Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şirketin tavrına karşı nasıl tavır almalı??

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart şirketin tavrına karşı nasıl tavır almalı??

ben bir sirkete kayit yaptirdim,eylul ayinda..parayi nakit odedim.vize gorusmesi dediler belgelerimi 3 gun icinde hazir ettim.isteyebilecekleri herseyi yaptim anlayacaginiz..
    sole bir durum war ki is konusunda sirket beni oyaliyormus gibi geliyor.ne zaman is desem 'is hazir,is kolay' gibi bir tutum...ama ortada acik bi is falan yok...ne zaman msnden yazsam adamlara bi sekilde atlatiolar 'yilbasindan sora','10-15 gun sora' seklinde...butun kayit surecini ben kendim hallettim annem sirkete 1 kez geldi,babamsa hic..acaba yalniz oldugum hissine mi kapildilar.sora annem telefon etti isyerinden bnim moral bozuk tabi..anlattim durumu ver bi de ben arayim dedi annem.telefonda konustuktan sora bana dondu tekrar.yetkili demis ki 'biz sizin kiziniza ozel muamele yapioruz.bir golf kursundan teklif beklioruz 5 kiz ogrenci isteyecekler bu nezih is icin birini kiziniza dusunuyoruz.ona da soyledim neden daha ustelior.isveren erken baslayacaklara oncelik verecek,souk ulkelerden erken gidecek ogrencilerden sonra sira bize gelecek beklioruz.ben kiziniz icin bu isi dusunuorum yoksa siradan bir is de verebilirim..' vs vs gibisinden bi cikis yapmis.annem de neden sinirleniorsunuz deyince 'yok ne haddimize' demis.sizce nasil bir tavir takinmaliyim?adamlara parayi verdim ortada daha is yok.soylediklerinde durustler mi degiller mi gercekten dusunduruyor beni..
    neyse ben bu eminsizlikten yola cıkarak dedim ki 'tamam o zaman.ben golf işini istemiorum.işte elimde liste şu işi begendim.ayarlayin'..tamam dediler.vize belgeleri dediler ben vize belgelerimi hazir edeli 2 hafta oluyor daha randevum alınmamıs durumda.diorlar ki daha cok az bi kısmı vizeye soktuk sira sana da gelecek.bana dior ki sen bizim 100. ogrencimizsin,2 gun sonra aynı şirtketten bi elemanla gorustugumde bana dior ki sen bizim ilk kaydimizsin bu yıl..ki muhtemelen ikincisi dogru kaydımı peşin parayla taaaaaaaa eylulde yaptirdim.randevular alindi dedi sana da bgn muhtemelen randevu tarihin gelir dedi.aradan 2 gun gecti randevu tarihin falan geldigi yok.aynı zamanda bana o gun yine dedi ki,(benim daha once lisetden secip gosterdiğim is uzerine) 'tamam ben senin yerlestirmeni yapiyorum bugun amerikada mesai baslayinca.' ertesi gun soruyorum yerlestirmede durum nedir?
    dior ki ' dun ulasamadım bugun tekrar deneyecegim'..acıkcasi sirketin samimiyetinden kusku duyuyorum...biraz ustelemek yakalarına yapısmak icimden gelen ama aklımdan da 'ya adamlar samimiyse??' düsüncesini atamiorum.cunku adamlar gercekten samimilerse ve ben kotu bi tavir sergilemis olursam gercekten kotu hissederim..
    sizce durum nedir? adamlar samimi midir? 2 hafta once tamamlanmis belgelere ragmen hala vize randevusu alinmamasi normal midir? yardim ederseniz cok ise yaricak..

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

saçmalık bu.. şirketlerin parayı alana kadar başka türlü, aldıktan sonra da başka türlü davrandıkları konusunu fazla büyütülecek birşey diye düşünmezdim ama bu kadarı da saçma. ayrıca çok erken kayıt olmuşsun biraz araştırmalıydın
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    18

sözde arastirdik..guvendik ama...hadi hayirlisi..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bir de oraya sen hur iradenle kayit oluorsun anne babayi karistirmak durumu farkli yonlere ceker hic olmamasini tavsiye ettigim bir durumdur ama ne olursa olsun gitcegin yeri gitmeden internetten her yonuyle arastir onlarin arastirmalarini beklemeden nerde kalacagini ne yapacagini filan ..
    California PAlm DesErT & BufFalO ThuNdEr ReSorT . . .

Tecrübe Puanı
    18

elbette hur irademle kayit oluorum ama annem ve babam benden kat kat tecrubeli insanlar..insan iliskileri,finans,hayat ne bilim her konuda..oyle degil mi? ve bunu şirketler de bilior..ona gore davranıorlar.anne,baba ile muhattap olduklarında kendilerine bir cekiduzen veriorlar.tabi yasla alakali daha 20 yi gecmedim ben.o yuzden bole dusunuorum... neyse..
    dedigini yapicam evet haklisin ama isim daha netlesmedi ki..netlesse hemen isverenle kontak kurucam.. bekliorum bakalim..tsk ederim yardimin icin..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yani biraz da sorumlulukla alakali acikcasi amerikada arkadasim 2 haftadir annesini filan aramamis gerci bende arayamamistim ama ailesi cok meraklanmis sirketle iletisime gecmis benim sayemde haberleri oldu arkadasimdan aslinda ufak gibi gozuken seyler cok onemli sonuclar doguruor bu sene vize almam lazim not ort. goctu benim
    California PAlm DesErT & BufFalO ThuNdEr ReSorT . . .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

firmanın adı ne senn anlastıgın?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

chipmunk yazdıklarından anladığım kadarıyla şirket tamamen salllıyo.biz kaydımızı yaptırdık ta ilk kayıtta 78 tane iş seçeneği sundular bize.job fair i falanda mı yok bu şirketin?ayrıca vize konusuna gelince nasıl 2 hafta boyunca randevu alamazlar ya çok garip.ben 2 gün önce evrakları tamamladım ve martın ilk haftasına randevu aldılar hemen. zaten biçok insan işini seçmiş durumda şu an..yanında annen baban olmayabilir ben hep tek gittim şirkete.bu arada bunlar tamamen şahsi fikrim olup sana tavsiyem hakkını araman.umarım şirket iyi niyetlidir de yanılan biz oluruz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arastirin, arastirin ve arastirin
    Work and Travel Alaska - Dikkat !

http://www.turkishwat.net/dikkat-alaska-t3370.html

_______________SkyBlue2391_______________

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şirkete baskı yapmayı sakın bırakma bence,aynı şehirdeyseniz her gün ugra soru sor canından bezdir adamları..bazen baska müşteri aramaktan kayıtlı öğrencileri unutuyor bu şirketler..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

resmen insanı tavuk yerine koyuyolar... şirketin adı nedir bu arada?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

mummoma aynen katılıyorum bnm sirket beni ne arayıp ne soruyodu ben bunlara bi mail attım ama baya bi fırcaladım tabi ki kibarca 1 saat sonra beni aradı bikac tane iş sundu ben onlardan bi tanesini kabul ettim vize tarihi bekliyorum
    yani dicem su sirketleri sıkıstırın
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hiçbir şirket , herhangi bir WAT öğrencisini " daha iyi bir iş " bahanesiyle bekletmez ! Şirketlerin prensibi bu zaten : Elinde bulunan iş seçeneklerinden mümkün olduğu kadar kısa sürede seçim yaptırmak.Ben şirketine şahsen inanmıyorum.Herhangi bir anlaşmazlık durumunda hakkını her türlü yolla arayacağını belirtmen , belki işlerin hızını arttırabilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence sizi türkiyenin en önemli wat forumu yani turkishwat forumda rezil ederim de.wat için herkes orayı takip edio de.bida isminizi toparlayamazsınız de işin de hazır olur vize randevunda bence şu şirketin ismini bi yaz derim.

Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar cok tsk ederim yorumlariniz icin..bence de beni vize icin 2 hafta bekletmeleri akil almaz bisey..is desen ayni sekilde..son sans veriorum onlara..pzt gunu isim de vize randevum da hazir olmazsa bangir bangir duyurucam sirketin isminii.daha gtmeden magdur olduk gidince napcas bilmiorum wala en azindan dier insanlar bilgilensin..
    Konu chipmunk tarafından (27-02-2009 Saat 05:01 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    18

ya ben mi yaniliorum ben mi acele ediorum diordum bu kadar insan topluca yanilamaz heralde..ama hala kafamda samimi olabileceklerine dair bi dusunce war..pztyi bekliycem arkadaslar..pzt size tekrar yazicam..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Samimiyseler bile senin endişelerini anlamaları lazım.Bu yüzden baskı yapmaktan korkma bence..

Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar vize randevumu aldilar sonunda..sıra işte...sizce iş belli olmadan vizeye gtmenin bi sakıncası war mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bildiğim kadarıyla çoğu kişi işi belli olmadan gitti vizeye zaten

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

hayır yok ama bu şirketle bir sozleşme yapıp yapmadığını merak ettim. Sonucta şimdilik seni oyalamak için vize görüşmesine yolluyor ve iş sozleşmen hiçbir zaman gelmeyecek de olabilir diye düşünüyorum. Yani akıl var mantık var, senin bu zamana kadar çoktan iş sözleşmen, DS-2019 formun gelmiş olmalıydı hatta vizeni de almış, artık oryantasyonu yada iş başlangıç tarihini bekliyor olmalıydın. çok ucuza uçak bileti almış olman lazımdı. bence yakalarını bırakma.sponsorları kimmiş diye bir sor, daha sonra kendin sponsorla iletişime de geçebilirsin.bu saatten sonra yapılabilecek en iyi şey. normalde artık sene başında gelen işler bu zamanlarda tükenirken, şirketin sana hala iş beklemesi oldukça anormal diye düşünüyorum.

Tecrübe Puanı
    18

evet sözleşme imzaladım tabi.is sözleşmesi gelmemesi gibi bi durum imkansız bence..öle bi durumda zaten anlaşma war elimde.direk mahkemeye giderim..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

erken kayıt olduğun için çok iyi işler seçmiş olman gerekiyodu eğer onları boş bırakırsın ve sürekli bu işin peşinde olmazzsan önüne insanları kaydırırlarda kaydırırlar. bi arkadaş sormuş bu şirketin job fair i yok mu diye bnde merak ettim. mesela bn job fair da gittim kendim işverenle konuşup direk sözleşme imzaladım. umarım senin içinde hayırlısı olur

Tecrübe Puanı
    18

tskler bahaya..jobfair vardı evet ama ben ankaradayım jobfair istanbuldaydı sanırım..
    bgn srkete gittim.sanırım her sey netlesti.bgn tavırları cok iyiydi.ilgilendiler işimi secmemde yardımcı oldular ve iş yerleştirmemi yarın yapıcaklarını soylediler.pzt gunu de vize gorusmem war.
    biraz gidip gelince sıkboaz edince oluyormus demek ki..ama şirketin cabasını da bi kenara atmamak lazım..bana bu yaz guzel seyler yasamamı saglarlarsa seneye de giderim onlarla..bi ton arkadasım da war seneye gitcek.her sey onların insiyatifinde..sonuca bakalım..yerleştirmem olur inşallah dedikleri gibi ve hc bi problem cıkmaz..merakla bekliorum..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

her söylediklerine inanma, sen kendi araştırmanı ve kritiğini yap ona göre kararını ver. En basitinden kalacağın yer ew mi, yurtmu, yatakhane mi, iş ile ew arasında yol parası werecekmisin ve daha bi sürü şeyler bunların hepsini araştırmanı tavsiye ederim. Vize görüşmende bol şanslar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vize de bol sans sonucu bekliyoruz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konuyu biraz geç gördüm ama dile getirim dedim. Şirketin üstüne bence fazla gitmişsin ilk başlarda. Eylül de kayıt yaptırdıgını söylüyorsun. Hiç bir şikretin elinde iş listesi Eylül de hazır olmaz. ABD deki işverenler bu sene kaç öğrenci alacaklarını yada almayacakalarını ocak-şubat aylarında yeni yeni belirlemeye başlıyor. Hatta pek cogu mart ayını buluyor. Diyelim ki 2007 yılında A işi öğrenci almış bu demek değil ki bu senede alacak diye. Benim şirketimle San Diego Zoo ya gidenler vardı her sene. Ama geçen sene bir takım Türk arkadaşların yaptıklarından sonra bu sene orası Türkiyeden öğrenci kabul etmedi ve biz çok üzüldük çünkü çok istiyorduk orayı. Bu işi geçtim. Maine de bir restaurant vardı ve parası imkanları çok güzeldi. Her sene öğrenci alımı varmış bu sene biz de oraya niyetlendik ama gel gör ki orası da bu sene J-1 öğrencisi hiç almıyormuş ben bizzat o firmaya mail atmıştım. Yani şirketinin seni bekletmesinin nedeni bu zamana kadar elinde kesin iş olmaması. Eğer sana eylül de bir iş sözleşmesi verselerdi, ve daha sonra şubat ayında o işveren bu sene öğrenci almayacam deseydi o zaman napacaktın? Yine şirketi karalayacaktın verdikleri iş fason çıktı diye. Keşke biraz araştırsaydın şirkete bu kadar kızana kadar. Kendini yıprattıgına sinirlendiğine değmezdi. Neyse artık işi filan seçmişsin. Keşke konuyu erken görseydim de biraz rahatlamana yardımcı olabilseydim bu konuda.

Tecrübe Puanı
    18

tsekkur ederim msjın icin..sirketi karalamak gibi bi niyetim olsa ismini coktan duyururdum.ama uzerlerine gitmem gercekten ise yaradı.mesela en son bir is sectim,bildirdim hah tamam oldu derken bi hafta sonra gittim baktım ismimin yanında bambaska bi is yazıor.dedim ben burayı secmemistim baktılar falan nese benim onceden sectigim isi isveren kaldırmıs listeden.ha bu olabilir ama bana sorulmadan baska is yazılmıs housekeeper falan olcaktım wala yetismeseydim.ve bana denilior ki sirketten o gun 'wala yetistin gelmesen yerlestirmeni yapıorduk.'buna cok kızmıstım ama onlara da cok yuklenmek dogru degil dedigin gibi cok yogun calısıyorlar bu karısıklıgı gormezden gelmek farz oldu artık cunku en sonunda süper bi is teklifi sundular. lifeguardlık isi..o işte anlastık.vize randevumu almıslardı zaten soylemistim.ve sirketim vize konusunda bizlere bir guzellik yaptı ki wala eşi benzeri yoktur heralde..burdan herkesin huzurunda tesekkur ediyorum onlara.simdilik her sey yolunda.vize gorusmem olumlu gecti vize gorusmesi icin yapılan organizasyon hakikaten süperdi..bi kez daha tesekkurler..yigidi oldur hakkını yeme demiş atalarımız
    Konu chipmunk tarafından (27-02-2009 Saat 05:04 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şimdi öle bi anlattın ki vize işini insan merak ediyor oraya kayıt yaptırana vizeyi beleşe filan mı verdiler? yada %100 alacaksınız mı dendi sorulara bile cevap vermeden torpil olayı oldu sanırım vize olayınızda neyse nerde çalışacaksın? Boston da olan arkadaşlar varm bu arada -yeri değil ama sorayım dedim-

Tecrübe Puanı
    18

haha vizede torpil falan nasil olsun yaa..anlatayım bak sana..ben pzt vizeye gircektim şirket cts gunu vize için bi oryantasyon düzenlemiş ve bu oryantasyona bir konsolos çağırmış..konsolos kırmamıs gelmiş..kadın gayet guler yuzlu bi şekilde bilgi verdi bize,korkmayın ısırmicaz sizi dedi..hehe...nese ben pzt gittim gorusmeye ve ne tesaduftur ki bu kadına denk geldim.adınız robin değil mi dedim kadına basladık muhabbete bence bu guzel bi organizasyon bunu yapan baska bi şirket de duymamıstım..kadına oryantasyonun yapıldıgı kafeden tut,haftasonu yuzmeye gittiğim havuza kadar konustuk
    çalışmaya nereye gtceğime gelince,once training için nj ye gidicem..ordn sora amerikadaki bu havuz srketi dagıtıcakmıs butun cankurtaranları taleplerine gore.ben ny a gitmeyi planlıyorum ama misal bi eyalete cok talep olursa;adamlar,trainingteki performansa gore insanlara oncelik verecekmiş..ole bi durum olursa (ny da yogunluk olması durumu) nj de kalmayı planlıyorum..bostondan olanlardan hebrim yok wala..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sanırım PMG Pool olması gerek bu şirket ? Yanılıyormuyum ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)