Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 25/03/2013 Vize görüşmesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart 25/03/2013 Vize görüşmesi

Öncelikle merhaba arkadaşlar :-) Bende bugün aldım vizemi, diğer yazan arkadaşlardan kendim çok yararlandığım için bende yazmak istedim belki işe yarar diye bundan sonra gireceklere. Randevum 8:30 daydı ben 8:15 de ordaydım ama almadılar içeri yoğunluktan dolayı. Yarım saat beklettiler daha sonra almaya başladılar. Sıraya geçtim evrakları kontrol edip düzenlediler gerekli gereksizleri daha sonra güvenlik bölüme gittim ordanda geçtim asansörle va katına çıktım. Ordan görüşmelerin yapıldığı salona gittim numaramı aldım iki tane verdiler tabii beklemeye başladım. ilk yandı numaram gittim belgeleri verdim oturmaya devam ettim, ikinci defa yandığında parmak izimi verdim işte ilk önce sol dört parmak sonra sağ dört parmak sonra da başparmaklar. Tekrar geçtim yerime oturdum beklemeye başladım tabii bu sırada mülakata girenler vardı. 10 numaralı gişedeki mülakat ilgilimi çekti. Kadın çocuğa ne iş yapacaksın dedi o housekeeper dedi kadın housekeeper ne yapar dedi çocuk cevapladı kadın temizliği seviyor musun dedi çocuk evet dedi kadın evde temizlik yapar mısın dedi çocuk evet dedi kadın bir şey daha sordu ben anlamadım ama çocuk evet dedi sonra kadın favori takımın ne dedi çocuk Galatasaray dedi kadın renkleri ne dedi çocuk sarı kırmızı dedi kadın bu renkler ne anlam ifade ediyor dedi çocuk cevaplayamadı (ben olsam bende cevaplayamam :-) )kadın acil bir durumda nereyi ararsın dedi çocuk 911 dedi kadın peki kim cevap verir dedi çocuk yine cevaplayamadı beklemediği bir soruydu yani. Tam o sırada benim numaram yandı 13 numaralı gişedeki tek erkek görevli ile görüşeye gittim merhaba günaydın dedi ben hello good morning dedikten sonra ingilizce konuşmaya başladı ve belgelerimi istedi verdim alıp biraz baktıktan sonra niye gitmek istiyorsun dedi ben cevapladım sonra transkriptimi açmamı istedi alttan uzattı ben aldım açtım geri verdim sadece bir kere baktı ve kenarıya koydu (bu arada not ortalamam 3,19) sonra ne kadar ingilizce eğitimi aldın dedi cevapladım sonra camdaki kağıdı gösterip bunun ne olduğunu biliyor musun okudun mu dedi evet dedim sonra çalışma iznimi ve sevis belgemi geri verdi alttan aldım ben daha sonra çalışma iznime bakmaya başladı camın arkasından bir şey okumaya çalışıyordu job dedi housekeeper dedim bilgisayara girdikten sonra Türkçe vizen onaylandı dedi bende ingilizce teşekkür ederim dedim ayrıldım oradan :-) yalnız bana numara filan vermediler pasoportun gelip gelmediğini takip etmek için. Ordan bir görevliye sordum gerek yok bilgilerinizde yazan adrese gelir dedi tamam dedim. Dışarıda kendi şirketimden olan bir kızı bulup ona sordum o da almış vizeyi ama ona da vermemişler böyle bir numara. Bu arada ben ordayken ret alan görmedim. Sadece benden önce görüşmeye giren bir kıza evrakların eksik deyip yeşil kağıt vermişler.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

UPS'e adresini verdiysen zaten eğer İstanbul içindeyse ertesi gün elinde Cumartesi günleri de dahil.Kadın african-american tenli olan heralde garip garip sorular soran bi tek o var))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı dehsetx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    UPS'e adresini verdiysen zaten eğer İstanbul içindeyse ertesi gün elinde Cumartesi günleri de dahil.Kadın african-american tenli olan heralde garip garip sorular soran bi tek o var))
    İzmirde oturuyorum oranın adresi yazıyor bilgilerimde. Zaten Danışmanım da 1 hafta içinde gelir dedi. 10 numaradaki kadın kıvırcık saçlı senin dediğin gibiydi herhalde, 11 numaradaki sarışın zaten yanında tercümanıda var, 12 numaradakini tam göremedim, 13'te de erkek var :-)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hyrli olsn

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hayirli olsun 3.19 la alirsin tabi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hayırlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Teşekkür ederim :-)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayırlı olsun
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hayırlı olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kargo için mesaj geliyor telefonuna. ben cuma günü gitmiştim vizeye bugun sabah İzmir'e geldi pasaport, hemen gönderiyorlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Tebrik ederim sen oradayken red olmaması da güzel

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 25/3/2013 Vize Görüşmesi Ankara

bugün ben de Ankara'da vize görüşmesine gittim. 8 de randevum vardı 15-20 dk onceden oradaydım. 8.30 gibi içeri almaya bşladılar. Bir kaç güvenlik işleminden sonra içerideki yerimi alıp sıramı beklemeye başladım. 8:45de numaram yandı. Parmak izimi bıraktım , 2 elin 4er parmağı .. arkasından baş parmaklar. Sonra yerime geçip tekrar sıramı beklememi istediler. Şansızlığımdan olsa gerek sıra bir türlü bana gelmedi tekrar. İngilizcemden not ortalamam ve daha önceden İngiltereye turist olarak giriş çıkış yapmış olmamdan ötürü kendimde oluşturduğum özgüven ve rahatlık yaklaşık 1 saat boyunca 'KÖS KÖS' oturup her 'dit' sesinde 'aha şimdi bende' heyecanıyla numaratöre bakmaktan 'kalp krizi geçirecek aşamaya' gelmişti. 10:00'da nihayet numaram yandı. Görüşme kabinine gidip merhaba dememle , 'hangi bölümü okudğum , daha önce çalışma tecrübem ve ne olduğu , ne zaman mezun olduğum' sorularını alıp cevaplamam 1 dk sürmedi. 'Have a nice Summer' cümlesinden sonra bittiğini varsaydım , 'do I have to do something else' dedim , Türkçe olarak 'gidebilirsiniz' cvbını aldm

Ortalamam 2,77

Fikrimce vize görüşmesinin GNO'nuz ile DOĞRUDAN ilişkisi var(normal şartlar altında, görevlinin kişisel gıcıklık ve terslik oranını sıfır varsayarsak) . Not ortalamanız ne kadar düşükse sizden o kadar İngilizce yeterlilik bekliyorlar. Bir nevi Erasmus gibi , fakat daha zihinsel ve keyfi bir durum , sadece benzer olduğundan erasmus dedim.

Herkese kolaylıklar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı tugcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün ben de Ankara'da vize görüşmesine gittim. 8 de randevum vardı 15-20 dk onceden oradaydım. 8.30 gibi içeri almaya bşladılar. Bir kaç güvenlik işleminden sonra içerideki yerimi alıp sıramı beklemeye başladım. 8:45de numaram yandı. Parmak izimi bıraktım , 2 elin 4er parmağı .. arkasından baş parmaklar. Sonra yerime geçip tekrar sıramı beklememi istediler. Şansızlığımdan olsa gerek sıra bir türlü bana gelmedi tekrar. İngilizcemden not ortalamam ve daha önceden İngiltereye turist olarak giriş çıkış yapmış olmamdan ötürü kendimde oluşturduğum özgüven ve rahatlık yaklaşık 1 saat boyunca 'KÖS KÖS' oturup her 'dit' sesinde 'aha şimdi bende' heyecanıyla numaratöre bakmaktan 'kalp krizi geçirecek aşamaya' gelmişti. 10:00'da nihayet numaram yandı. Görüşme kabinine gidip merhaba dememle , 'hangi bölümü okudğum , daha önce çalışma tecrübem ve ne olduğu , ne zaman mezun olduğum' sorularını alıp cevaplamam 1 dk sürmedi. 'Have a nice Summer' cümlesinden sonra bittiğini varsaydım , 'do I have to do something else' dedim , Türkçe olarak 'gidebilirsiniz' cvbını aldm

Ortalamam 2,77

Fikrimce vize görüşmesinin GNO'nuz ile DOĞRUDAN ilişkisi var(normal şartlar altında, görevlinin kişisel gıcıklık ve terslik oranını sıfır varsayarsak) . Not ortalamanız ne kadar düşükse sizden o kadar İngilizce yeterlilik bekliyorlar. Bir nevi Erasmus gibi , fakat daha zihinsel ve keyfi bir durum , sadece benzer olduğundan erasmus dedim.

Herkese kolaylıklar.

Hayırlı olsun ıkınızde hocam .. senden baska wat ogrencısı varmıydı ? red alan felan oldumu hıc dıkkat ettınmı bu sure ıcersınde?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

hayırlı olsun kardeş darısı bizim başımıza.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı esratahirovic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kargo için mesaj geliyor telefonuna. ben cuma günü gitmiştim vizeye bugun sabah İzmir'e geldi pasaport, hemen gönderiyorlar.
    Anladım teşekkür ederim bilgilendirdiğin için, içim daha rahat etti şimdi

Alıntı tugcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ortalamam 2,77

Herkese kolaylıklar.
    Hayırlı olsun tugcan umarım herkes rahatlıkla alır vizesini.

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim sen oradayken red olmaması da güzel
    Evet çok güzel bir şey sadece bir kişi isim soruşturmasına kalmış bizim şirketten

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Umarım bende alırım da virginia da takılırz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım bende alırım da virginia da takılırz
    Umarım öyle olur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tebrikler
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayırlı olsun..darısı bizlere..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlı olsun darısı dıger arkadasların basına

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)