Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Chicago'da eğitim ve yaşam

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Chicago'da eğitim ve yaşam

Uzunca bir suredir Chicago'da yasiyor ve okuyorum. Burada WAT, dil okulu, universite ve ya master icin gelmeyi planlayanlarin sorularini cevaplamak isterim.

(Okullari isim isim nasildir diye sormazsaniz sevinirim, cunku sadece okudugum okullar hakkinda bilgim var. Ama genede elimden gelirse sorusturmaya calisirim.)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Darthcat merhaba,

Konu icin tesekkurler.
    Ilk soru benden olsun:

Master ve sertifika icin onereceginiz nereler var ve neden,eri nelerdir? Ucuz olup iyi olan veya financial aid imkanlari iyi okullar varmi
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Merak ettiğim şu bir hocam bize 2 senelik programlardan bahsetmişti amerikada yıllığı 5000 8000 dolar civarı bir meblağ söylemişti bu doğru mudur chigago da yani okuduğn okulda böyle yerler var mı ve Amerikada okumak zor mu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@afcnd Kusura bakma ama ne konuda master veya sertifika yapmak istediğini bilemediğimden bu konuda yardımcı olamıycam. Tabiki bir sürü ucuz okul var. Ama onlardan alacağınız belgelerin ne kadar geçerli olğunu araştırmak gerek. Financial Aid amerikan vatandaşları için olan bir uygulama. Malesef yabancı öğrenciler ondan faydalanamıyorlar.

@AnakinSkywalker Size hangi programlardan bahsedildi bilemiyorum tabiki ama seneliği 5000 dolara (veya daha azına) dil eğitimi alabileceğiniz yerler var tabiki. Ama her ucuz okula aldanmamak gerek. İyi araştırmalı, mümkünse okuyan öğrencisini bulup fikir almalı.
    Ama Amerika'da okumak hiçde zor değil paranız ve yeterli İngilizceniz varsa.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün şirketle konuştuk büyük ihtmal bizi chicago ya yolluyabilirlermiş sormak istediğim orda yaşam nasıl pahalımı vergiler nasıl ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı darthcat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @afcnd Kusura bakma ama ne konuda master veya sertifika yapmak istediğini bilemediğimden bu konuda yardımcı olamıycam. Tabiki bir sürü ucuz okul var. Ama onlardan alacağınız belgelerin ne kadar geçerli olğunu araştırmak gerek. Financial Aid amerikan vatandaşları için olan bir uygulama. Malesef yabancı öğrenciler ondan faydalanamıyorlar.

@AnakinSkywalker Size hangi programlardan bahsedildi bilemiyorum tabiki ama seneliği 5000 dolara (veya daha azına) dil eğitimi alabileceğiniz yerler var tabiki. Ama her ucuz okula aldanmamak gerek. İyi araştırmalı, mümkünse okuyan öğrencisini bulup fikir almalı.
    Ama Amerika'da okumak hiçde zor değil paranız ve yeterli İngilizceniz varsa.

Geçen gün ALS Study Eğitim acentasına gittim beşiktaştaki, orada çalışan türk bir bayan f1 vizesiyle okurken FAFSA'ya başvurup kazandığını söyledi. Ben FAFSA'yı sadece Amerikan vatandaşları için sanıyordum. Siz hiç böyle birşey tecrübe ettiniz mi?

Bunun dışında sadece asistanlık ile indirim veriliyorsa ve asistanlığı kazanabilrsek indirim alabiliyoruz değil mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@addda Sizi WAT için gönderiyorlar diye düşünüyorum. Burda yaşam NY'a göre daha ucuz. Ancak sizi Chicago'nun da neresine göndericeklerini öğrenmenizi tavsiye ederim.
    NY diye mesela Albany'e gönderirlerse de (Sonuçta NY eyaleti içinde) güzel para kazanabilirsiniz 3 ayda. Çünkü Albany'de yapılabilecek pek birşey yok.

@afcnd Malesef FAFSA F1 vize sahipleri için değil. En azından şu an ki şartlarda değil. (Kaç senesinde başvurmuş olduğunu da sorsaydınız)
    Burdan " Non-U.S. Citizens | Federal Student Aid " daha güncel ve doğru bilgi alacağını düşünüyorum.
    Asistanlık ve indirim kazanmaktan kastın nedir?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı darthcat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @addda Sizi WAT için gönderiyorlar diye düşünüyorum. Burda yaşam NY'a göre daha ucuz. Ancak sizi Chicago'nun da neresine göndericeklerini öğrenmenizi tavsiye ederim.
    NY diye mesela Albany'e gönderirlerse de (Sonuçta NY eyaleti içinde) güzel para kazanabilirsiniz 3 ayda. Çünkü Albany'de yapılabilecek pek birşey yok.

@afcnd Malesef FAFSA F1 vize sahipleri için değil. En azından şu an ki şartlarda değil. (Kaç senesinde başvurmuş olduğunu da sorsaydınız)
    Burdan " Non-U.S. Citizens | Federal Student Aid " daha güncel ve doğru bilgi alacağını düşünüyorum.
    Asistanlık ve indirim kazanmaktan kastın nedir?
    teşekkürler

Birkaç sene olmuş geleli, okulu bitirince de 18 ay OPT, üstüne 3 sene de H1 yapmış. Sanırım 2001-2006 arası falan

4 üzerinden 3.00 vs. ortalama yapıp, araştırma görevlisi olarak okulda görev alarak, okul ücretinden indirim kazanabiliyor sanırım öğrenciler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladim. 2001 - 2006 arasini bilemiycem ancak su anda F1 vizesi olan biri Financial Aid'e basvurmak için uygun değil. Yolladığım site yazanları okuldan da onaylattım.

4 üzerinden 3 ortalama yapmak biraz az gelebilir. Ortalaması 3.63 olan Çinli bir arkadaşım bunun normal olduğunu 4 ve 4'e yakın rakamların daha iyi olduğunu ve bu başarıdaki öğrencilerin haliyle asistanlık gibi görevlere seçildiğini söylemişti.

Tabi bu okula ve rekabet ortamına göre değişebilecek bir durum. Ancak Amerika'da rekabetin Türkiye'dekinden daha zorlu olduğunu unutmaman gerek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)