mertebe yakın olmak ve biraz ingilizce konuşabilmek ve tabi birde sabıka kaydının olmaması gerekiyor.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bu uçak bileti fiyatları 650euro gidiş dönüş mü?
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu uçak bileti fiyatları 650euro gidiş dönüş mü?
    Evet gidiş dönüş. Gerçi ben 600€ İstanbul-NewYork gidiş dönüş buldum.Onu alıcam büyük ihtimal.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok yararı oldu bu başlığın bana arkadaşlar. Ben de İngiliz Dİli Edebiyatı okuyorum ama daha okul bitmedi ki ortalamamı bilmeden nasıl başvuru yapacağım?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)