Work and Travel 2025
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 15 Mart VizeGörüşmesi-İstanbul

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Exclamation 15 Mart VizeGörüşmesi-İstanbul

Sonunda beklenen günün tam tarihi belli oldu Saat 08:15 te görüşmem.Amerika'da tanıdığımın olup olmadığı sorusuna yok diyecek olmanın(aslında varken) getireceği endişeyi saymazsak umutluyum Göreceğiz...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

naptın. wizen nası geçti? neler sordular )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vize görüşmesi 15 martta, daha görüşmemiş heralde
    helecan küpü

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Girmedim henüz,daha 9 gün var.Geri sayım yapıyorum :P Girdikten sonra detayıyla anlatırım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar,dün danışmanlımla birlikte ds160 formunu doldururken oldukça sıkıntı yaşadık.devamlı olarak the session time out deip durdu ve bilgileri tekrardan girip durmak zorunda kaldık.formu doldurmak bir saatten fazla sürdü.herşeyi tamamladıktan sonra tüm bilgilerimi girip tamama basmıştık ki-bu arada barkod numaram da çıktı ama kaydedemedik-tam bilgilerin de maile yollanmasını istemiştik ki sayfa gitti ( Bu kadar d olmaz dedirten şey oldu yani.Barkod numaramı kaydedemediğimiz ve başvuru çıktısını alamadığımız için tekrardan form doldurduk.Yani şu an benimn iki tane barkodum var.İkinci doldurduğumun çıktısını alabildim.Sizce sorun olur mu?Şirketim bizden kaynaklı birşey olmadığı için sıkıntı olmayacağını söyledi ama içim gene de rahat değil.Benim adım ve soyadımdan iki başvuru var yani şu anda.Konsolosluğu arasak düzeltirler mi acaba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

üstteki soruma yanıt gelmemiş ama neyse aramadım konsolosluğu,bir skıntı olmz herhalde deyip gidiyorum =) Büyük heyecan var,yarını hem korkarak hem de iple çekiyorum :=)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnşallah vizeyi alırsın benimde 16'sında Ankarada vize görüşmem var sordukları sorularıda yazabilirsen çok iyi olur, başarılar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Evet arkadaşlar sıcağı sıcağına geldim,görüşmemi anlatmaya başlıyorum.

Randevum saat 08:15 teydi,8 gibi sıraya girdik erkek arkadaşımla ve beklemeye başladık.İçeri girişimiz 15 dk yı geçti ama çok da önemli değildi,zaten hemen saatinde alınman biraz zor.Kapıdan ilk girdiğinizde Türk görevli pasaport,sevis,ds 2019,ds 160 çıktısı ve transkripti çıkarmanızı istiyor,diğerlerini ayırıyor.Yani tapu vs gibi maddi durum belgeleri hiç önem arz etmiyor,bunu dert etmeyin.Sıra numarası aldıktan sonra en öne oturup diğerlerinin görüşmelerini dinlemeye başladım,orada iki kelimeyi bir araya zor getiren ve görevlinin söylediği tek kelimeyi bile anlamayan arkadaşları görünce acayip bir güven geldi Numaram yandığında bir Türk görevli önce belgelerimi aldı ve aynı sıra numarasıyla tekrar beklememi,takip etmemi söyledi.Numaram ikinci kez yandığında Amerikalı,yaşlıca bir bayan parmak izimi aldı.Gerçi bu süreç benim için biraz enteresandı,4-5 kez filan denedik.Nedense benim parmak izim zor alınıyor,pasaport işleminde de böyleydi.Kadına parmak izi verirken hep aynı sıkıntıyı yaşıyorum dediğimde "Sorun değil,bu benim işim.Tekrar deneyeceğiz." dedi.Onun bu sevimli hali bana daha da moral verdi.Bana belgelerimi düzenlenmiş bir şekilde verip interwiev için tekrar sıra numaramın yanmasını beklememi söyledi.

Bu sırada konuşmaları dinlemeye devam ettim.Tüm görevliler tane tane ve oldukça net konuşuyor,anlamamak cidden zor.En suratsız gözükeni bile vize vermek için elinde geleni yapıyor.Hatta bazı kişilerin İstanbul'daki suratsız kadın diye nitelendirdikleri kadın,konuştuğunu hiç anlamayan bir kıza "Whatt...does...your...sister...do?" diye tane tane,heceleyerek sordu.Sonunda dayanamayıp Türkçe konuştu :=)

Benim sıram geldiğinde gayet rahat bir şekilde gittim.Nerede okuduğumu,kaçıncı sınıf olduğumu ve bölümümü sordu.Amerikan Kültürü ve Edebiyatı'nda okuduğumu öğrenince,"Oh,great!"dedi ve Amerikan edebiyatı üzerine muhabbet ettik biraz.Çok güler yüzlüydü.Daha sonra nerede çalışacağımı,pozisyonumun belli olup olmadığını sordu.Ben de Six Flags Chicago'da dedim ve pozisyonumun henüz belli olmadığını,yabancı dil bilgimize göre işlere yerleştirileceğimizi söyledim.Bunun üzerine "You are so lucky,then."dedi.Arkasından "Your English is great.I'm so serious." diyerek iltifatlarına devam etti :=)) İnsan kaçakçılığıyla ilgili kağıdı gösterip okuyup okumadığımı sordu,okuduğumu söyledim.

Ardından "Your visa has been approved." dedi ve edebiyatla ilgili konuşurken bahsi geçen bir şehre değinerek (Baltimore) orayı mutlaka ziyaret etmemi tavsiye etti :=) "Have a nice day" diyerek ayrıldım.

Kısacası oldukça iyi bir görüşme geçirdim.Tabii bölümümün ve İngilizcemin etkisi büyüktü.Ancak kendine güvenen ve güleryüzlü olan arkADAŞLAR hER Zaman avantajlı olacaklar.Diğerlerine sorulan soruları dinledim,gpa niz,nerede ve hangi bölümde okuduğunuz,kaçıncı sınıfta olduğunuz,ailenizin mesleği,ne iş yapacağınız.Sordukları sorular hep aynı.Stres yapmaya değecek hiçbir şey olmadığını gördüm.

Umarım herkes sorunsuz bir şekilde alır vizesini.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hayırlı olsun
    darısı başımıza

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu arada erkek arkadaşım da aldı vizesini.Ona da nerede çalışacağını,okulunu,bölümünü,ka&#231 ;ıncı sınıfta olduğunu,daha önce yurt dışında hç çıkıp çıkmadığını sordu.Onun da ingilizcesi iyi olduğu için çok iyi konuştuğunu söyleyerek, ingilizceyi nerede öğrendiğini sormuş

Bu arada genelde "Where are you studying at" ,"What are you studying" ve "What class are you in?" soruları genelde en çok sorulan sorular,bu soruları iyi anlamaya gayret edin.Yani nerede okuyorsun dye sorduklarında bölümünüzün adını falan söylemeyin.Genelde bu hatadan bıkmış durumdalar,hemen yüzleri düşÃ¼yor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben yeşil bir kağıt aldım psaportumla beraber endişelenmemelyim değil mi?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

hayırlı olsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

hayırlı olsun umarım iyi bir yaz geçirirsiniz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok teşekkrler arkadaşlar,darısı isteyen herkesin başına.Neyzen endişelenecek br şey yoktur,umarım ds ve sevisin bir an önce gelir ve bunları yollayarak hemen sonucunu alırsın.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bakalım hayırlısı. Tekrar başvurmak istemiyorum yaf. varsayalım ki red aldım. görüşme için tekrar konsolosluğa 131$ ödemem gerekir mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)